اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۹۳۸ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۴
  رئیس مؤسسه کار و تامین اجتماعی :

  اطلس مشاغل استان کرمانشاه تهیه شود/لزوم توجه به تولیدبدون کارخانه

  کرمانشاه- رئیس مؤسسه کار و تامین اجتماعی بر ضرورت توجه به تولید بدون کارخانه در کشور تاکید کرد گفت: تهیه اطلس مشاغل استان کرمانشاه در امر اشتغالزایی موثر است.

   به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا سپهری در جشنواره تجلیل از تعاونی‌هعای برتر استان کرمانشاه که امروز چهارشنبه در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: دولت همه تلاش خود را برای جهش اقتصادی در کشور به کار بسته و محور برنامه ها در این راستا بر تولید، کارآفرینی و اشتغالزایی در کشور است.

  سپهری خواستار همگرایی و تلاش عمومی برای رفع معضل بیکاری و رونق اقتصادی در کشور شد و گفت: پسابرجام فضای را برای برجسته شدن کارآفرینان و رونق عرصه کارآفرینی در کشور و به ویژه استان کرمانشاه فراهم نموده و باید فعالیت ها  به سمت کارآفرینی در استان باشد.

  وی سیستم نامتوازن بوروکراسی ادارای را سبب دلسردی سرمایه داران و فعالان اقتصادی از سرمایه گذاری دانست و گفت: مسئولان استان کرمانشاه برنامه ای هدفمند برای رفع معضل بیکاری تدوین نمایند و در وهله نخست پنجره واحد کارآفرینی و کسب و کار برای کارآفرینان ایجاد نمایند.

  سپهری یجاد شبکه های مجازی برای رونق فضای کسب و کار در استان کرمانشاه به منظور بهرهمندی از تمام ظرفیت‌های موجود را از راه حل های پیشنهادی عنوان و بیان کرد: حرکت در مسیر تولید بدون کارخانه از فاکتورهای بسیار مهم برای اشتغالزایی و رونق فضای کسب و کار در استان کرمانشاه است که باید به طور جدی به آن پرداخته شود.

  وی تهیه اطلس مشاغل استان کرمانشاه برای برنامه‌ریزی در در این خصوص را ضروری دانست و افزود: با تهیه این اطلس تمام مشاغل روبه رشد و روبه افول استان شناسایی و متناسب با اطلاعات به دست آمده برنامه ریزی لازم برای اشتغالزایی و... ممکن می شود.

  رئیس مؤسسه کار و تامین اجتماعی  در ادامه خواستار استفاده از ظرفیت‌های بخش خدمات در راستای کاهش بیکاری در استان کرمانشاه شد و گفت: بخش خدمات هزینه‌های کمتری به بار دارد.

  وی در ادامه به بیان دیگر راه حل های پیشنهادی برای بهبود فضای کسب و کار و کاهش بیکاری در استان کرمانشاه پرداخت و افزود: کرمانشاه  پایلوت استان مجازی  کشور است و با اقدامات بهنگام و طرح های تهیه شده کرمانشاه ظرفیت تبدلیل شدن به استانی پیشرفته در دولت الکترونیک را دارد.

  سپهری اجرای طرح یک روستا؛ یک محصول و ساماندهی کارآفرینی در محلات کرمانشاه، را از دیگر راهکارهای کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه برشمرد و گفت: فراهم نمودن عرصه برای فعالیت بیشتر شرکت های دانش بنیان از ایده تا تولید و تجاری سازی از دیگر راه های کاهش بیکاری در استان است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی