اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۸۲۱ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۲

  نخستین مرکز مشاوره کارآفرینی در گیلان راه اندازی می شود

  رشت - ایرنا - رئیس کانون کارآفرینان گیلان از راه اندازی نخستین مرکز مشاوره کارآفرینی استان طی دهه فجر امسال خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار ایرنا، افشین رحیمی عصر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اعضای کاروان فجر کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان افزود: قانون کارآفرینی یک خلأ بود به این معنا که پس از جنگ تحمیلی، هر بار یکی از اقشار کارگر، کارفرما و یا سرمایه گذار را مورد توجه قرار می داد.
  وی اظهار کرد: اکنون در شرایط اقتصاد مقاومتی به معنای دیگری از این قانون رسیده ایم و باید در رشد تفکر اقتصادی در کنار عبارت کارگر، کارفرما و سرمایه، عبارت کارآفرین را اضافه کنیم.
  وی با تبیین معنای کارآفرینی برای اقشار مختلف کارگر، کارفرما و سرمایه گذار گفت: کارگر کارآفرین باید خلاقیت داشته باشد.
  رحیمی اضافه کرد: همچنین کارفرمایی که به دنبال ایجاد اشتغال پایدار باشد، نه دلالی و سرمایه گذاری که سرمایه اش در راستای افزایش کارآفرینی و نه فرصت سوزی باشد، کارآفرین هستند.
  رئیس کانون کارآفرینان گیلان با بیان اینکه در بحث کارآفرینی بر اقتصاد مقاومتی متمرکز می شویم ، تصریح کرد: درحال حاضر، مهمترین حلقه مفقوده اقتصاد مقاومتی روح کارآفرینی کارگر ، کارفرما و سرمایه گذار در استان در حال شکل گرفتن است.
  وی خاطرنشان کرد: باید تزریق روح کارآفرینی را به مباحث کارگری ، کارفرمایی و سرمایه گذاری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.
  رحیمی با بیان اینکه اکنون در مرحله فرهنگ سازی اقتصاد کارآفرین هستیم، تصریح کرد: این کانون کارآفرینی اولین حرکت خود را به صورت رسمی با راه اندازی این حرکت مشاوره آغاز می کند.
  رئیس کانون کارآفرینان گیلان با اشاره به برجام و برداشته شدن تحریم ها در آینده نزدیک گفت: با برقراری سوئیفت، رابطه تجاری مطمئن تری را با سایر کشورها و بانک ها به جای تجارت چمدانی خواهیم داشت.
  وی با تأکید بر لزوم تدوین قوانین کارآمد خاطرنشان کرد: نیازمند قانون کاری هستیم که همه افراد درگیر در یک شغل را تحت پوشش قرار دهد.
  وی گفت: تدوین قوانین کارآمد فضای کسب و کار را برای تحقق اقتصاد مقاومتی آماده می کند.
  امروز (سه شنبه) کاروان خبری کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان از سه واحد صنعتی شامل واحد تولیدی دارویی تولید سرنگ، آمپول و ...، یک شرکت لوازم بهداشتی و آرایشی و یک واحد تولید فرآورده های پروتئینی (سوسیس و کالباس) بازدید کرد.
  گیلان دارای دو هزار و 600 واحد صنعتی فعال است.ک/2
  7296/2007

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی