اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۹۱۳ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۳
  امام‌جمعه اهواز تاکید کرد:

  استفاده از فرصت​های پسابرجام برای ایجاد اشتغال و جذب سرمایه​گذاری

  امام‌جمعه اهواز با بیان این​که در مرحله پسابرجام سرمایه​گذاری​ها فوران می​کند، اما باید به خوزستان نیز توجه شود، گفت: ایجاد کارآفرینی و اشتغال مستلزم ورود بخش​خصوصی و سرمایه​گذاران است، اما در خوزستان انگار مسئولان قسم خورده​اند که سرمایه​گذاران خارجی را تحویل نگیرند.

  امام‌جمعه اهواز با بیان این​که در مرحله پسابرجام سرمایه​گذاری​ها فوران می​کند، اما باید به خوزستان نیز توجه شود، گفت: ایجاد کارآفرینی و اشتغال مستلزم ورود بخش​خصوصی و سرمایه​گذاران است، اما در خوزستان انگار مسئولان قسم خورده​اند که سرمایه​گذاران خارجی را تحویل نگیرند.

  ‌به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار‌ خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، آیت​الله سیدعلی محمد موسوی جزایری در خطبه‌های نماز جمعه امروز (نهم بهمن) که در مصلای مهدیه اهواز برگزار شد، با تبریک ایام شکوهمند دهه فجر، اظهار کرد: آمریکا در روزهای اخیر پیش از پیروزی انقلاب کمیته​ای در کاخ سفید جهت جلوگیری از پیروزی انقلاب تشکیل داد، اما تمام نقشه​های آن​ها نقش بر آب شد. انقلاب اسلامی با عنایت امام زمان(عج) حاصل شد و امام (ره) حکومت نظامی را درهم شکست و تفاله​های طاغوت به زباله​دان تاریخ پیوستند.

  ‌وی افزود: انقلاب همچنان ادامه دارد و درس​های بزرگی برای ما به جا گذاشته است. سرانجام پیروزی با ملت ایران است. ملت سرافراز‌ به این انقلاب که آرزوی انبیای و حاصل خون شهدا است، وفادار هستند، زیرا آن را شناختند و دانستند بر حق است.

  ‌نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به سفر رئیس جمهور به اروپا تصریح کرد: این سفر پیروزمندانه بود و قراردادهای موفقی منعقد شد. امیدواریم این ارتباطات همراه با عزت باشد تا با این دیپلماسی در اوج اقتدار قرار بگیریم. این قراردادها مربوط به تکنولوژی هستند و در تمام دنیا در زمینه تکنولوژی به یکدیگر محتاج هستند و آن را با هم مبادله می​کنند.

  ‌وی گفت: بعد از شکست تحریم این​کار را باید انجام می​دادیم و از دولت و وزرا سپاسگزاریم که در این خصوص پیشگام هستند، اما باید بدانیم که ایران کشور تولیدکننده​ای است و باید دقت کنیم که کارگران خود را بیکار نکنیم. البته مسئولان متوجه این امر هستند و ملت ایران هم باید مصرف کالاهای خارجی که در داخل کشور تولید می​شود را حرام بداند.

  ‌موسوی جزایری با بیان این​که در مرحله پسابرجام سرمایه​گذاری​ها فوران می​کند، اما باید به خوزستان نیز توجه شود، عنوان کرد: ایجاد کارآفرینی و اشتغال مستلزم ورود بخش​خصوصی و سرمایه​گذاران است، اما در خوزستان انگار مسئولان قسم‌خورده​اند که سرمایه​گذاران خارجی را تحویل نگیرند. اگر لیست سرمایه​گذاران خارجی را در کشور نگاه کنیم، مشاهده می‌کنیم که سرمایه​گذاری​ها در تهران متمرکز است و بخش دیگری نیز در اصفهان و تبریز‌ و سهم اهواز در این خصوص صفر است. این نشان​دهنده این است که مسئولان توجهی نمی​کنند. تذکری در این خصوص دادیم اما توجهی نمی​شود که این امر ‌ناراحت​کننده است.

  ‌وی با بیان این​که در خوزستان ظرفیت​های بسیاری وجود دارد و ما نباید تا این میزان بیکاری در استان وجود داشته باشد، گفت: مسئولان حمایت نمی​کنند و این امر موجب شده که بیکاری در خوزستان بیداد کند. باید مسئولان پشتیبان سرمایه​گذاری​ها در خوزستان شوند و این طلسم را بشکنند. اکنون و پس از اجرای برجام فرصتی پیش آمده است و طوری نباشد که این فرصت را نیز از دست بدهیم؛ این صحیح نیست. همه در روز قیامت باید جوابگوی بیکاران باشند. اگر در این خصوص اقدامی نشد، من ادامه خواهم داد و پیگیر می‌شوم.

  ‌نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به احداث ایوان حضرت فاطمه (س) ‌بیان​کرد: ایوان حضرت فاطمه (س) در حرم حضرت علی (ع) که به​دست مردم خوزستان ساخته‌ و اکنون کار افتتاح آن در حال انجام است، افتخاری برای مردم خوزستان است.

  ‌موسوی​جزایری با اشاره به انتخابات پیش رو و عدم تأیید صلاحیت​ها، تصریح کرد: حماسه بزرگی پیش رو داریم که یک مرحله آن‌ که مرحله ثبت​نام بود را گذرانده​ایم. صلاحیت عده​ای تأیید نشده است که شورای نگهبان رسیدگی می​کند و هر چه شورای نگهبان اعلام کند برای ما محترم و قابل قبول است و نظر شورای نگهبان نظر نهایی است. البته ما خواستار بودیم که بسیاری از افرادی که صلاحیت آن​ها احراز نشده در مرحله​های بعدی بررسی و صلاحیت آن​ها تأیید شود زیرا بسیاری از این افراد را می​شناسیم.

  ‌وی گفت: در دوره​های گذشته نیز افراد مومنی تأیید صلاحیت نشدند، اما معاون وزیر شدند و در آن معاونت خدمات بسیاری ارائه کردند. اگر بررسی​های مجدد انجام شود احتمال بسیاری وجود دارد که افراد بسیاری تأیید صلاحیت شوند و این پیشنهاد و خواسته ما بود، اما اگر تجدید نظری نشد نباید قهر کنیم.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی