اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۸۹۵ انتشار : ۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۸

  مهاجرت‌ بی‌رویه روستاییان فارس

  مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: بخش اعظمی از مهاجرت‌ بی‌رویه روستاییان فارس به شهرها به نبود فرصت‌های اشتغال و کارآفرینی باز می‌گردد.

  مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: بخش اعظمی از مهاجرت‌ بی‌رویه روستاییان فارس به شهرها به نبود فرصت‌های اشتغال و کارآفرینی باز می‌گردد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه فارس، شبیر زارع‌خفری دوشنبه 5 بهمن در جلسه صاحبان طرح‌های اشتغال‌زایی استان بیان کرد: در تفاهم‌نامه‌ای با صندوق کارآفرین امید و پست بانک مقرر شد مبلغی در اختیار روستاییان به شکل تسهیلات بانکی بدون بهره قرار داده شود که در این راستا مکاتباتی با فرمانداران انجام شد اما علی‌رغم ارسال دستورالعمل معاونت توسعه روستایی کشور، اقدامی از سوی آنها انجام نشد.

  وی افزود: پس از دعوت این معاونت به شیراز حساسیت موضوع با تاکید یادآوری شد و امروز شاهد اقدامات خوبی از سوی ادارات مربوطه هستیم.

  امامی، مسئول صندوق مهر امام رضا(ع) نیز با اشاره به اجرای طرح کارآفرینی در روستاها و ارائه تسهیلات در این رابطه، خاطرنشان کرد: به طرح‌هایی تسهیلات تعلق می‌گیرد که توجیه اقتصادی و بازار فروش داشته باشند و علاوه بر آن شرکت‌های تعاونی روستایی نیز حداقل متشکل از 25 خانوار باشند.

  امامی همچنین با تصریح بر اینکه هر شرکت به فراخور تعداد خانوار عضو، آورده متفاوتی خواهند داشت، هدف از اجرای این طرح را مشارکت حداکثری مردم، ذکر و عنوان کرد: اولویت ما در این طرح با اجرای برنامه‌های مشارکتی است.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی