اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۸۶۸ انتشار : ۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۹
  مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش:

  ۲۶۰ رشته مهارتی در هنرستان های کشور آموزش داده می شود

  بهشهر- مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش بابیان اینکه مازندران دارای رتبه‌های برتر کشور در کارآفرینی است گفت: ۲۶۰ رشته مهارت در هنرستان‌ها آموزش داده می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، سید مصطفی آذرکیش بعدازظهر چهارشنبه در همایش کارآفرینی در بهشهر افزود: بیش از ۲۶۰ رشته مهارت در هنرستان‌های مختلف کشور آموزش داده می‌شود که به‌روز شدن رشته‌ها متناسب با نیاز جامعه در دستور کار است.

  وی اظهار داشت: آموزش‌های رسمی مهارتی تا سطح دیپلم بر عهده وزارت آموزش‌وپرورش و در سطح بالاتر از دیپلم بر عهده وزارت علوم است و آموزش‌های غیررسمی توسط سازمان فنی و حرفه‌ای و سایر نهادها و وزارتخانه‌ها انجام می‌شود و در این راستا تلاش داریم تا آموزش‌های مهارتی را از مدارس ابتدایی در دستور کار قرار دهیم.

  وی بابیان اینکه مهارت‌های هنرستانی دورریختنی نیستند، یادآور شد:  تاکنون توجه به تحصیل موردتوجه بود و اکنون بعد از گذر از این دوران، برای افراد بالاتر از سن واجب التعلیم، آموزش‌های غیررسمی متناسب با نیاز بازار کار پیش‌بینی می‌شود.

  این مسئول ادامه داد: آموزش برای بکار بستن از مسائلی است که امروزه ملاک استعداد برتر، هوش چندگانه است و در این راستا حرفه‌آموزی با ویژگی کارآفرینان و مهارت موردتوجه است و این دغدغه در مازندران به‌طورجدی دنبال می‌شود.

  مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش گفت: آموزش مهارتی دارای ارزش است و نخبگان کارودانش و فنی هم‌سطح سایر نخبگان است  ودر ابلاغ سیاست‌های اشتغال و اقتصاد مقاومتی، توسعه آموزش مهارتی تأکید شده است و وظیفه ما تقویت این فرهنگ، به‌عنوان کار بنیادی است.

  وی بیان داشت: استقلال‌طلبی، خلاقیت، نواوری و... از ویژگی کارآفرین است که هنرجویان باید اعتمادبه‌نفس و خلاقیت را بروز دهند و حتی یک مورد مشاهده نشد هنرجویی که به فنی و کارودانش بیاید ناراحت باشد و قبول نداشته باشد بلکه دانش آموزان‌موفقی در المپیادها داریم.

  مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش گفت: علاقه، استعداد، نیاز جامعه و امکان اجرا باید برای ادامه تحصیل موردتوجه باشد و ۲۱ هنرستان و ۳ هنرستان غیرانتفاعی در بهشهر است و مهارت‌های هنرستان‌ها دورریختنی نیست و اینان نخبه‌های برتر مهارتی ما هستند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی