اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۹۲۶ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۱
  مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور در خرم‌آباد:

  بازاریابی بعد از مهارت‌آموزی مشکل اصلی کارآفرینی است

  مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور گفت: نکته مهم در حوزه بهبودیافتگان از اعتیاد چه زنان و مردان مورد غفلت قرار می‌دهیم بحث حمایت‌های اجتماعی و اقتصادی بعد از بهبودی است و در این حوزه بازاریابی بعد از مهارت‌آموزی مشکل اصلی کارآفرینی است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، فهیمه فرهمندپور شامگاه دوشنبه در کارگروه بانوان و خانواده که در استانداری لرستان برگزار شد با بیان اینکه طبیعی است که در جلسه‌ای با حضور مقام عالی استان دستگاه‌ها گزارش عملکرد داشته باشند اظهار داشت: اگر بخواهم دغدغه و نگرانی خود را نسبت به فرایند شکل‌گیری و انجام کار در کارگروه بگویم در مورد مسئله‌ای اساسی‌تر صحبت می‌کنم.

  وی افزود: هر یک از فعالیت‌هایی که در حوزه زنان و خانواده بشود تعریف کرد وظیفه ذاتی  یکی از دستگاه‌ها و دلیل جمع شدن در کارگروه است.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور با اشاره به اینکه در کارگروه حضور جمعی مدیران بنا است منافعی بیش از فعالیت انفرادی دستگاه  داشته باشد، بیان کرد: انتظار داریم خرد جمعی متراکم در کارگروه به مسئله‌شناسی زنان و خانواده در استان کمک کند.

  وی با بیان اینکه مدیران نمی‌توانند ادعا کنند نگاه واقع‌بینانه‌ای نسبت به‌ کل مسائل دارند عنوان کرد: در کارگروه بنا است خرد جمعی با حضور عالی‌ترین مسئولان به مسئله‌شناسی دقیق‌تری از حوزه کارگروه زنان و خانواده داشته و اولویت‌ها را شناسایی کنیم و این اولویت‌ها را با شرح وظایف دستگاه‌ها تطبیق دهیم.

  فرهمندپور با بیان اینکه مسئله‌شناسی و اولویت‌بندی در یک نگاه جمعی و کلان از وظایف کارگروه است، تصریح کرد: هر دستگاهی امروز می‌تواند اصلی‌ترین مسئله خود را معرفی کند اما اصلی‌ترین مشکل یک دستگاه اصلی‌ترین مسئله استان نیست و در این کارگروه‌ها باید مسائل شناسایی و در مورد آن تصمیم‌گیری شود و بعد از تصمیم‌گیری برای آن فرایند تعریف شد که هم‌افزایی و هم‌گرایی جمعی بین دستگاه‌ها را می‌طلبد.

  وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین الزامات انجام این فرایند این است که کارگروه در سطح تصمیم‌گیران تشکیل شود، خاطرنشان کرد: مشکل این است که مدیران در کارگروه بانوان و خانواده شخصاً شرکت نمی‌کنند چرا که شأن کارگروه شان تصمیم‌گیری و تصمیم‌گیری از عهده شخص تام‌الاختیار برمی‌آید.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور با بیان اینکه هر ساختار تصمیم‌گیر نیازمند ساختار تصمیم‌ساز است، گفت: ابتدای سال 93 درخواست کردیم ذیل کارگروه، گروه‌های کاری کارشناسی با موضوعات مختلف تشکیل دهند.

  وی با بیان اینکه تعهد جمعی به تحقق مصوبات از دیگر نکات با اهمیت است، افزود: در کارگروه حضور جمعی مدیران دستگاه‌ها منجر به تصمیم‌گیری در خصوص طرح‌هایی شود که در آن هم افزایی و همکاری جمعی بین بخشی دستگاه‌ها ساماندهی، سازمان‌دهی و مصوب شود.

  فرهمندپور اظهار داشت: نکته مهم این است که مصوباتی که در کارگروه انجام می‌شود در دو سطح قابل‌ تصور است؛ نخست سطحی است که اعتبار نیاز دارد و به‌ نوبت شورای برنامه‌ریزی می‌رود و من معتقد هستم کارگروه زنان و خانواده ظرفیت کاری به‌ مراتب اساسی‌تر از این دارد و آن تصویب طرح‌های جمعی است که هماهنگی بین دستگاهی جایگزین نوبت اختصاص اعتبار شود.

  وی گفت: بسیاری از دستگاه‌ها به‌ تنهایی از عهده مأموریت‌های ذاتی خود بر‌نمی‌آیند به دلیل اینکه ما با محدودیت‌های منابع انسانی و اعتباری مواجه هستیم که می‌توان با هم‌افزایی بین دستگاهی آن را رفع کرد.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور عنوان کرد: اگر ما به مسائل زنان و خانواده به‌ عنوان مسائل زمین‌ مانده‌ای نگاه کنیم که هر کدام به سهم خود متعهدیم به آن کمک کنیم کار با جدیت و سرعت بیشتری پیش می‌رود البته کارگروهی ضوابطی نیز دارد.

  وی بیان کرد: از برنامه‌هایی که توصیه کردیم برای هفته زن داشته باشند، تقدیر و تشکل از مدیرانی باشد که بیشترین همراهی را در حوزه بانوان داشته و بیشترین همکاری با کارگروه، انتصابات و حمایت از زنان را داشته باشند.

  فرهمند پور عنوان کرد: مصوبه‌های این کارگروه به نظر می‌رسد مصوبات شکلی باشد چرا که قابل‌ قبول نیست مصوباتی انجام شود و خروجی نداشته باشد.

  وی افزود: واژه توانمندسازی را بسیار به کار می‌بریم اما چرا صبر می‌کنیم مشکلی پیش آید و سپس کمک کنیم چرا در زمینهٔ توانمند تربیت کردن فرزندان کوتاهی می‌کنیم.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور بیان کرد: ما باید فرزندان را توانمند کنیم که اگر بحرانی در زندگی پیش آمد در مقابل آن برآید، فرایند تربیت، آموزش و پرورش ما چه در نظام خانواده نیازمند توانمندپروری است.

  وی با بیان اینکه قبل از اینکه زنان سرپرست خانواده را توانمند کنیم مادرانی را برای نسلی توانمند تربیت کنیم، افزود: آموزش‌ و پرورش ظرفیت بی‌نظیری است چرا که بسیاری از بانوان هستند که جز با مدارس فرزندان خود با هیچ مجموعه اجتماعی دیگری ارتباط ندارد و ما نیز باید تلاش کنیم از ظرفیت‌های آن استفاده کنیم تا مادران بیاموزند فرزندان توانمندی تربیت کنند.

  فرهمندپور با اشاره به اینکه یکی از ابعاد توانمندسازی بی‌نیازسازی روانی از دریافت حمایت است، تصریح کرد: اگر به استقلال اقتصادی زنان کمک کنیم بهتر است تا برای آن‌ها حمایت پذیری و حمایت خواهی را آسان کنیم.

  وی گفت: تفاوت نگاه ما با غربی‌ها این است آن‌ها به دنبال برابر کردن جنسیت است ولی ما به دنبال حق تفاوت و متفاوت بودن هستیم تا جامعه‌ای کامل داشته باشیم و یکی از مشکلات ما این است که دختران را با مطالبات مردانه بزرگ می‌کنیم.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور خاطرنشان کرد: یک نکته بسیار مهم را در حوزه بهبودیافتگان از اعتیاد چه زنان و مردان مورد غفلت قرار می‌دهیم که بحث حمایت‌های اجتماعی و اقتصادی بعد از بهبود است که در مورد زنان آسیب‌های مضاعف دارد و یک بسته جامع برای خدمات‌رسانی برای کسانی که در معرض اعتیاد به‌ منظور پیش‌گیری، آسیب‌دیده‌ها به‌منظور درمان و بهبودی و ارائه خدمات اجتماعی، اقتصادی فرهنگی و تربیتی به بهبودیافتگان نیاز است.

  وی عنوان کرد: در موضوع آموزش و کارآفرینی مسئله اصلی ما آموزش و مهارت‌آموزی نیست مشکل ما بازاریابی بعد از مهارت‌آموزی است و قانون بسیار کارآمد حمایت از مشاغل خانگی سهم و مأموریت و تکلیف دستگاه‌ها در بحث بازاریابی دیده‌ شده که از مشکلات ما این است غالباً فروش را در جایی می‌گذاریم که تولیدکننده است نه جایی که مصرف‌کننده و خریدار است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.