اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۹۷۸ انتشار : ۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۱

  دومین جشنواره نوجوان خوارزمی در زنجان برگزار شد

  دومین جشنواره نوجوان خوارزمی با حضور 300 دانش‌آموز در زنجان برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، امروز اختتامیه مرحله آموزشگاهی نوجوان خوارزمی با حضور 229 دانش‌آموز و ارسال 492 اثر از دانش‌آموزان دوره اول متوسطه در محل کانون سهروردی زنجان برگزار شد.

  جشنواره نوجوان خوارزمی برای دومین سال برگزار می‌شود که امسال رشته‌های زبان انگلیسی و بازارچه کارآفرینی به مجموع رشته‌های آن اضافه شده است.

  دانش‌آموزان آموزشگاه دخترانه فرزانگان ناحیه یک زنجان، 229 اثر در رشته زبان و ادبیات فارسی، 57 اثر در رشته پژوهش و 9 اثر در رشته دست‌سازه‌ها به جشنواره نوجوان خوارزمی ارائه دادند.

  تعداد آثار در رشته‌های زبان انگلیسی و کارآفرینی به ترتیب 72 و 73 است و همه دانش‌آموزان پایه هفتم این آموزشگاه در رشته مسابقات آزمایشگاهی شرکت کردند.

  محمود شهبازی، معاون متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان در اختتامیه مرحله آموزشگاهی جشنواره نوجوان خوارزمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره نوجوان خوارزمی به دلیل نیاز به فضایی برای ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان دوره اول متوسطه از سال گذشته برگزار می‌شود.

  وی با اشاره به برگزاری جشنواره جوان خوارزمی در دوره دوم متوسطه و جابرن حیان در دوره ابتدایی عنوان کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی با هدف کشف خلاقیت و استعدادهای دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

  معاون متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان ابراز کرد: امسال این جشنواره در شش رشته شامل زبان و ادبیات فارسی، دست‌سازه‌های دانش‌آموزان، فعالیتهای آزمایشگاهی، زبان انگلیسی، پژوهش و کارآفرینی برگزار می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: در سند تحول بنیادین چهار هدف اساسی از جمله آموختن برای به کار بستن دنبال می‌شود که رشته کارآفرینی از زیرمجموعه‌های جشنواره نوجوان خوارزمی به منظور فراهم کردن بستری برای کشف استعداد دانش‌آموزان و آشنایی برای فرهنگ کسب و کار در دستور کار قرار دارد.

  شهبازی با اشاره به اینکه در حال حاضر این جشنواره در مرحله آموزشگاهی اجرا شده است، گفت: مرحله منطقه‌ای تا پایان فروردین و مرحله استانی تا پایان اردیبهشت ماه پایان می‌یابد تا راه‌یافتگان به مرحله کشوری معرفی شوند.

  وی با اشاره به اینکه دبیرخانه این جشنواره در خراسان رضوی است، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود اختتامیه مرحله کشوری این جشنواره در مشهد برگزار شود.

  معاون متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان ابراز کرد: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد رقابت نیست بلکه هدف ایجاد انگیزه و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان است تا همه در این فعالیتها حضور یابند.

  وی با اشاره به اینکه اکثر قریب به اتفاق دانش‌آموزان حتی از مناطق محروم در مرحله آموزشگاهی این جشنواره شرکت کردند، عنوان کرد: مناطقی که فاقد امکانات از جمله تجهیزات آزمایشگاهی هستند، از امکانات بخش‌های مجاور استفاده می‌کنند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی