اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۸۴ انتشار : ۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۰

  آخرین خبرها از ساخت مستندهای «کارستان» با موضوع کارآفرینی

  چهار فیلم مستند با موضوع کارآفرینی به سرپرستی رخشان بنی اعتماد و مجتبی میرتهماسب با عنوان «کارستان» در دست تولید است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری مهر، نخستین بخش از مجموعه فیلم های مستند کارستان در حالی به مرحله‌ تولید رسید که حضور کارگردان هایی چون بهرام عظیم‌پور، محسن عبدالوهاب، مهدی گنجی و مهناز افضلی قطعی شده و این فیلمسازان ساخت مستندهایی درباره علی‌اصغر حاجی‌بابا،‌ غلامرضا رسولیان، سعیده قدس، هایده شیرزادی و کارآفرینان جوان حوزه آی تی را آغاز کرده‌اند.

  «کارستان» پروژه تولید و پخش سری فیلم های مستند سینمایی درباره کارآفرین‌های ایرانی است که با سرپرستی رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب و مشارکت «بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان» و با همکاری مستندسازان شاخص در قالب ۲۶ فیلم مستقل از زندگی کارآفرینان موفق ایرانی تهیه می‌شود.

  میرتهماسب درباره هدف از ساخت مجموعه مستندهای «کارستان» گفت: این مستند روایت تلاش کسانی است که در رویارویی با چالش های بسیار، توانسته‌اند معنای کار را حرمت بخشند و ثبت و انتقال دانش و تجربه‌هایشان می تواند الگوهای با ارزشی برای کل جامعه به‌ خصوص جوانان باشد.

  وی ادامه داد: بودجه‌ تولید این مجموعه از طریق جذب حمایت‌های بخش خصوصی در حال تأمین است. حدود دو سال پیش طرح ساخت سری فیلم‌های مستند «کارستان» با همراهی رخشان بنی‌اعتماد و بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان مطرح شد. ایده اولیه تولید مجموعه مستند این بود که با توجه به اهمیت موضوعات و شخصیت‌ها، سریع‌تر بتوانیم به مرحله‌ تولید برسیم و شهریورماه امسال با تامین بودجه ۵ فیلم، تولید فاز اول را آغاز کردیم و تلاش این است که این پنج فیلم تا تابستان ۹۵ آماده نمایش شوند.

  این مستندساز درباره نخستین فیلم از مجموعه «کارستان» گفت: نخستین قسمت درباره علی اصغر حاجی‌بابا از کارآفرینان شناخته شده‌ای است که لقب «پدر صنعت ایران» را دارد. این فیلم توسط بهرام عظیم‌پور کارگردانی شده و در حال تدوین است. فیلم دوم درباره غلامرضا رسولیان و مجموعه فولاد طبرستان است که از تأثیرگذاران صنعت کشور هستند. برای ساخت این فیلم از زنده یاد محمدرضا مقدسیان دعوت به همکاری شده بود و مقدسیان به شیوه خودش با دقت و حوصله تحقیقات وسیع کار را آغاز کرد و سفرهای پژوهشی و قرارهای منظم هفتگی با مدیران طبرستان داشت.

  وی افزود: اما به دلیل بیماری مقدسیان، مدتی پروژه متوقف شد و پس از فوت او ادامه‌ ساخت فیلم به محسن عبدالوهاب پیشنهاد شد و او نیز پذیرفت که کار زنده یاد مقدسیان را به انجام برساند. مراحل تحقیق این فیلم به پایان رسیده و عبدالوهاب در حال تکمیل فیلمنامه است و تا دو هفته دیگر فیلمبرداری آغاز خواهد شد.

  میرتهماسب همچنین از ساخت فیلم سوم که درباره سعیده قدس و موسسه خیریه محک است، گفت: از ابتدا قرار بود این فیلم مستند توسط محسن عبدالوهاب کارگردانی شود این فیلم و در مرحله پژوهش میدانی قرار دارد و علی‌رغم شناخت قبلی از خانم قدس و فعالیت‌های ایشان به عنوان موسس محک، بخش پژوهش فیلم و نوشتن فیلمنامه در حال انجام است. فکر می‌کنم تا اوایل اسفندماه نوشتن فیلمنامه تمام شود که بلافاصله فیلمبرداری و تدوین همزمان را آغاز خواهیم کرد.

  کارگردان فیلم مستند «شش قرن شش سال» درباره فیلم چهارم از مجموعه مستندهای «کارستان» یادآور شد: فیلم چهارم به موضوع کارآفرینان جوان در حوزه آی‌تی می‌پردازد این فیلم توسط مهدی گنجی ساخته می‌شود و در مرحله پژوهش تکمیلی و نوشتن فیلمنامه قرار دارد. گرچه به دلیل شرایط ویژه‌ انتخاب شده برای این فیلم، بخش‌هایی از فیلمبرداری باید در طول همین زمان انجام شود. مهدی گنجی زمان فیلمبرداری اصلی را نیمه‌ دوم بهمن تا آخر اسفندماه اعلام کرده است.

  میرتهماسب در پایان درباره وضعیت فیلم پنجم «کارستان» گفت: هایده شیرزادی از کارآفرینان حوزه بازیافت و از فعالان محیط‌ زیست در کرمانشاه است و مهناز افضلی این فیلم را کارگردانی خواهد کرد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی