اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۹۲ انتشار : ۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۵
  رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر عنوان کرد؛

  تشریح جزئیات ارائه تسهیلات قرض الحسنه به افراد نیازمند

  رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، از پرداخت وام قرض الحسنه به گروه های آسیب پذیر و نیازمند با هدف تامین معیشت پایدار این افراد، خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری مهر، فرح ناز رافع با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان داوطلبان، بانک قرض‌الحسنه رسالت و انجمن حامیان فرهنگ قرض‌الحسنه و کارآفرینی اجتماعی، نیازمندان معرفی شده از سوی جمعیت هلال‌احمر از تسهیلات قرض‌الحسنه خیرین داوطلب این سازمان در بانک رسالت بهره‌مند می‌شوند.

  وی گفت: وام قرض‌الحسنه به گروه‌های آسیب‌پذیر و نیازمند با هدف تامین معیشت پایدار با رویکر کارآفرینی، با معرفی از سوی خانه های داوطلب این سازمان و به ساده ترین شیوه در اسرع وقت اعطا می‌شود.

  رافع اظهار کرد: عدالت تسهیلاتی، اصل محوری و راهبرد صندوق قرض‌الحسنه خیرین جمعیت هلال احمر در بانک رسالت است که از دو طریق درصدد تامین صد درصدی آن هستیم.

  به گفته رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، تلاش بر این است تا ابتدا، با شناسایی افراد واجد شرایط برای دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت قرض‌الحسنه و سنجش دقیق اهلیت آنها از سوی شعب و خانه‌های داوطلب در سراسر کشور، منابع کمیاب و ارزنده‌ای که به پشتوانه همت و نیت نیک خیرین سپرده‌گذار در اختیار ما گذاشته شده را در قالب تسهیلات به دست نیازمندان واقعی به‌خصوص زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست برای کارآفرینی برسد.

  وی افزود: به علاوه تمام کوشش خود را معطوف بر این کرده‌ایم تا حس ارزشمندی، خودباوری و اعتماد به نفس در میان نیازمندان واقعی و نیز توانمندی های جامعه از طریق اشاعه فرهنگ کمک و قرض الحسنه ارتقا یابد.

  رافع با تاکید بر اینکه هدف اصلی سپرده گذاری خیرین در بانک قرض‌الحسنه رسالت، انتفاع و کسب سود نیست، گفت: بلکه افق متصور از شکل‌گیری صندوق، تامین منافع و تسهیلات برای افراد آسیب‌پذیر جامعه و ایفای نقش موثر در این زمینه با رویکرد حمایت و کمک به خانواده بیماران صعب العلاج و تونمندسازی آنان است.

  وی افزود: این طرح از جمله پروژه‌های محرومیت‌زدای سازمان بوده و  تردیدی نیست که نیازمندان به تسهیلات قرض الحسنه در مناطق کمتر برخوردار کشور، بیشتر هستند و با این نگاه همواره تلاش کرده ایم که منابع در اختیار صندوق را در اختیار هموطنان این مناطق نیز بگذاریم تا با این اقدام بتوانیم در حد توان و منابع، بخشی از مشکلات آنان را مرتفع سازیم.

  رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در خصوص نحوه مشارکت در این طرح توضیح داد:  خیرین علاقمند می توانند نسبت به افتتاح حساب قرض الحسنه ویژه نزد بانک رسالت اقدام کرده و بر اساس شرایط و ضوابط بانک، اختیار پرداخت تسهیلات ناشی از امتیاز سرمایه گذاری یا کارکرد حساب خود را به سازمان واگذار کنند. همچنین خیرین می توانند نیازمندان واجد شرایط را برای دریافت تسهیلات حساب خود، به سازمان داوطلبان معرفی کنند.

  رافع با اشاره به اعتبار ۳ ساله این تفاهم نامه، مدت بازپرداخت آن را حداکثر ۲۴ ماه عنوان و اظهار کرد: همچنین این امکان فراهم است تا نیازمندان واجد شرایط و خانواده های آن ها که از سوی سازمان داوطلبان معرفی شده اند، بتوانند از خدمات حمایتی، آموزشی و کارآفرینی انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرنی اجتماعی بهره مند شوند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی