اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۹۲۲ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۹

  دفتر خدمات شغلی دانشجویان در آذربایجان غربی راه اندازی می‌شود

  در قالب تفاهم نامه‌ای مابین اداره کل تعان، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی نخستین دفتر خدمات شغلی دانشجویان علمی کاربردی کشور در ارومیه راه اندازی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، امروز با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی و رئیس دانشگاه علمی کاربردی این استان تفاهم نامه راه اندازی نخستین دفتر خدمات شغلی دانشجوایان کشور در ارومیه امضا شد.

  در این مراسم رئیس دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی اظهار داشت: کارآفرینی ضامن رشد و توسعه کشور و عامل بهبود وضعیت اشتغال در جامعه است و بر این اساس دانشگاه علمی کاربردی نیز درصدد ایفای نقش برای سامان بخشی به وضعیت کسب و کار و اشتغال دانشجویان است.

  جم عزتی راد تصریح کرد: اساساً ایجاد فرهنگ کارآفرینی در جامعه اعتماد به نفس عمومی را به ارمغان می‌آورد و در کشوری که کار و اشتغال برای جوانان جویای کار فراهم باشد توسعه رقم می‌خورد.

  وی افزود: ارتباط مراکز دانشگاهی با بخش‌های صنعت و خدمات با راه اندازی شرکت‌های تعاونی یا دانش بنیان در حوزه‌های مختلف می‌تواند به راه اندازی کسب و کارهای جدید و پردرآمد بیانجامد.

  رئیس دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی گفت: نقش دولت در ایجاد کسب و کارهای جدید غیرقابل انکار است اما روشن است که کارآفرینی از وجوه مختلفی برخوردار بوده که یافتن حلقه‌های مفقوده و بسترسازی برای ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار نیازمند بهره گیری از ظرفیت مراکز دانشگاهی است.

  عزتی راد اظهار داشت: دانشگاه علمی کاربردی بستر ساز خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی است و در این راستا راه اندازی نخستین دفتر خدمات شغلی دانشجویان انجام می‌شود  چون فرایند کارآفرینی نیازمند برنامه ریزیهای منسجم و دقیق است.

  راه اندازی سیستم سابک در آذربایجان غربی

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی اظهار داشت: نخستین دفتر خدمات شغلی در کشور برای اولین بار در آذربایجان غربی راه اندازی شده و راه اندازی چنین دفاتری در کشور می‌تواند به تسهیل اشتغال کارجویان بیش از پیش کمک کند.

  رضا نقی زاده گفت: پس از دانشگاه شهید قاضی طباطبایی ارومیه تفاهم نامه‌ای نیز با دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی به امضا می‌رسد تا به ورود دانشجویان این دانشگاه به فضای کسب و کار و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان یا تعاونی کمک کند.

  با راه اندازی سیستم سابک که مخفف سرویس الکترونیک بازار کار است بسیاری از موازی کاری‌ها و اتلاف وقت کارجویان به پایان رسیده و کاریابی آنها تسهیل شده است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی