اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۹۰۵ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۸
  رئیس شورای شهرستان شهرضا:

  نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار در شهرضا برگزار می‌شود

  رئیس شورای اسلامی شهرستان شهرضا گفت: نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار با تأکید بر اقتصاد مقاومتی در شهرضا برگزار می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرضا، منصوره‌السادات صفوی عصر دیروز در جلسه شورای شهرستان که با هدف بررسی ایجاد نمایشگاه ویژه زنان در شهرضا برگزار شد، اظهار داشت: توسعه پایدار به‌عنوان یکی از بسترهای متعالی و رشد انسان، هنگامی موفقیت‌آمیز است که با یاری و مشارکت همه گروه‌های اجتماعی انجام شود.

  وی افزود: زنان نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند و امروز در بخش‌های مختلف جامعه نقش‌آفرینی دارند.

  رئیس شورای اسلامی شهرستان شهرضا بیان کرد: یکی از مهمترین زمینه‌های حضور زنان در عرصه توسعه پایدار، کارآفرینی و اشتغال دانش‌بنیان است، براین اساس، نقش‌محوری مداخله دولت‌ها در تقویت فرهنگ و ایجاد بستر مناسب برای گسترش کارآفرینی با ملاحظه نقش بدون جایگزین زنان در افزایش بهره‌وری، و توسعه پایدار اجتناب‌ناپذیر است.

  وی تصریح کرد: با هدف معرفی توانمندی‌ها و قابلیت‌های بانوان فعال در عرصه‌های مختلف اشتغال و کارآفرینی، نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار با تأکید بر اقتصاد مقاومتی در شهرضا برگزار می‌شود.

  صفوی گفت: این نمایشگاه از 17 تا 27 بهمن در 30 غرفه در کارخانه نوین شهرضا با مشارکت بخش دولتی، سازمان‌های مردم نهاد و بخش خصوصی برگزار می‌شود.

  وی با بیان اینکه در کنار برگزاری نمایشگاه جشنواره غذاهای سنتی نیز برگزار می شود، خاطرنشان کرد: امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد محسوب می‌شود.

  رئیس شورای اسلامی شهرستان اظهار داشت: سازمان‌هایی مانند فنی و حرفه‌ای، کمیته امداد و بهزیستی می‌توانند نقش‌ محوری در ایجاد اشتغال برای بانوان داشته باشند.

  رئیس شورای اسلامی شهرستان شهرضا با بیان اینکه برای فروش محصولات خانگی بانوان شهرضایی ایجاد بازارچه‌هایی در نقاط مختلف شهرستان ضروری است، گفت: ایجاد بازارچه ویژه بانوان سرپرست خانوار و بدسرپرست کمک زیادی به اشتغال آن‌ها می‌کند.

  وی اظهار داشت: بازارچه مشاغل خانگی و صنایع دستی بانوان شهرستان شهرضا در کارخانه نوین آماده بهره‌برداری است.

  صفوی افزود: تمامی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با امور بانوان باید با یکدیگر در راستای بررسی و رفع مشکل زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست تعامل و همکاری داشته باشند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی