اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۹۸۵ انتشار : ۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۳
  معاون استاندار کرمانشاه:

  بخش خصوصی راهکاری موثر برای خروج از بن بست بیکاری درکرمانشاه است

  کرمانشاه- معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: توجه به ظرفیت‌های بخش خصوصی از مهمترین راهکارهای موثر برای خروج از بن بست بیکاری در استان کرمانشاه است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، رضا رحیمی امروز چهارشنبه در نشست شورای مهارت استان کرمانشاه با تاکید بر توجه به مقوله کارآفرینی برای رفع بیکاری و توسعه استان اظهار داشت: این استان از بهترین بسترها و ظرفیت‌ها برای اشتغالزایی و سرمایه گذاری برخوردار است اما متاسفانه در رده‌های نخست کشوری در بیکاری قرار گرفتیم.

  رحیمی منابع طبیعی خدادادی، وجود معادن، ظرفیت‌های کشاورزی و صنعتی را از مهمترین ثروت‌های این استان برای کار در مسیر توسعه نام برد و گفت: ظرفیت‌های استان کرمانشاه در برخورداری از بسترهای سرمایه گذاری بسیار مهم و قابل توجه است و در کشور حرفی برای گفتن دارد اما باید استعدادهای این منطقه شکوفا شود.

  این مسئول حرکتی جهشی و رو به جلو را نیاز توسعه‌ای استان کرمانشاه در بخش اقتصادی، عمرانی، صنعتی و... دانست و بیان کرد: اشتغال امری فراگیر است و محدود به منطقه و یا مرکزی خاص نیست بلکه باید برنامه‌ریزی اشتغالزایی و کارآفرینی از دوردست ترین نقاط تا نزدیک ترین مراکز و بخش‌ها به انجام برسد.

  رحیمی در ادامه خواستار توجه به بحث اشتغالزایی و ارتقا مهارت‌های کاری در میان روستائیان شد و تاکید کرد: اشتغال باید تمام طیف‌های استان را در برگیرد و محدود به منطقه‌ای خاص نباشد و لذا ارتقا مهارت‌های کاری روستائیان باید در برنامه‌ریزی‌ها لحاظ شود.

  وی در ادامه بر تربیت نیروهای متخصص و کارآمد در استان کرمانشاه تاکید کرد و گفت: امروز کشور به تکنسین‌های ماهر و کارآمد نیاز دارد و لذا باید برنامه‌ریزی‌ها طوری انجام شود تا در آینده‌ای نزدیک به جایی برسیم که بیش از ۸۰ درصد فارغ التحصیلان ما تکنسین و کارآمد باشند.

  معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه بیان کرد: در دانشگاه‌ها باید دانشجویان را از رویکرد آموزش محوری صرف به سمت کسب مهارت و کارآفرینی سوق داد.

  وی بنیاد نخبگان را از مهمترین مرکز برای تربیت تکنسین و نیروهای کارآمد در عرصه کارآفرینی دانست و تاکید کرد: بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری در استان کرمانشاه در ایده‌پردازی، نوآوری و کارآفرینی  و ترغیب نخبگان به خلق ایده‌های نو در کشور حرفی برای گفتن دارند و از بهترین‌ها محسوب می‌شوند.

  مراکز فنی و حرفه‌ای در سطح شهرستان‌ها افزایش یابد

  رحیمی با انتقاد از رغبت فارغ التحصیلان و جوانان برای اشتغال در پُست‌های دولتی گفت: تقاضای صرف و فراوان برای کار دولتی ذهنیتی غلط است و با نیاز کشور تطابقی ندارد و باید بگوییم که دیگر در کشور کار دولتی به حد فوق اشباع رسیده و جوانان باید به بخش‌های دیگر توجه داشته باشند.

  معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در ادامه توجه به بخش خصوصی را مهمترین راهکار برای خروج از بن بست بیکاری در استان کرمانشاه پیشنهاد داد و گفت: سازمان فنی و حرفه‌ای باید در تربیت نیروهای کارآمد و ماهر و به اصطلاح تکنسین بیش از پیش یاری رسان ما باشد.

  رحیمی در ادامه تاکید کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای باید در طول دوران آموزش و اجرای برنامه‌های مهارتی نظارت لازم را به عمل آورد و از اتخاذ سیاست‌های تشویقی برای کارآموزان غافل نشود.

  وی همچنین مهارت آموزشی را فاکتوری بسیار مهم برای اشتغالزایی و رفع مشکل بیکاری جوانان در استان کرمانشاه دانست و بیان کرد: کسب مهارت بهترین اهرم برای ایجاد اشتغال است و لذا باید تقاضا برای مهارت آموزی در میان افراد افزایش یابد.

  معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گسترش فعالیت‌های مهارت آموزی در میان سطوح و اقشار مختلف جامعه را خواستار شد و گفت: کارگاه‌های مهارت آموزی در مراکز و بخش‌ها و مناطق مختلفی همچون زندان‌ها، دانشگاه‌ها، روستاها، مدارس، پادگان‌ها، و... باید فعال شود.

  رحیمی سازمان‌های فنی و حرفه‌ای را مهمترین مراکز برای ارتقای مهارت‌های جوانان و نهادینه کردن بحث مهارت ورزی عنوان کرد و گفت: افزایش تعداد مراکز فنی و حرفه‌ای در تمام شهرستان‌های استان باید مورد توجه قرار گیررد و در برنامه ریزی‌ها لحاظ شود.

  وی اشتغالزایی را نیازمند مشارکت و همکاری تمام دستگاه‌ها در استان کرمانشاه دانست و گفت: برای برطرف نمودن معضل بیکاری باید از توان و ظرفیت نهادها و بخش‌های مختلف به ویژه بخش خصوصی استفاده شود.

  معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه افزود: معرفی نهادهای پیشگام در استان کرمانشاه در عرصه اشتغالزایی در دستور کار قرار دارد و از دستگاه‌های فعال در زمینه اشتغالزایی تقدیر به عمل خواهد آمد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی