اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۸۸۳ انتشار : ۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۰

  کارآفرینی بنیاد برکت در سنندج

  تهران - ایرنا - مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) در راستای اجرای پنج طرح اقتصادی در سنندج به کارآفرینی 6 هزارو 225 تن منجرشد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از روز شنبه ایرنا از بنیاد برکت، ایجاد شغل پایدار در مناطق محروم کشور یکی از اهداف راهبردی این بنیاد برای سرمایه گذاری در طرح های اقتصادی در این مناطق است که انتظار می رود ظرفیت ایجاد اشتغال در طرح های توانمندسازی اقتصادی که با مشارکت بنیاد برکت در مناطق محروم و کم تر توسعه یافته کشور تأسیس می شود به بیش از 141هزار تن برسد.
  این گزارش افزود: فعالیت پنج طرح تاسیس شده در سنندج در زمینه تولید کاغذ، پک استریل اتاق عمل، بستنی و انواع شربت، تولید بتن سبک و مرغداری است.
  ارزش کل سرمایه گذاری بنیاد برکت در این طرح ها بالغ بر 79 میلیارد و 46 میلیون ریال بوده که در سال های 92 و 93 این بنیاد از سه مورد از طرح های یاد شده خارج شده است.
  بنیاد برکت پس از پایان طرح و آغاز بهره برداری از طرح های اقتصادی، ظرف مدت سه تا پنج سال ، اقدام به فروش تدریجی سهام خود به سهامداران شریک بر اساس توافق حاصله به طور نقدی یا اقساطی می کند تا از این طریق بتواند سرمایه های خود را در دیگر طرح های مناطق محروم به کار گیرد.
  این بنیاد اقتصادی و اجتماعی تاکنون در 17 طرح اقتصادی و صنعتی در مناطق محروم استان کردستان سرمایه گذاری کرده است. ارزش کل سرمایه گذاری بنیاد برکت در این طرح ها که در اطراف سنندج، دهگلان، دیواندره، قروه، سقز و بیجار تاسیس شده است به 482 میلیارد و 778 میلیون ریال می رسد.
  شمار طرح هائی که در سطح کشور تاکنون با سرمایه گذاری بنیاد برکت تأسیس شده است و یا در آستانه راه اندازی است به 219 طرح رسیده است.
  این بنیاد وابسته به ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) که در 20 آذر سال 86 تأسیس شد، تاکنون در حوزه کارآفرینی فردی و جمعی و برای راه اندازی طرح های اقتصادی در مناطق کم تر برخوردار کشور، تلاش گسترده ای داشته است.حجم کل سرمایه گذاری بنیاد برکت در این گونه طرح های اقتصادی و صنعتی مشارکتی در کل کشور به 33 هزار و 740 میلیارد ریال می رسد.
  بنیاد برکت درصدد است در آینده در طرح های الگوئی کارآفرینی، همکاری های بین مردم و سازمان های صنفی، تولیدی و کارآفرینی را در مقیاس ملی و تقویت کند.
  اجتمام**3377**1776

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی