اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۸۳۴ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۱
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در گفت‌وگو با تسنیم:

  کمتر از 30 درصد ثبت‌نام‌شدگان در کاریابی‌های استان کرمانشاه مشغول کار هستند

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: کمتر از 30 درصد ثبت نام شدگان در کاریابیهای این استان مشغول فعالیت هستند.

  داوود یاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به آمار ثبت‌نام شدگان در کاریابی‌ها اظهار داشت: در 9 ماه امسال از چهار هزار و 380 متقاضی کار ثبت نام شده استان، زمینه اشتغال یک هزار و 220 نفر معادل 27 درصد فراهم شده است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه بیان کرد: فرصت‌های شغلی اعلام شده به کاریابیهای این استان یک هزار و 250 نفر بوده است که از ابتدای امسال تاکنون بیش از 90 درصد این تعداد هم‌اکنون شاغل هستند.

  یاوری پیرامون سیاستهای اداره مذکور و نقش این سیاست‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: سیاست‌های انسانی، توسعه کارآفرینی، اقتصاد دانش بنیان، تواتمندسازی نیروی کار و افزایش سهم سرمایه انسانی در زنجیره تولید از مؤلفه‌های اصلی سند اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

  وی افزود: اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه برای تعریف و تدوین استراتژی‌های خود با مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی تلاش می‌کند چرا که توجه به این مؤلفه‌ها بدون شک راه دستیابی به موفقیت و برون رفت از وضعیت رکود است.

  یاوری از اصلاح شبکه‌های تأمین مواد اولیه، طراحی و بازاریابی، تقویت کاریابی‌های خصوصی داخلی خبر داد و عنوان کرد: تدوین سند جامع و نقشه راه کارآفرینی در استان، ساماندهی اشتغال اتباع خارجی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری از اقداماتی محسوب می‌شود که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

  وی به راه‌اندازی واحدهای راکد در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: برای این موضوع با تعیین عاملیت چهارم به عنوان یک تسهیل‌گر برای رفع مشکلات زنجیره‌ تأمین تا فروش تلاش می‌شود.

  یاوری با اشاره به تشکیل مراکز مشاوره کارآفرینی افزود: دفاتر و مراکز مشاوره کارآفرینی با هدف توسعه فعالیت‌های کارآفرینانه و ایجاد ارتباط منطقی و پایدار واحدهای اقتصاد تولیدی، شش مرکز مشاوره کارآفرینی در استان تشکیل شده و ایجاد سه مرکز نیز در دست اقدام است.  

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه بهداشت و سلامت نیروی کار سبب امنیت و پایداری شغلی می‌شود، اظهار کرد: در این زمینه با تدوین برنامه زمانبندی ادواری، برگزاری کلاس‌های آموزشی در سطح کارگاهها در اولویت قرار دارد.

  یاوری به انعقاد تفاهم نامه‌هایی در زمینه استفاده از پتانسیل سایر دستگاه‌های اجرایی در جهت توسعه تعاونی‌ها  گفت: مشارکت مردم در اقتصاد و خصوصی سازی فضای کسب و کار می‌تواند علاوه بر توسعه اقتصاد از دولت یک تسهیل گر خلق کند.

  وی افزود: تبدیل تهدیدهای فضای کسب و کار به فرصتی برای عبور از چالش‌ها برای دولت میسر شده با توجه به اینکه  تلاش مضاعف مردم با شراکت آنها در امور اقتصادی فراهم می‌شود.

  انتهای پیام /

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی