اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۹۸۳ انتشار : ۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۳۳
  در پرسمان دانشجویی مطرح شد؛

  رونمایی ازهزینه تبلیغات یک کاندیدا در لرستان/ماجرای دلسوخته تبعیض

  خرم آباد - پرسمان دانشجویی با حضور کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در لرستان برگزار و دانشجویان سوالات خود را در حوزه سیاست، اقتصاد، بیکاری و ... از نامزدهای انتخاباتی پرسیدند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، پرسمان دانشجویی با نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در حوزه خرم آباد شامگاه سه شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پایه دانشگاه لرستان برگزار شد که در این همایش چهار نفر از نمایندگان تشکل های دانشجوی به نمایندگی از دانشجویان در جایگاه پرسشگر سوالات خود را از کاندیداها پرسیدند و هر نامزد ۳۰ دقیقه زمان برای پاسخ به این سوالات در اختیار داشت.

  ما دلسوخته تبعیض در لرستان هستیم

  در ابتدا مختاری که خود را جوانترین کاندیدای تاریخ انتخابات لرستان معرفی کرد در پاسخ به سوالی مبنی بر ارائه نظر ایشان در خصوص مجلس ششم و نهم، اظهار داشت: نمی توان دیدگاه کلی درباره این دو مجلس بیان کرد اما نمایندگان مجلس ششم و نهم همگی مورد تائید هیئت اجرایی، نظارات و شورای نگهبان بودند و از فیلترهای قانونی عبور کرده اند.

  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اعتقاد ایشان درباره محاکمه و مجازات سران فتنه چیست اینگونه گفت: مجازات یا عدم مجازات این افراد در حوزه اختیارات مجلس نبوده زیرا مجلس یک نهاد قانونی است نه قضائی لذا تصمیم گیری در این رابطه مربوط به قوه قضائیه است و با توجه به اینکه حرف رهبری فصل الخطاب است هر چه ایشان در این زمینه امر فرمایند نمایندگان باید تبعیت کنند.

  این نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه خرم آباد در پاسخ به سوالی در خصوص راهکار ایشان به عنوان یک حقوقدان برای جلوگیری از تبعیض چیست بیان داشت: ما دلسوخته تبعیض در لرستان هستیم ولی یک نفر نمی تواند به تنهایی جلوی اینهمه تبعیض را بگیرد و این امری محال است با این وجود با برنامه ریزی درست هر چه توان در اختیار داشته باشم برای رفع تبعیض در استان انجام خواهم داد و به شکل گیری کارگروه تخصصی در این حوزه معتقدم.

  این نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه خرم آباد در پاسخ به سوالاتی از قبیل برنامه ایشان برای ارتباط صنعت و دانشگاه و استفاده بهینه از ظرفیت معادن لرستان گفت: باید مشاوران متخصص من در حوزه های مختلف در این جمع حضور داشتند تا به سوالاتی که در تخصص من نبوده پاسخ دهنده لذا با توجه به اینکه بنده یک حقوق خوان بوده نمی خواهم به حقوق اقتصاد دانان استان تعرض کنم و در پاسخ به این سوال سکوت می کنم.

  در شرایط فعلی تمام تحریم ها برداشته نشده، نیازمند اقتصاد مقاومتی هستیم

  بهزاد مومنی مقدم نامزد اصلاح طلب انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه خرم آباد با بیان اینکه با روحیه مطالبه گری و انتقاد در بین دانشجویان موافق هستم، افزود: معتقدم اگر در دانشگاه حق نقادی با هر ذائقه و نگاه سیاسی وجود نداشته باشد در مسیر پیشرفت قرار نمی گیریم لذا اگر به عنوان نماینده انتخاب شدم آمادگی دارم با دانشجویان به بحث و گفتگو نشسته و از نقد آن ها استقبال می کنم.

  وی اضافه کرد: مدیر یا نماینده دلال و بی کفایتی که حقوق مردم را امحا کرده و به فکر رفاه مردم نباشد دشمن حقیقی مردم است.

  مومنی ادامه داد: من خود را برای از بین بردن بی عدالتی، سوء استفاده های مالی، زدودن فقر و ... آماده کرده ام و نماینده این توان را دارد با همراهی دیگر نمایندگان در بعد نظارتی با فسادهای مالی مقابله کرده و آن ها را به حداقل برساند.

  وی در پاسخ به سوالی به راهکارهای خروج از تورم و توجه به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب معتقد است اقتصاد کشور باید از تک محصولی بودن خارج شده و به سمت رونق اقتصادی حرکت کنیم لذا با توجه به اینکه در شرایط فعلی تمام تحریم ها برداشته نشده اند نیازمند اقتصاد مقاومتی هستیم تا اینکه همه تحریم ها لغو شده و به ثبات اقتصادی برسیم.

  مومنی مقدم در پاسخ به این سوال که نظر شما در رابطه با این جمله «آب خوردن ما وابسته به برجام است» چیست عنوان کرد: گفتگو، تعامل و رایزنی تنها راه برون رفت از وضعیت نامساعد فعلی بود که با تدابیر رهبر انقلاب، دولت و تیم دیپلماسی آن برجام به ثمر نشست لذا من برجام را یک فرصت بزرگ برای برون رفت از همه بحران های اقتصادی کشور می دانم.

  وی در خصوص موضع ایشان درباره فتنه ۸۸ گفت: در انتخابات ۸۸ با وجود یک مشارکت حداکثری با برخی بی تدبیری ها از سوی هر دو جناح سیاسی کشور مواجه شدیم که خسارات زیادی به کشور وارد شد لذا اتفاقات بعد از انتخابات از جمله شکستن شیشه ها، از بین رفتن جان مردم و ... مورد قبول هیچ فردی نیست و هر حرکتی فراتر از قانون محکوم است و حق اعتراض خارج از حوزه قانون را هیچکس نمی پذیرم.

  با جناح چپ و راست سفره هیچ محرومی پر نمی شود

  مهرنوش کریمی دیگر نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه خرم آباد نیز در این پرسمان با بیان اینکه از بدو بیراه های سیاسی در محافل انتخاباتی خسته هستم اظهار داشت: با جناح چپ و راست سفره هیچ محرومی پر نشده و هیچ زمینه اشتغالزایی در استان فراهم نمی شود همچنین نرخ بیکاری ۴۶ درصدی لرستان با جناح بازی سیاسی اصلاح نمی شود.

  وی با اشاره به اینکه نه حاکمیت و نه دولت را در عقب ماندگی لرستان مقصر نمی دانم زیرا بسیاری از استان ها در این شرایط به توسعه رسیده اند، بیان داشت: خود و جامعه دانشگاهی را در عقب ماندگی لرستان مقصر می دانم زیرا نتوانسته ایم دیدگاه درست انتخاباتی به مردم ارائه داده و آن ها را آگاه کنیم.

   کریمی طایفه گرایی و جناح بازی را دو عامل نادرست در انتخاب نمایندگان مجلس دانست و گفت: مردم لرستان همواره نمایندگان خود را بر اساس این دو معیار انتخاب کرده اند و این امر باعث شده نمایندگان ما به محض ورود به مجلس به عزل و نصب های حزبی بپردازند زیرا احزاب چهار سال نمایندگان ما را حمایت می کنند لذا چنین نمایندگانی وام دار حزب خود می شوند.

  این نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه خرم آباد در پاسخ به سوالی به برنامه های خود برای رفع معضل بیکاری اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه صنعت استان مظلوم واقع شده و برنامه ریزی درستی روی آن انجام نشده برنامه هایی برای فعال کردن این بخش در نظر دارم همچنین توجه به صنعت گردشگری با توجه به پتانسیل لرستان در این حوزه از دیگر برنامه ها برای افزایش اشتغال است.

  کریمی با بیان اینکه در جامعه ما به بانوان چه در حوزه اشتغال و چه قوانین حقوقی توجه زیادی نشده از برنامه های خود برای بانوان سخن گفت و افزود: ایجاد بازارهای برای فروش محصولات خانگی و صنایع دستی بانوان شهر در دستور کار من بوده که در این بازارها همچنین مباحث آموزشی برای بانوان در راستای تربیت فرزندانی سالم در نظر گرفته خواهد شد.

  مبانی اصلاح طلبی را قبول ندارم

  مهرداد ویسکرمی دیگر نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه خرم آباد با اشاره به اینکه یکی از عوامل بر سر کارآمدن نمایندگان ناتوان در لرستان وجود آموزش و پرورش سیاست زده است بیان داشت: مدیریت آموزش و پرورش باید غیر سیاسی باشد در حالیکه آموزش و پرورش لرستان به وظیفه خود عمل نکرده و به دنبال باند بازی است.

  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اعلام موضع سیاسی خود بیان داشت: بنده هیچگاه عضو جبهه پایداری و اصلاح طلب نبوده ام بلکه ارزش های انقلاب را روی دست گرفته و به آن افتخار می کنم که این ارزش ها شامل ولایت فقیه، استکبار ستیزی، خدمت بی مزد و منت به مردم، مبارزه با اشرافی گری، بازگشت اقازاده ها به قشر عادی مردم و کوتاه کردن دست آن ها از سر بیت المال و ... است لذا اگر این معیارها با اصول گرایی مطابقت دارد پس یک اصولگرا هستم.

  ویسکرمی در پاسخ به سوالی که چرا با وجود نداشتن سوابق اجرایی ویژه در انتخابات شرکت کرده اید، چنین گفت: فرد قانونگذار باید مغز جامعه باشد و من سوابق اجرایی را شرط لازم برای ورود به مجلس می دانم نه شرط کافی در ضمن نمایندگان دارای سوابق اجرایی تا کنون چه گلی به سر مردم زده اند که باز می خواهند وارد مجلس شوند.

  این نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه خرم آباد عمده مشکلات استان را به مسائل فرهنگی دانست و گفت: تا فرهنگ ها و اندیشه ها متحول نشوند مشکلات ما حل نمی شود لذا اگر علوم انسانی متحول شوند علوم فنی و اقتصادی جای خود را پیدا خواهند کرد لذا این اقتصاد پوسیده غربی جوابگوی یک کشور اسلامی که داعیه تمدن اسلامی را دارد نبوده و باید در آن تجدیدنظر کرد.

  ویسکرمی با بیان اینکه به این دلیل اصلاح طلب نیستم چون مبانی اصلاح طلبی را قبول ندارم، ادامه داد: از آنجا که در چارچوب قانون اساسی نمایندگان موکل همه مردم از جمله اصلاح طلبان محسوب می شوند لذا اگر به مجلس ورود پیدا کنم با توجه به اینکه اهل باند بازی نیستم و شایسته سالاری را مبنای کار قرار می دهم با اصلاح طلبان نیز برابر با یک همنوع برخورد خواهم کرد.

  وی در پاسخ به سوالی به برنامه ها و دیدگاه های خود در خصوص تدوین برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: اگر در تنظیم برنامه ششم توسعه افرادی بخواهند نسخه های غربی را بدون بومی سازی و توجه به فرهنگ اسلامی تهیه کنند کار عقلانی انجام نداده اند و از آنجا که ما باید در چارچوب عدالت پیشرفت کنیم در مباحث اقتصادی باید موضوعات متعددی لحاظ شود.

  ۲۰۰ میلیون تومان برای برای انتخابات هزینه کرده ام

  ایرج عبدی دیگر نامزد حاضر در این پرسمان که به عنوان نماینده مردم خرم آباد در مجلس نهم حضور دارد به شایعاتی در خصوص فروختن وقت نمایندگان لرستان به دیگر نمایندگان چنین گفت: موضوع فروش وقت نمایندگان لرستان به دیگر نماینده ها یک دروغ و اتهام بزرگ است که برای گمراه کردن مردم استفاده شده است.

  عبدی در پاسخ به اعلام موضع سیاسی خود گفت: در کشور ما چیزی به نام احزاب وجود ندارد زیرا اصولگرایی و اصلاح طلبی در حال پوست اندازی است و باید گفت احزاب در ایران تنها کارکرد انتخاباتی دارند و لاغیر لذا در حوزه اعتدال کار کرده و پرونده مشخصی در حوزه اعتدال دارم و مورد حمایت احزاب اعتدال گرا بوده نه احزاب اصولگرا و اصلاح طلب.

  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چقدر برای انتخابات هزینه کرده اید پاسخ داد: من از زمانی که وارد مجلس شده ام ریالی برای خود کار اقتصادی نکرده ام در حالیکه شایعاتی مبنی بر سرمایه گذاری در کشورهای مختلف من مطرح شده است و در دوره گذشته ۱۰۰ میلیون تومان برای انتخابات هزینه کرده و این دوره نیز ۲۰۰ میلیون تومان که ۱۰۰ میلیون آن را از پس انداز خود بوده و مابقی را یکی از دوستان تقبل کرده اند.

  عبدی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر علت غیبت هزار و ۱۸۴ دقیقه ای شما در مجلس چه بوده چنین گفت: من به‌خاطر تصادف رانندگی به مدت سه ماه استراحت مطلق داشتم و دیگر علت غیبت در مجلس ملاقات با افرادی بود که از خرم آباد به تهران آمده بودند و در این چهار سال با بیش از سه هزار خرم آبادی در مجلس ملاقات داشتم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :صنعت تبلیغات