اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۸۸۲ انتشار : ۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۰

  مجموع مستندهای «کارستان» به بنیانگذار «محک» رسید

  محسن عبدالوهاب کارگردانی فیلم «سعیده قدس و موسسه محک» را برعهده گرفت که این اثر درباره بنیانگذار موسسه محک ساخته می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری مهر، محسن عبدالوهاب کارگردان سینمای ایران که این روزها مشغول فیلمبرداری دومین فیلم از مجموعه مستندهای «کارستان» است به زودی ساخت سومین فیلم خود با عنوان «سعید قدس و موسسه محک» را آغاز می‌کند.

  مجموع مستندهای «کارستان» درباره‌ کارآفرینان ایرانی است که با طراحی و سرپرستی رخشان بنی‌اعتماد، مجتبی میرتهماسب و مشارکت «بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان» با همکاری فیلمسازان مستند در قالب ۲۶ فیلم مستقل از زندگی و حرفه‌ کارآفرینان موفق ایرانی تهیه شده است.

  عبدالوهاب درباره حضور خود در میان گروه کارگردانی «کارستان» گفت: گفت­گو با کارشناسان و به خصوص خانم فیروزه صابر، مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان ذهن من را در رابطه با مفهوم کارآفرینی مرتب و منظم کرد و تحقیقی که خانم زهرا عمرانی پژوهشگر این بنیاد انجام دادند باعث شد هنگام پژوهش روی موضوعات مرتبط با کارآفرینی تمرکز و توجه بیشتری داشته باشم.

  این مستندساز ادامه داد: پیش از حضور در مجموعه «کارستان» یک مستند کوتاه به­ صورت گروهی به همراه رخشان بنی‌اعتماد، مجتبی میرتهماسب و امیر اثباتی درباره موسسه محک ساخته بودیم و آشنایی خوبی با فعالیت‌های این موسسه­ خیریه معتبر داشتم.

  عبدالوهاب یادآور شد: مستند «سعیده قدس و موسسه محک» در مرحله تحقیق و نگارش فیلمنامه است. سعیده قدس بعد از پشت سر گذاشتن بیماری دخترش موسسه محک را برای حمایت از کودکان سرطانی با همراهی گروهی از خيرين راه‌اندازی کرد، توانسته در کنار این موسسه بزرگ‌ترين مركز و بيمارستان اختصاصی درمان سرطان كودكان را در خاورميانه دایر کند که تا کنون زمینه بهبود کودکان بیمار زیادی را فراهم آورده است.

  هدف از ساخت مجموعه «کارستان» روایت تلاش کسانی است که در رویارویی با چالش‌های بسیار توانسته‌اند معنای کار را حرمت بخشند و ثبت و انتقال دانش و تجربه‌های‌ آنها می­ تواند الگوهای با ارزشی برای کل جامعه به‌خصوص جوانان باشد. تولید این مجموعه که بودجه‌ آن از طریق جذب حمایت‌های بخش خصوصی در حال تأمین است در سه فاز تعریف شده است که نخستین فاز آن با ساخت ۵ فیلم در جریان است که محسن عبدالوهاب دو فیلم از این مجموعه را کارگردانی می‌کند.

  محسن عبدالوهاب در حال حاضر فیلم «به­ دنیا آمدن »را در بخش سودای سیمرغ سی­ وچهارمین جشنواره فیلم فجر دارد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی