اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۸۸۹ انتشار : ۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۶
  در راستای اجرای طرح تکاپو در کردستان صورت می گیرد؛

  انعقادتفاهم‌نامه‌ای مابین یونیدو، وزارت تعاون واستانداری کردستان

  سنندج-معاون توسعه کارآفرینی واشتغال وزارت تعاون ازانعقاد تفاهم نامه ای سه جانبه در راستای اجرای طرح تکاپو درکردستان مابین وزارت تعاون، استانداری و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)خبرداد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگارمهر، عیسی منصوری ظهر امروزیکشنبه در جلسه طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار(تکاپو) کردستان در سنندج گفت:  در طول چندین سال گذشته همواره یکی از خواسته‌های جامعه علمی کردستان به رسمیت شناختن ظرفیت‌ها و قابلیت های تخصصی موجود در استان بوده است که طرح تکاپو در همین راستا تهیه و تدوین شده است.

  وی عنوان کرد: در اجرای این طرح که قراراست منجر به دستاوردهای فراگیری  هم چون ایجاد اشتغال پایدار شود یک سازمان به تنهایی قادر به انجام کار در این راستا نیست و در موفقیت در این زمینه مستلزم هماهنگی و همکاری بین دستگاه ها و فعالان استانی است.

  وی اظهارداشت:  ICT  و IT  یکی از رسته‌هایی است که زمینه مشارکت و فعالیت بخش خصوصی و پژوهشگران را فراهم می کند.

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه توسعه هر صنعتی مستلزم فراهم کردن خدمات زیرساختی و نهادی است، ادامه داد: براساس بررسی های انجام شده به ازای هر واحد اشتغال در حوزه آی. تی و آی. سی. تی ۹ واحد اشتغال در سایر حوزه‌ها ایجاد می‌شود.

  منصوری بیان کرد: به ازای ۲۰ درصد افزایش  پهنای باند اینترنت ۸۰۰ هزار اشتغال در کشور انتظار می‌رفت که ایجاد شود.

  وی افزود: زیرساخت فراهم شد ولی به دلیل وجود یک سری موانع در کسب و کار برآورد مذکور در کشورما حاصل نشد.

  وی با بیان اینکه آی‌تی یکی از حوزه های اصلی دارای مزیت در کردستان است، بیان کرد: تقویت حوزه آی‌تی درکردستان ظرفیت‌های جدیدی در سایربخش‌ها هم چون کشاورزی، گردشگری و حمل ونقل ایجاد می کند.

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: قرار نیست در کردستان تنها در یک بخش کارشود بنابراین ۲۰ درصد رسته فعالیت هایی که ۸۰ درصد اشتغال استان را تشکیل می‌دهند شناسایی شدند که باید توسعه پیدا کنند.

  منصوری در ارتباط با تامین منابع مالی این طرح، اظهارداشت: ما مسئول تقسیم اعتبار نیستیم و تامین منابع مالی هم کار و رسالت سیستم بانکی است.

  وی ادامه داد: برای ما تعهد به انجام کار بسیار مهمتر از تامین منابع مالی است و مسیر و ابزار و تجهیزات لازم آورده مالی برای این پروژه محسوب می شوند.

  وی عنوان کرد: مکانیزم کار بدین گونه است که ابتدا فعالیت مورد نیاز مشخص و سپس اولویت بندی می شود و تا جایی که ظرفیت داشته باشد آنرا توسعه می دهیم.

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: در راستای اجرای طرح تکاپو در کردستان تفاهم‌نامه ای سه جانبه تهیه شده که مابین وزارت تعاون، استانداری و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) به امضا می رسد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی