اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۸۳ انتشار : ۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۰

  ایجاد نخستین کمپ کار برای بهبودیافتگان اعتیاد در کشور در سیستان و بلوچستان

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: نخستین کمپ کار برای اشتغال بهبودیافتگان اعتیاد در کشور در سه شهرستان هامون، زاهدان و ایرانشهر تأسیس می‌شود، به طوری که حتی معتادین پرخطر هم می‌توانند پس از مدت یک سال روی پای خود بایستند.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: نخستین کمپ کار برای اشتغال بهبودیافتگان اعتیاد در کشور در سه شهرستان هامون، زاهدان و ایرانشهر تأسیس می‌شود، به طوری که حتی معتادین پرخطر هم می‌توانند پس از مدت یک سال روی پای خود بایستند.

  محمد جهان‌تیغی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، با بیان مطلب بالا اظهار کرد: فاز نخست ایجاد کمپ کار به منظور اشتغال بهبودیافتگان اعتیاد در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای «محمد‌آباد» در شمال سیستان‌و‌بلوچستان با مبادله موافقت‌نامه سه میلیارد ریالی با یک شرکت خصوصی در شرف انجام است.

  وی با بیان این‌که اجرای طرح «کمپ کار» با شرط عملیاتی شدن سیاست‌های شورای مبارزه با مواد مخدر استان به یک شرکت خصوصی واگذار شده است، افزود: این کمپ از سه قسمت «پذیرش»، «آموزش» و «اشتغال و کارآفرینی» تشکیل شده است، به طوری که پس از درمان بیماران معتاد در کمپ‌های ترک اعتیاد، بهبودیافتگان بر اساس تعهدهای بخش خصوصی، برای گذراندن دوره سه ساله اشتغال تضمینی به کمپ کار منتقل می‌شوند.

  عضو کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس این طرح، به ازای هر بهبودیافته تسهیلاتی بین 5 تا 15 میلیون تومان به شرکت خصوصی طرف قرارداد کمپ کار داده می‌شود تا اشتغال بهبودیافتگان بر اساس قانون کار برای سه سال ادامه داشته باشد.

  جهان‌تیغی با اشاره بر این‌که تا کنون اشتغال موفق و بادوام بهبودیافتگان اعتیاد از عهده دستگاه‌های دولتی خارج بوده و اکنون نیز خارج است، اضافه کرد: بر همین اساس تنها راه تکمیل چرخه بهبود معتادین، کارآفرینی توسط بخش خصوصی و حمایت‌های دولتی است.

  جهان‌تیغی مرکز کمپ‌کار محمد‌آباد را دارای همه زیرساخت‌های اولیه نظیر سلف‌سرویس، خوابگاه، سالن‌های تولید و مراکز آموزشی خواند و گفت: اکنون این فضاها پس از تعمیری که صورت گرفته، آماده و قابل استفاده است.

  عضو کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان با بیان این‌که خروجی کمپ‌ کار نوعی تولید است که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود، افزود: پیش‌بینی ما این است که حتی معتادین پرخطر هم پس از مدت یک سال روی پای خود بایستند.

  این مسئول طرح ایجاد کمپ‌کار را حاصل مطالعات ملی و بین‌المللی و هم‌چنین برگزاری نشست‌های مختلف با کارشناسان دانست و افزود: تمامی فرایند‌های پذیرش بهبودیافتگان تا خروج آن‌ها از کمپ‌کار طراحی شده و به زودی در قالب طرح کلی به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان ارائه می‌شود.

  به گفته این مسئول طرح کمپ کار برای فراهم‌سازی زمینه اشتغال معتادین و بهبودیافتگان اعتیاد بر اساس نیازسنجی‌های منطقه‌ای و پس از تصویب شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدری سیستان و بلوچستان، در راستای برنامه ششم توسعه در دستور کار قرار می‌گیرد.

  وی هم‌چنین گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای محمد‌آباد که فاز آزمایشی این طرح را اجرا می‌کند، هشت سال قبل باهدف مهارت‌آموزی، اشتغال و کارآفرینی در زمینی به وسعت پنج هکتار شامل هشت سوله آموزشی در شمال سیستان و بلوچستان تأسیس شده است.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی