اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۸۵۵ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۸

  برنامه جامع کارآفرینی خراسان شمالی تا پایان سال تدوین می شود

  بجنورد– ایرنا- تدوین برنامه جامع کارآفرینی خراسان شمالی طی برنامه ششم توسعه حداکثر تا پایان سال جاری که در آن، به مدل های جدید راه اندازی کسب و کار ازجمله «استارت آپ» و مشاغل حوزه فناوری اطلاعات توجه شده، از جمله مباحث مطرح در هشتمین نشست کارگروه اشتغال استان بود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا ، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری خراسان شمالی در این جلسه با اشاره به اجرای رسمی برجام گفت: این پیروزی ارزشمند منشأ خیر و عامل کسب موفقیت های بیشتر در عرصه اقتصادی خواهد شد.
  محمود دلپسند افزود: در شرایط پیش آمده با اجرای برجام و لغو محدودیت های مالی و تجاری، باید دستگاه های ذیل کارگروه به ویژه بانک ها با سرعت عمل، هماهنگی بیشتر و هدف گذاری بهتر، در راستای اشتغالزایی حرکت کنند. وی تصریح کرد: تمام بانک ها اعم از دلتی یا خصوصی موظف هستند از سیاست های دولت در این حوزه حمایت کنند.
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با ارائه گزارشی از عملکرد بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات مصوب گفت: امسال تاکنون از محل مصوبه بند 2 سفر رهبری، بانک های عامل بیش از 68 میلیار ریال تسهیلات اشتغالزا به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی استان و بانک کشاورزی هم 700 فقره تسهیلات در مجموع به مبلغ 70 میلیارد ریال به عشایر و مناطق محروم پرداخت کرده است.
  حسن نوری هم چنین از سفر هفته آتی یک هیئت کارآفرینی و سرمایه گذاری متشکل از کانون کارآفرینی کشور، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارتخانه های مرتبط به استان برای بررسی ظرفیت این خطه در حوزه گیاهان دارویی خبر داد.
  معاون توسعه منابع استاندار و رئیس کارگروه اشتغال استان در این باره اظهار کرد: با توجه به این که کشاورزی اولویت نخست این استان محسوب می شود، باید در این زمینه چه در بحث برداشت مدیریت شده از عرصه های طبیعی و چه بحث زراعت این گیاهان، سرمایه گذاری شود و در مرحله بعد باید روی موضوع فرآوری آن ها با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر و صادرات متمرکز شویم. دلپسند از سازمان جهادکشاورزی و دیگر دستگاه های مرتبط خواست در معرفی ظرفیت های استان در این حوزه به هیات کارآفرینی و سرمایه گذاری مذکور، با اداره کل تعاون و کار همکاری کنند.
  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه از تدوین برنامه جامع کارآفرینی استان طی برنامه ششم تا پیش از پایان سال جاری خبر داد.
  نجفی گفت: در این برنامه، همایش ها و کلاس های آموزشی برای جوانان تحصیلکرده و علاقمند در خصوص بازاریابی و کارآفرینی، کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و نیز استارت آپ ویکند و مراکز شتاب دهنده گنجانده شده است. وی با اشاره به بیکاری 21.3 درصدی دانش آموختگان استان در سال 93 خاطرنشان کرد: این آمار با نرخ بیکاری 18.5 درصدی فارغ التحصیلان کشور و 11.7 درصدی خراسان جنوبی فاصله زیادی دارد که یکی از دلایل اصلی آن، مغفول ماندن مباحث کارآفرینی است./
  7184/1744/

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.