اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۷۹ انتشار : ۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۶

  تشکیل شرکت های تعاونی در روستاهای 25 تا 300 خانوار

  کاشان- ایرنا- مدیرکل اجتماعی، فرهنگی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم حوزه معاون اول رییس جمهوری از تدوین طرحی خبر داد که بموجب آن روستاهای 25 تا 300 خانوار می توانند با مشارکت در طرح های اقتصادی و تولیدی، شرکت های تعاونی و یا سهامی خاص تشکیل دهند.

  کامران کلانی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح تاسیسات آب شیرین کن شهر مهاباد اردستان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این طرح در راستای جلوگیری از خروج مردم و توسعه متوازن روستاها اجرا می شود.
  وی با بیان اینکه در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید و در جهت توسعه روستاهای کشور طرح مشارکت روستاییان در ایجاد واحدهای اقتصادی، صنعتی و تولیدی در روستاها تدوین شده است، اظهار کرد: براساس محتویات این طرح روستاییان از 25 خانوار تا 300 خانوار می توانند شرکت تعاونی و یا سهامی خاص تشکیل دهند.
  وی از آمادگی دولت در اجرای این طرح بصورت پلکانی و با حداقل آورده 20 درصد خبر داد و گفت: دولت از محل اعتبارات صندوق کارآفرینی و پست بانک ایران تسهیلاتی را در مناطق غیرمرزی با کارمزد 3 درصد و در روستاهای مرزی بدون کارمزد به افراد اعطا می نماید.
  وی تصریح کرد: دوره مشارکت این تسهیلات یکسال است و پس از آن یکسال تنفس و در ادامه طی مدت 4 سال بازپرداخت تسهیلات شروع خواهد شد.
  کلانی در ادامه تصریح کرد: دولت برای تسهیل این امر کارت یارانه سهام داران و اعضای شرکت ها را می تواند بجای وثیقه ملکی بپذیرد.
  مدیرکل اجتماعی، فرهنگی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد رییس جمهوری با بیان اینکه بواسطه پیگیری مسئولان استان ها و صندوق کارآفرینی و معاون توسعه روستایی مقدمات اجرای این طرح در اکثر استانها فراهم شده است، خاطرنشان کرد: بالغ بر 200 طرح در حال انجام است که استان خراسان جنوبی به عنوان پیشرو 18 طرح را به تصویب کمیته مرکزی با سرمایه ای در حدود 250 میلیارد ریال به عنوان آورده رسانده است.
  کلانی تصریح کرد: در استان اصفهان نیز 29 طرح در فاز اول در تعدادی از شهرستان ها کلید خورده که جلسه ای در این خصوص در صندوق کارآفرینی امید داشته ایم.
  وی در ادامه با بیان اینکه در زمینه بحث گردشگری در توافق با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داشتیم، گفت: 500 روستای هدف در فاز اول به عنوان روستاهای هدف گردشگری انتخاب شده اند و آمادگی انجام فعالیت های مرتبط با گردشگری در این روستاها نیز وجود دارد.
  وی ادامه داد: گردشگری زمینه ای برای اقتصادی شدن فعالیت در روستاها و ایجاد ارزش افزوده و ثروت برای روستاییان است.
  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، تاسیسات آب شیرین کن مهاباد اردستان با 28 میلیارد ریال اعتبار به مساحت 52 هزار با زیربنای 300 مترمربع اجرا شده است، این طرح جمعیت شش هزار نفری مهاباد را بهره مند می کند.
  در این تاسیسات 14 لیتر آب بر ثانیه با خروجی آب شیرین در شبانه روز 12 هزار مترمکعب استحصال می شود.
  مهاباد در 25 کیلومتری شهر اردستان اصفهان قرار دارد .
  7431/6021

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی