اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۸۵۸ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۸

  برگزاری دوره آموزشی کارآفرینی برای مهاجرین افغانستانی در سمنان

  سمنان - ایرنا - معاون آموزش پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان از برگزاری دوره آموزشی کارآفرینی با رویکرد KAB ویژه افغانستانی های مقیم ، در مهمانشر سمنان خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان به ایرنا، سیدحسین شاهچراغ افزود : ارائه آموزش های مهارتی در راستای توانمندسازی اتباع بیگانه از طریق انعقاد تفاهم نامه با وزارت کشور از جمله برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به شمار می رود.
  وی اظهار داشت : هدف از اجرای آن ، توانمند سازی و بازگشت اتباع بیگانه به کشور خود بر اساس مدل های بین المللی ارائه شده، می باشد.
  وی خاطرنشان کرد : در این راستا ، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان اقدام به برگزاری یک دوره آموزشی کارآفرینی با رویکرد KAB سطح کامل، برای دوازده نفر از مهاجرین افغانستانی دختر در محل مهمانشهر سمنان کرد.
  شاهچراغ یادآور شد : در این دوره آموزشی، کارآموزان با مفاهیم کارآفرینی، بررسی مسیر شغلی کارآفرینانه، شناسایی بنگاه های کوچک کسب و کار، خلق ایده های خوب و شناسایی فرصت کسب و کار، تدوین طرح کسب وکار ، مدیریت و اداره یک بنگاه کسب و کار آشنا شده و زمینه حضور آنان در آزمون پایان دوره بهمن ماه فراهم شد.
  مدل کارآفرینی( KAB (Know About Businessبا حمایت سازمان جهانی کار و توسط مرکز آموزش بین المللی تورین ایتالیا (ITC ) طراحی شده است و به عنوان مدل موفق آموزش کارآفرینی با هدف توسعه مهارت کارآفرینی در مهارت آموختگان فنی و حرفه ای با رویکرد افزایش نگاه کارآفرینانه جهت توسعه ی اشتغال پذیری تهیه و تدوین شده است. این مدل تا کنون در 26 کشور بومی و پیاده سازی شده است .
  6026/

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی