اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۸۷۶ انتشار : ۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۱
  یک فعال اقتصادی:

  فاصله دانشگاه‎ها و بنگاه‎های اقتصادی کمتر شود

  یک فعال اقتصادی گفت: دولت موظف است نیروی ماهر و کارآفرین تربیت کند.

  یک فعال اقتصادی گفت: دولت موظف است نیروی ماهر و کارآفرین تربیت کند.

  علی کردی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه لرستان، اظهار کرد: متولی فرهنگ کارآفرینی در کشور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

  وی با بیان اینکه استانداری نیز در این باره مسئولیت تام دارد، اظهار کرد: دو دستگاه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استانداری در ایجاد فرهنگ کارآفرینی مسئول هستند.

  کردی اضافه کرد: ثبات اقتصادی و سیاسی کشور و منطقه می‎تواند در امر اشتغال موثر باشد، چنانچه با دنیا در تعامل باشیم و با سرمایه‎گذاران خارجی مشارکت کنیم خود به خود مهارت و تکنولوژی وارد می‎شود و علاوه بر کاهش هزینه، تولید نیز افزایش می‎یابد.

  مدیرعامل تشکل تعاونی تولیدکنندگان و صادرکنندگان لرستان با انتقاد از اینکه قوانین حاکم بر آموزش کشور غل و زنجیری بوده که بر پای دانشگاه‎های کشور بسته شده است، یادآور شد: در حوزه کارآفرینی و مهارت باید دانشگاه کارآفرین ایجاد شود.

  وی تصریح کرد: به خاطر قوانین اجازه نمی‎دهیم نیروها در کارگاه‎ها و در کسب‎های خرد و کلان حضور یابند.

  این فعال اقتصادی با بیان اینکه متاسفانه رفتارهای کارگاهی فراموش شده است، بیان کرد: فاصله‎ای که بین دانشگاه و بنگاه‎های اقتصادی وجود دارد باید هر چه سریع‎تر کوتاه شود.

  کردی ادامه داد: نیاز است به دانشگاه‎هایی نظیر علمی کاربردی که ماهیت مشخص و قانون مختص به خود را دارند اجازه دهند که براساس رسالت خود عمل کرده و دولت حتما از این دانشگاه حمایت کند.

  وی یادآور شد: مهارت‎محوری را باید با مردم تامین کنیم و دولت موظف است نیروی ماهر و کارآفرین تربیت کند و به جای گرفتن پول از دانشجو به دانشگاه‎ها در راستای مهارت‎آموزی دانشجویان اعتبارات لازم را تزریق کند.

  این فعال اقتصادی بیان کرد: دولت موظف است در دانشگاه‎ها سرمایه‎گذاری کند چراکه عامل بیکاری امروز عدم مهارت دانش‎آموختگان است.

  وی گفت: تامین اعتبار، مدیریت درست، مهارت و آموزش موضوعاتی است که می‎تواند در امر ایجاد اشتغال موثر باشد.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی