اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۸۰۲ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۸
  معاون برنامه‌ریزی فرمانداری قزوین:

  ۶۰ درصد از تعهد اشتغال در قزوین محقق شد

  قزوین- معاون برنامه‌ریزی فرمانداری قزوین گفت: در سال جاری بیش از ۶۰ درصد از تعهد اشتغال در قزوین محقق شده است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان قزوین که ظهر شنبه در محل فرمانداری قزوین برگزار شد، بر لزوم استفاده از  ظرفیت‌های بومی در جهت رونق تولید و اشتغال تأکید شد.

  همچنین حمایت از مشاغل خانگی و برگزاری جلسات کارگروه اشتغال در مناطق تابعه، ایجاد زیرساخت‌های اقتصادی و توسعه معادن در مناطق روستایی از دیگر مواردی بود که مورد تأکید قرار گرفت و  راهکارهای ایجاد کارگاه بسته‌بندی محصولات کشاورزی و بازارچه عرضه محصولات تولیدی و محلی در مناطق روستایی بررسی شد.

  ابوالفضل مرادی معاون برنامه‌ریزی فرمانداری قزوین در این جلسه بر لزوم همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی در جهت تحقق تعهد اشتغال این شهرستان تأکید کرد و گفت: در سال جاری بیش از ۶۰ درصد از تعهد اشتغال در قزوین محقق شده است.

  وی افزود: میزان تعهد اشتغال شهرستان قزوین در سال جاری دو هزار و ۵۹۵ نفر است که از این میزان تاکنون یکهزارو ۵۷۵ نفر آن محقق شده است.

  معاون برنامه‌ریزی فرمانداری قزوین در ادامه  با اشاره به معرفی ۳۹ طرح درزمینهٔ مشاغل خانگی در سال جاری اظهار داشت: استفاده از طرح‌های نو و خلاقانه، حذف واسطه‌ها و تسهیل در پرداخت منابع بانکی ازجمله مواردی است که در رونق اقتصادی و افزایش تولید و بهره‌وری طرح‌های اشتغال‌زا باید بیشتر موردتوجه قرار گیرد.

  مدیر صندوق کارآفرینی و امید قزوین هم در این جلسه با ارائه گزارشی از مراحل پرداخت تسهیلات اشتغال‌زا  در این شهرستان گفت : از ابتدای امسال تاکنون تسهیلات کارآفرینی این صندوق به ۸۰ طرح اختصاص‌یافته است که عمده آن در بخش‌های خوداشتغالی، کارفرمایی، کسب‌وکار  و مشاغل خانگی بوده است.

  امیر لو میزان تسهیلات پرداختی به‌منظور کارآفرینی در شهرستان قزوین را در سال جاری درمجموع بیش از ۲۹ میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد : سهم شهرستان قزوین از تسهیلات صندوق کارآفرینی و امید تا ۵۰ میلیارد ریال قابل‌افزایش است و متقاضیان می‌توانند با ارائه طرح‌های خود در جهت اجرای طرح‌های اشتغال‌زا اقدام کنند.

  رحمانی رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان قزوین هم خواستار برنامه‌ریزی دقیق ادارات مسئول در تحقق اشتغال این شهرستان شد و گفت : بیشترین میزان سهم دستگاه‌های مسئول در راه‌اندازی مشاغل خانگی در ۹ ماهه اول امسال در بخش‌های آموزش فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی بوده است.  

   

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی