اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۹۹۰ انتشار : ۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۳

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  موسسه کارآفرینی گوگل که در سال 2010 تاسیس شده تاکنون بیش از دو هزار نشست و کنفرانس در شهرهای مختلف برگزار کرده است.
  هفته نامه تجارت فردا - محمد علی‌نژاد: موسسه کارآفرینی گوگل که در سال 2010 تاسیس شده تاکنون بیش از دو هزار نشست و کنفرانس در شهرهای مختلف برگزار کرده است. این موسسه طی برنامه‌ای تحت عنوان استارت‌آپ گرایند (‌Startup Grind‌) برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان، امسال برای نخستین بار در یک کنفرانس جهانی اقدام به معرفی 50 استارت‌آپ برتر سال 2015 از بیش از 200 شهر مختلف در سراسر دنیا کرده است.

  این برنامه با هدف آموزش، تشویق و ارتباط‌سازی کمک می‌کند تا افراد حاضر در اکوسیستم‌های استارت‌آپی در نقاط مختلف دنیا با هم در ارتباط بوده و از تجربیات هم درس بگیرند. این موسسه برای انتخاب شرکت‌های برتر حوزه فناوری و اینترنت، ملاک‌های خاصی در نظر گرفته و داوران با توجه به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ‌ها و استانداردهای لازم و پیش‌بینی روند پیشرفت برترین شرکت‌ها را انتخاب می‌کنند. در فهرست 50 شرکتی موسسه کارآفرینی گوگل، شرکت‌هایی از 11 کشور مختلف حضور دارند که در این میان نام «صبا ایده‌پرداز» از ایران نیز وجود دارد. در ادامه به معرفی این 50 شرکت پرداخته‌ایم.

  AppOrchid.50
   
  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  یک توسعه‌دهنده نرم‌افزاری آمریکایی بر مبنای سیلیکون‌ولی بوده که در علم هوش ‌مصنوعی و محاسبات شناختی متخصص است. ماموریت این شرکت، تولید اپلیکیشن‌هایی است که همه چیز را در اینترنت همه‌چیز (IOE) شبیه مغز انسان می‌کند. AppOrchid  با به‌کارگیری هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی داده‌های ساختاری را از اینترنت اشیا (IOT) و پایگاه‌های اطلاعاتی عملیاتی گرفته و با جریان آزاد اطلاعات بدون ساختار از علم شناختی و IOE استخراج و ترکیب می‌کند. سپس با استفاده از داده‌های بزرگ بر مبنای تکنولوژی حافظه به اجرای آموزش عمیق‌تر برای شناسایی الگوها،‌ خطرات و فرصت‌هایی می‌پردازد که سابقاً از طریق ابزارهای تحلیلی غیرممکن بودند. زبان طبیعی این اپلیکیشن باعث شده تا به‌آسانی تایپ کردن یک پرسش در گوگل، پاسخ دقیقی را از این نرم‌افزار دریافت کنید.


  Auctio.49
   
  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  این استارت‌آپ کلمبیایی به وسیله ریکاردو ایبارا، مدیر مالی فارغ‌التحصیل دانشگاه جرج‌تاون تاسیس شد. ماموریت این پروژه، کمک به شرکت‌ها به منظور دسترسی به یک منبع استثنایی واجد شرایط برای افزایش درآمد و توسعه بازارهای جدید است. زمانی که یک قرارداد بسته می‌شود، یک هشدار اطلاعات کلیدی برای فهم چگونگی انجام معامله را درخواست می‌کند. این اطلاعات به وسیله Auctio جمع‌آوری و با کل سازمان به اشتراک گذاشته می‌شود.


  BoomR.48
   
  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  در سال 2013 به منظور ایجاد تغییرات اساسی در پیگیری زمان صرف‌شده در محل کار آغاز به کار کرد. BoomR معتقد است که هر شیفت کاری داستان خاص خود را دارد و این استارت‌آپ به کسب و کارها و کارکنان آن ابزار مورد نیاز برای مستندسازی وقایع در محیط کار را در زمان واقعی می‌دهد. به کمک هزاران سازمانی که برای مدیریت بهینه‌سازی بازده نیروی کار خود از BoomR استفاده می‌کنند، این شرکت به رشد مشتری‌مداری و گسترش تکنولوژی به منظور در ارتباط باقی نگه‌داشتن مردم در حین کار ادامه می‌دهد.


  BoostInsider.47
   
  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  این برنامه یک جامعه آنلاین برای تاثیرپذیران رسانه‌های اجتماعی به منظور اشاعه نظرات خود به دوستان و فالوئرهایشان در مورد محصولات،‌ بازی‌های موبایل و نرم‌افزارهاست. BoostInsider به تاثیرپذیرانی نظیر وبلاگ‌نویسان، استفاده‌کنندگان یوتیوب، ستاره‌های رسانه‌های اجتماعی و هر فردی در هر کانالی کمک می‌کند تا از قدرت نفوذ اجتماعی خود درآمدزایی کنند. این اپلیکیشن با تعداد بسیار زیادی از برندها، شرکت‌های فناوری و تولیدکنندگان بازی مشارکت کرده و کاربر می‌تواند محصول موردعلاقه خود را به منظور ترویج دادن، انتخاب کند.


  brndstr.46
   
  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  این شرکت اماراتی، کاربران را به برندهای محبوب خود با استفاده از هشتگ متصل می‌کند. این شرکت خدماتی و نرم‌افزاری به کاربرانش اجازه می‌دهد تا با اضافه کردن @Brndstr در توئیت‌ها و پست‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی،‌ یا با استفاده از اپلیکیشن و سایت brndstr.com به منظور بهبود آگاهی برندها اقدام کرده و جوایز قابل‌توجهی با تکمیل این وظایف ساده کسب کنند. این شرکت همچنین نرم‌افزارهایی نظیر Scnnr را ارائه می‌دهد که به مشتریان اجازه اسکن و استفاده از کوپن‌های خود را می‌دهد و یا برنامه Lstnr که به برندها اجازه پاسخ‌دهی را می‌دهد. در واقع، Brndstr یک خانه فناوری خلاق است که با استفاده از مهندسی نرم‌افزار به منظور ایجاد یک ریل‌تایم، راه‌حل‌های خلاقانه برای برندها در کانال‌های اجتماعی فراهم می‌آورد.


  Cabsolutely.45
   
  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  این شرکت که توسط ویراگ‌رتی و آندراس سیمون فارغ‌التحصیلان مهندسی کامپیوتر تاسیس شد، یک پلت‌فورم را برای شرکت‌های تاکسیرانی فراهم کرده و به آنها اجازه می‌دهد تا در مقابل به اشتراک‌گذاری رانندگی مقابله کنند. این نرم‌افزار مسافران، رانندگان را از طریق فضای مجازی به هم مرتبط ساخته و تمامی نیازهای بازاریابی را فراهم می‌کند. برای ناوگان‌های حمل و نقل این شرکت، یک راه حل کامل برای کسب ‌و کار آنها فراهم کرده است. آنها می‌توانند رانندگان و کرایه‌ها را به‌صورت بهینه‌تری مدیریت کنند و رانندگان از تکنولوژی مکان‌یابی پیشرفته برای رانندگی بهتر برخوردار خواهند شد.


  Caruma.44
   
  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  این شرکت توسط کریس کارسون، دکترای سیستم‌های بینایی کامپیوتری بنیان نهاده شد. هدف تکنولوژی Caruma بازگرداندن لذت رانندگی است. این روزها همه با مشکلات ترافیکی و اتلاف وقت در زمان رانندگی مواجه هستند و این موضوع لذت رانندگی را از بین برده است. این استارت‌آپ با ساخت یک دوربین هوشمند متصل به خودرو که قادر به اتصال به هر خودرویی است، رانندگی را امن‌تر، بهینه‌تر و جذاب‌تر خواهد کرد. این دوربین با دید وسیع خود جزییات و محدوده وسیع‌تری از اطراف خودرو را به شما نشان می‌دهد. حتی در زمانی که شما در خودرو خود نیستید این دوربین هرگونه حرکتی در نزدیکی خودرو را با پیامی به گوشی همراه شما اطلاع می‌دهد.


  Cirkled In.43
   
  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  توسط پدر و مادری ساخته و طراحی شد که اهمیت در ویترین قرار دادن دستاوردهای دانش‌آموزان را تجربه کرده بودند. در دنیای رقابتی امروز، یک دستاورد کوچک نیز قادر خواهد بود در شانس موفقیت و چشم‌انداز دانش‌آموز تغییر ایجاد کند. این اپلیکیشن یک پلت‌فورم امن آنلاین برای جمع‌آوری دستاوردهای دانش‌آموزان از پیش‌دبستانی تا دبیرستان در تحصیلات، ورزش، موسیقی و فعالیت‌های داوطلبانه و فوق برنامه فراهم می‌کند.


  ContractRoom.42
   
  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  یک فرآیند قرارداد همه‌جانبه است. مدیریت قرارداد و پلت‌فورم اتوماسیون گردش ‌کار همه در این نرم‌افزار وجود دارد. با استفاده از اطلاعات معاملاتی و رفتار اعمال نفوذ، این برنامه قادر خواهد بود شرایط توافق قرارداد را پیش‌بینی کند. این شرکت سازمان‌های مختلف را قادر می‌سازد تا قدرت قراردادهای بر اساس آمار را کشف کنند. ContactRoom به کاربران کمک می‌کند برنامه‌ریزی،‌ مذاکرات و قراردادهای خود را به منظور بهبود بهره‌وری، کنترل و هوشمندی ساده‌تر انجام دهند.


  CookMood.41

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  این استارت‌آپ آمریکایی که در سال 2015 با دفتری مستقر در نیویورک تاسیس شد، یک جامعه جهانی برای برگزاری کلاس‌های آشپزی زنده است. شما و دوستان‌تان می‌توانید بیاموزید که چگونه با کمک مردم سراسر دنیا آشپزی کنید و اگر غذای جدیدی بلدید به بقیه آموزش دهید. شما از طریق برگزاری کلاس‌های آموزش آشپزی می‌توانید درآمدزایی کنید.


  Criptext.40
   
  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  ساده‌ترین نرم‌افزار رمزگذاری ای‌میل در سراسر جهان است. این نرم‌افزار با استفاده ‌رابط کاربری روان، ویژگی‌های جامع و یک تیم پشتیبانی با سرعتی خیره‌کننده کار می‌کند. موسسان این نرم‌افزار بر این عقیده‌اند که همانند خلق اطلاعات نگهداری و کنترل اطلاعات نیز در هر زمانی از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود. و این گروه برای تبدیل اینترنت به محیطی امن و بهتر برای هرگونه گفت‌وگویی در حال تلاش هستند. ای‌میل بخشی از زندگی روزمره ماست، پس چرا زندگی را ساده‌تر نکنیم؟‌ با استفاده از criptext آرامش را به ذهن خود بازگردانید.


  Digital Learning Tree.39

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  این برنامه توسط معلم‌ها و برای معلم‌ها ایجاد شده است تا قرن 21 را به بخش آموزش وارد کند. متخصصان خبره این شرکت دانش خود را از طریق صفحه مرجع معلم رایگان و به وسیله دوره‌های توسعه حرفه‌ای آنلاین نوشته‌شده برای معلم‌ها و افرادی که به‌صورت حرفه‌ای با کودکان کار می‌کنند به اشتراک می‌گذارند. این استارت‌آپ با همکاری دانشگاه داکوتای شمالی تضمین می‌دهد دانش‌آموزان به کسب اعتبار آموزشی مداوم دست پیدا خواهند کرد که آنها را به آنچه استحقاق آن را دارند، خواهد رساند و همچنین موجب حداکثر شدن درآمد بالقوه معلم‌ها خواهد شد. هدف این گروه ارائه مربیان امروز با ابزار و دانش مناسب به منظور هدایت دانش‌آموزان خود در قرن 21 همیشه در حال تغییر بوده است.


  Eadbox.38
   
  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  یک نرم‌افزار برزیلی و یک راه حل آموزشی قوی برای کسب و کار است. اضافه کردن لوگوی خود، رنگ و نام تجاری مخصوص به خود، سفارشی کردن ثبت‌نام و ای‌میل به افراد مختلف کارهایی است که می‌توان با این برنامه انجام داد. EadBox یک پلت‌فورم برای بازاریابی آموزشی است. این برنامه به عنوان یک دوره آموزشی آنلاین به منظور تقویت استراتژی بازاریابی محتوایی، افزایش قدرت رهبری و بهبود فرآیند گسترش مشتری عمل می‌کند.


  EUREKA KING.37

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  سیستم‌های محاسباتی شناختی و بینش خودکار از نکات قوت Eureka King‌ هستند. ولی دلیل اصلی علاقه مشتریان برای همکاری با این گروه، کمک این گروه برای رسیدن به اهداف کسب‌وکار است. این گروه از متخصصان آموزش ماشین، انجمن‌های گفت‌وگوی تجاری و طراحانی تشکیل شده که با وسواس تمام، اینترنت را به محیط مفید،‌ تعاملی و جذاب برای کاربران تبدیل کرده است. هدف این گروه، کمک به ایجاد کسب ‌و کار و تجربه بهتر برای مخاطبان خود است. از خصوصیات این برنامه می‌توان به پروفایل‌های شخصی چندبعدی، یکپارچگی، گرافیک جذاب و معیارسازی اشاره کرد. پلت‌فورم محاسبات شناختی Eureka King رفتار کاربر را آنالیز کرده و با استفاده از اطلاعات جمعیتی، علایق و نیات کاربر به تفهیم اطلاعات می‌پردازد.


  FACTOR BID.36

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  عامل‌یابی یا فکتورینگ یک معامله مالی و نوعی دارایی بدهی است که در آن یک کسب‌وکار فاکتورهای دریافت حساب خود را به شخص سوم (به نام عامل) با تخفیف به فروش می‌رساند. کسب‌وکار گاهی اوقات نیاز دارد تا دارایی‌های دریافتی خود را فوراً به پول نقد تبدیل کند. Factor.Bid اولین و تنها بازار آنلاین برای صاحبان کسب ‌و کار به منظور در معرض فروش قرار دادن فاکتورهای دریافتی حساب‌های خود است. این نرم‌افزار در سپتامبر 2015 وارد گوگل‌پلی و اپل‌استور شد.


  foodjunky.35

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  یک سرویس نگهبانی است که سفارش غذا را برای افراد، گروه‌ها و پذیرایی‌ها از رستوران‌های محلی آسان می‌کند. این سایت یک راه سفارش غذاست که باعث صرفه‌جویی در زمان و خوشحالی همه می‌شود. کافی است رستوران مورد نظر خود را پیدا کرده، غذای خود را از منوی آن رستوران انتخاب کرده و سفارش دهید، چند دقیقه بعد غذا روی میز شماست.


  FounderSuite.34

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  یک تیم از موسسان، مشاوران، سرمایه‌گذاران، مربیان، طراحان و توسعه‌دهندگان در این استارت‌آپ در کنار هم جمع شده‌اند. گروهی که در مجموع در راه‌اندازی بیش از 150 استارت‌آپ تجربه داشته‌اند. هر استارت‌آپی منحصر به فرد بوده و در عین حال با مسائلی نظیر افزایش سرمایه، راه‌اندازی زیرساخت‌های شرکت و برقراری رابطه میان سرمایه‌گذاران و سهامداران مواجه است. FounderSuite با توجه به نیاز بنیانگذاران به سیستم جهت‌دهی به منظور هدایت شرکت‌های خود و ابزارهای مخصوص استارت‌آپ به منظور کارکردی موثر و پربازده‌تر ایجاد شده است. این شرکت زندگی استارت‌آپی را راحت‌تر، موسسان را سودبخش‌تر و شانس موفقیت را بیشتر می‌کند.


  H2Tran.33

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  این شرکت در سال 2008 تاسیس شد و از آن زمان تاکنون فعالانه به گسترش و توسعه محصولات خود پرداخته است. H2Tran اقدام به ساخت سرورهای امن و تشخیص فاجعه برای حفاظت از داده‌های دیجیتال و سخت‌افزار کامپیوتری در برابر شرایط مصیبت‌بار نظیر آتش‌سوزی، زمین‌لرزه، توفان، سیل، دزدی و عیوب سخت‌افزاری ناشی از گرمای بیش از حد دستگاه می‌کند. سیستم سیم‌پیچی خنک‌کننده برای از بین بردن حرارت و سرور تشخیص فاجعه انحصاری این شرکت بسیار کارآمد بوده و برای طراحی‌های سخت‌افزاری کامپیوتری دیگر نیز قابل گسترش است.


  Haedrain Labs.32

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  این شرکت با ایجاد سیستم Curo نسل جدیدی از بانکداری موسسات تامین مالی خرد را در کشورهای در حال توسعه ارائه کرده است. تاکنون بیش از 40 هزار نفر از این سیستم استفاده کرده و از ویژگی‌های آن بهره برده‌اند. این شرکت با توسعه پلت‌فورم اس‌ام‌اسی و اندرویدی به کاربرانش اجازه فرستادن، دریافت، ذخیره و مبادله ارز محلی دیجیتال را می‌دهد. در واقع این سیستم یک کیف پول جهانی و اینترنتی است.


  Hello Parent.31

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  کاندایس، مدیرعامل شرکت Hello Parent، به پسرش اجازه یک قرار بازی با در خانه همکلاسی‌اش را می‌دهد. کاندایس تصور می‌کند که پدر و مادر همکلاسی پسرش در خانه حضور دارند ولی وقتی به دنبال پسرش می‌آید با یک پرستار بچه مواجه می‌شود که می‌گوید پسرش همین اطراف باید باشد. کاندایس پس از جست‌وجوی خانه پسر مهدکودکی خود را در حال بازی کردن Call Of Duty با دوست جوان خود مشاهده می‌کند. در بازگشت به خانه کاندایس شروع به ایده‌پردازی برای ایجاد یک اپلیکیشن می‌کند. برنامه Hello Parent‌ یک راه موثر و آسان به منظور به اشتراک‌گذاری اطلاعاتی نظیر مراقبت‌ها، زمان و مکان، آلرژی و سایر جزییات فرزندان با والدین است.


  Homer.30

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  یک پلت‌فورم و صفحه‌کلید پیام‌دهی هوشمند است که به کاربران امکان کاوش بدون وقفه در جریان مکالمه را می‌دهد. Homer یک بستر ارتباطی است که مشتاق است سیستم پیام‌دهی را ارتقا بخشد. مثلاً شاید شما بخواهید برای صرف نوشیدنی به بیرون رفته و برای دیدن سریال به خانه برگردید، Homer در قالب کارت‌های پیشنهادی آنچه را که می‌خواهید انجام دهید به شما ارائه داده و شما می‌توانید آنها را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید. با هر کارت، شما می‌توانید کارهایی نظیر خرید بلیت، رزرو و حتی زمان پخش یک نمایش را به طور همزمان انجام دهید.


  Plexus.29

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  یک سیستم اتوماسیون مدرن، سریع و انعطاف‌پذیر است که به طور کامل جایگزین PLCها (کنترل‌کننده‌های منطقی برنامه‌پذیر) شده است. این سیستم یک ورودی /خروجی امن است که توانایی تبدیل داده از هر سنسور یا فعال‌کننده‌ای را دارد. Plexus‌ همچنین زمانی که اتصال خود با شبکه را از دست دهد و در پاسخ به شرایط بحرانی، قابلیت تشخیص را دارد. نرم‌افزار فوق‌العاده و خصوصیات ضدآب این سیستم، آن را به عنوان یک کاندیدای عالی برای به‌کارگیری در خشک‌کننده‌های زیستی معرفی کرده است.


  Installments.28

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  یک سرویس اینترنتی متحولانه است که به هر فردی اجازه می‌دهد تا هر چیزی را در این سایت به خرید و فروش بگذارد. فروشندگان می‌توانند اعتبارات شخصی را به خریداران پیشنهاد داده و پرداخت‌ها را به صورت اقساط جمع‌آوری کنند. به طور سنتی، برنامه قسط‌بندی برای مشتریان به معنای کار با بانک‌ها یا شرکت‌های وام‌دهنده بود و بازپرداخت با نرخ بهره سنگینی را دربر داشت. این سایت یک برنامه پرداخت اقساط تغییرپذیر و انعطاف‌پذیر ایجاد کرده و اجازه معاملات خودکار و بدون زحمت را به خریداران و فروشندگان می‌دهد. این شرکت در سال 2013 با دفاتری در سن‌خوزه و تایپه تشکیل شد. Installments روح کارآفرینی تایوان را به جامعه استارت‌آپی سیلیکون‌ولی آورده و خلاقیت و نوآوری‌های بیشتری خلق کرده است.


  Insydo.27

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  با استفاده از تیم متخصص خود بهترین فعالیت‌ها، مکان‌ها و خدمات را در دوبی به اشتراک می‌گذارد. از سال 2014، ماموریت این شرکت استارت‌آپی کشف هر چیز قابل پیشنهاد در دوبی بوده است. از کافه‌ها گرفته تا نانوایی‌ها و متخصصان الکترونیک و کارشناسان تغذیه، این شرکت بهترین گزینه‌ها را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. این گروه به صورت مخفیانه در تلاش است تا هزاران کسب و کار را برای ایجاد دانشنامه مختص به خود تحت نظر قرار داده و نظرات و ایده‌های مستقل را در اختیار کاربران قرار دهد.


  JediTronix.26

  50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل (1)

  یک بازار باز آنلاین برای فروشندگان برای فروش کالاهای نو، وسایل الکتریکی دست‌دوم، و موجودی مازاد خود به جامعه خریداران است. لوازم الکترونیک قدیمی، زباله نیستند،‌ در عوض، این لوازم یک راه کم‌هزینه برای فراهم آوردن تغییر در نحوه ارتباطات، کار یا بازی میلیون‌ها نفر خواهد بود. این شرکت خریدارانی را که توانایی پرداخت تکنولوژی‌های به روز را ندارند در نظر گرفته است. بازار هدف این استارت‌آپ مصرف‌کنندگان در مناطقی است که به صورت جهانی و داخلی در حال ظهور هستند.

  ادامه دارد...
  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.