اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۸۱۲ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۵

  افتتاح مرکز خدمات کارآفرینی در جهاد دانشگاهی ایلام

  مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی جهاد دانشگاهی ایلام با حضور رئیس این واحد و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افتتاح شد.

  مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی جهاد دانشگاهی ایلام با حضور رئیس این واحد و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افتتاح شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، «ذبیح‌الله مهری‌پور»، رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام در مراسم افتتاحیه مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی این واحد با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در کشور در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی اظهار کرد: سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال فارغ‌التحصیلان در جهاد دانشگاهی یکی از ظرفیت‌های بالقوه این نهاد است که باهدف بهبود فضای کسب‌وکار در کشور راه‌اندازی شده است.

  وی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی جهاد دانشگاهی واحد ایلام در راستای اهداف و چشم‌انداز‌های این سازمان، گفت: تکیه به اقتصاد نفتی با توجه به نوسانات موجود در این عرصه، مشکلاتی را برای هر کشوری ایجاد می‌کند که راه برون‌رفت از آن حرکت به‌سوی اقتصاد غیرنفتی است.

  مهری‌پور با بیان این‌که ما به بحث کارآفرینی با این استراتژی نگاه می‌کنیم که حوزه‌های اقتصاد غیرنفتی تقویت و حمایت شود، افزود: این موضوع می‌تواند با ترویج روحیه کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری از خانواده آغاز شود.

  رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با بیان این‌که عملکرد آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها باید به تربیت فردی منجر شود که با روحیه کارآفرینی خود در راستای شکوفایی اقتصاد کشور تلاش می‌کند و هیچ چشم‌داشتی به اشتغال دولتی ندارد، گفت: ایجاد چنین فضایی در جامعه نیاز ضروری امروز کشور برای حرکت بالنده به‌سوی شکوفایی اقتصادی است.

  وی با بیان این‌که شرایط امروز اقتصادی کشور و کاهش قیمت نفت یک فرصت برای حرکت جدی به‌سوی اقتصاد غیرنفتی و راهبرد ارزشمند اقتصاد مقاومتی است، گفت: جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با راه‌اندازی مرکز امکان‌سنجی، توسعه و بهبود کسب‌وکار که در شهرک صنعتی ایلام مستقر است و امروز افتتاح مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی، در تلاش برای بهبود وضعیت کار و اشتغال در این استان است که این مهم همکاری و تعامل دیگر نهاده‌ها از جمله اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این استان را می‌طلبد.

  «علیرضا زرگوش»، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز در این مراسم با اشاره به شرایط رکود اقتصادی در جهان و به‌دنبال آن در کشور، گفت: رشد نامتعارف جمعیت در دهه 60 نیز یکی از علت‌های مهم مشکلات حوزه اشتغال در عصر کنونی در کشور بوده که امروز شرایط عرضه و تقاضا در ایران نسبت به‌کل جهان متفاوت است.

  وی افزود: با توجه به شرایط جمعیتی در دهه 60 از سال 85 تا 97 مشکل عرضه کار وجود دارد که متأسفانه شرایط اقتصادی امروز نیز این وضعیت را بحرانی کرده است.

  زرگوش با بیان این‌که با توجه به شرایط موجود، اشتغال در بخش دولتی برنامه پنجم و ششم محدود و ممنوع شده است و لذا باید به اشتغال بخش خصوصی توجه جدی شود، گفت: اشتغال در بخش خصوصی نیازمند کارآفرینانی است که ایده آن‌ها در یک دستگاه حمایتی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و در نهایت این ایده عملیاتی و تجاری‌سازی شود.

  وی با اشاره به شرایط فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و ناهمخوانی رشته‌های تحصیلی این افراد با بازار کار در این استان، خاطرنشان کرد: اشتغال برای نیروی کار ماهر در رشته‌های مختلف در ایلام وجود دارد، اما تحصیلات دانشگاهی نامرتبط و اختصاص رشته‌های دانشگاهی در استان بدون مطالعه بازار کار و وجود فرهنگ پشت‌میزنشینی یکی از علل مشکل اشتغال جوانان ایلامی است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام راه‌اندازی مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی جهاد دانشگاهی در این استان را اقدامی ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد: این مجموعه آماده همکاری با جهاد دانشگاهی در همه زمینه‌های مرتبط در راستای بهبود وضعیت کار و اشتغال در استان است.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی