اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۹۰۹ انتشار : ۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۲
  در کارگروه تخصصی ستاد گیاهان دارویی پیشنهاد شد

  ارائه برند مشترک برای تمامی شرکت‌های فعال گیاهان دارویی

  پیشنهاد ارائه برند مشترک برای شرکت‌های فعال گیاهان دارویی در چهل و هشتمین جلسه کارگروه تخصصی توسعه فناوری و کارآفرینی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی مطرح شد.

  پیشنهاد ارائه برند مشترک برای شرکت‌های فعال گیاهان دارویی در چهل و هشتمین جلسه کارگروه تخصصی توسعه فناوری و کارآفرینی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی مطرح شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، در این نشست که به ریاست محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی برگزار شد، اعضای شورا به هم اندیشی و بحث و تبادل نظر پیرامون نقشه توسعه کارآفرینی در حوزه صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی پرداختند.

  همچنین راهکارهای سرمایه گذاری و مکان یابی واحدهای تولیدی فرآوری مواد مؤثره در حوزه گیاهان دارویی بررسی شد.

  موضوع دیگری که در این جلسه به آن پرداخته شد، نقشه راه توسعه فناوری‌های کشور در حوزه صنعت گیاهان دارویی بر اساس سند ملی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  در ادامه جلسه به بحث و تبادل نظر پیرامون مکانیزم جذب منابع خارجی و سرمایه گذاری مشترک بین شرکت‌های داخلی و خارجی پرداخته شد.

  غیبی، مدیرکل جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور نیز در این جلسه عنوان کرد: در حال حاضر کشت و نگه داری گیاهان دارویی با خود جوامع محلی است. بهتر است جنگل کاری را اقتصادی‌تر کنیم و گونه‌های دارای بازده اقتصادی برای توسعه در نظر گرفته شوند.

  نوروزی، معاون دفتر تجاری سازی و انتقال فناوری نیز در این راستا توضیح داد: باید بتوانیم در این زمینه نیازسنجی داشته باشیم. مثلاً بررسی کنیم کشورهایی که با ایران در ارتباط هستند به چه چیزهایی نیاز دارند. در این زمینه بحث و آینده پژوهی صورت گیرد تا نیازهای تا پنج سال بعد را هم تأمین کنیم.

  وی ادامه داد: نکته دیگری که در اقتصادی کردن بیشتر گیاهان دارویی تأثیر دارد بسته بندی است. شرکتی که محصولات گیاهان دارویی عرضه می‌کند باید توانایی ارائه یک بسته بندی خوب از محصول خود را داشته باشد. در این حالت خریدار به درجه‌ای از اطمینان برای خرید محصول مورد نظر می‌رسد.

  از دیگر نکاتی که در این جلسه به آن اشاره شد ایجاد برند مشترک میان تمامی شرکت‌های عرصه گیاهان دارویی کشور است. به این صورت سرمایه، فناوری و بازار خارجی در اختیار یک گروه که در قالب برندی خاص فعالیت می‌کنند قرار خواهد گرفت.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی