اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۸۱۵ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۵
  مدیر کارآفرینی تعاون و کار خراسان جنوبی:

  55 درصد جویندگان کار در شهرستان بیرجند فاقد مهارت هستند

  مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه 55 درصد جویندگان کار فاقد مهارت هستند، گفت: بر اساس مدرک تحصیلی جویندگان کار 78 درصد دیپلم و زیر دیپلم و 22 درصد فوق دیپلم و بالاتر هستند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مهدی فاطمی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حال حاضر 3 هزار جوینده کار در استان وجود دارد، اظهار داشت: 6 هزار فرصت شغلی نیز در شهرستان بیرجند است.

  وی بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصاد 40.6 درصد است که جمعیت مشارکت کمتر از قبل بوده است، گفت: نرخ بیکاری نیز در استان 8.1 درصد بوده که نسبت به سال 90 افزایش داشته است.

  مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: در 9 ماهه امسال در استان 11 کار آموز فعال بودند که از این تعداد 4 نفر در شهرستان بیرجند فعالیت دارند.

  فاطمی اظهار داشت: همچنین حدود 3 هزار و 520 نفر جوینده کار در کاریابی‌های استان ثبت نام کردند که از این تعداد 70 درصد آقا و 30در صد بانوان بوده‌اند.

  وی بیان کرد: بر اساس مدرک تحصیلی جویندگان کار 78 درصد دیپلم و زیر دیپلم و 22 درصد فوق دیپلم و بالاتر هستند و براساس سطح مهارت فعالیت کار 45 درصد دارای مهارت و 55 درصد فاقد مهارت هستند و از نظر سنی  جویندگان کار 92 درصد سن جوان بین 15 تا 34 سال بوده‌اند.

  وی افزود: از جمله فرصت‌ های شغلی که به مراکز کاریابی رجوع کردند، 6 هزار و 425 فرصت شغلی بوده است که 41 درصد در بخش صنعت، 2 درصد در بخش کشاورزی و 57 درصد در بخش خدمات ثبت نام کرده اند و همچنین در بخش تصویب مالکیت 70 درصد در بخش خصوصی و 30 درصد در بخش تعاون رجوع کردند.

  مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: از مجموع 3 هزار جوینده کار و 6 هزار فرصت شغلی 30 درصد افراد که حدود یک هزار و 235 نفر بودند توسط مراکز کاریابی به کار گماشته شدند که از این تعداد 56 درصد مرد و 44 درصد زن بودند و حدود 91 درصد از این افراد جوانان هستند.

  وی گفت: در بخش مشاغل خانگی در مجموع 6 هزار و 197 مجوز صادر شده که بیشترین مجوز مربوط به کمیته امداد بوده است.

  فاطمی یادآور شد: در مجموع 6 هزار و 198 مجوز مشاغل خانگی در استان صادر شده و به 4 هزار و 140 نفر متقاضی مشاغل خانگی تسهیلات پرداخت شده است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی