اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۹۶۲ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۴
  اختصاص ۱۷ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه مشاغل خانگی

  علیخانی: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، رتبه نخست آمار بیکاری اصفهان را به خود اختصاص دادند

  معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 325 هزار دانشجو در استان اصفهان مشغول به تحصیل هستند، گفت: بیشترین مشکلات و نگرانی ما در امر بیکاری مربوط به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

  سیف‌الله علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به آمار بیکاری در استان اصفهان اظهار داشت: بر اساس آخرین بررسی‌ها در پاییز 94، آمار بیکاری در استان اصفهان 13.2درصد است این در حالی است که متوسط بیکاری در کشور 10.7 درصد بوده و آمار بیکاری در اصفهان 2.5 درصد از میانگین کشور بالاتر است.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 325 هزار دانشجو در استان اصفهان مشغول به تحصیل هستند، افزود: بیشترین مشکلات ما در امر بیکاری مربوط به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

  معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به راهکارهای پیش‌بینی شده برای کاهش آمار بیکاری در سطح استان اصفهان گفت: در حال حاضر راهکارهای کاهش آمار بیکاری توسط وزارت کار در حال تدوین است و ما در استان منتظر ابلاغ دستورالعمل‌ها از سوی وزارتخانه هستیم.

  وی با بیان اینکه متأسفانه مسئله بیکاری گریبان‌گیر کل کشور است و باید راهکارهای در حال بررسی در وزارت کار مطابق با شرایط استان‌ها باشد، تصریح کرد: دولت در نظر دارد که تا پایان سال 96 نرخ بیکاری را در کل کشور تک‌رقمی کند، که با توجه به وسعت و شرایط استان اصفهان، انتظار می‌رود مسئولان در این راستا تلاش بیشتر انجام دهند و بخش خصوصی در شرایط پسابرجام حضور پررنگ‌تری را داشته باشد.

  علیخانی با اشاره به میزان تخصیص تسهیلات برای ایجاد و حفظ مشاغل در استان تصریح کرد: متأسفانه در سال 94 تسهیلات خاصی در حوزه بنگاه‌های اقتصادی ابلاغ نشد و صرفاً 17میلیارد و 100 میلیون تومان برای توسعه مشاغل خانگی تخصیص یافت که این مبلغ در بین شهرستان‌های استان توزیع شد.

  وی گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای توسعه مشاغل خانگی، تا سقف 5 میلیون تومان و با نرخ سود 4 درصد به متقاضیان اعطا می‌شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی