اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۷۱ انتشار : ۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۵
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان:

  وجود ۱۳کانون فرهنگی، پتانسیل ویژه میامی است/مسجد محور هدایت مردم

  میامی-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی وهنری جریان ساز فرهنگ کارآفرینی و اقتصادی هستند، گفت: وجود ۱۳کانون فرهنگی، پتانسیل ویژه میامی است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا سوقندی صبح چهارشنبه با حضور در شهرستان میامی در راستای بازدید و بررسی فعالیتهای فرهنگی و هنری این شهرستان در نشستی با حضور مسئولان کانون های فرهنگی هنری منطقه، ضمن تاکید بر اینکه کانون‌های فرهنگی هنری باید جریان ساز باشند و کارآفرین و اقتصادی بودن جریان این کانون‌های است، ابراز داشت: استقلال کانون‌های فرهنگی هنری و بعد مردمی بودن آن در کنار امور فرهنگی وهنری درواقع به کارکرد اصلی آن در این حوزه نزدیک شده است.

  وی افزود: مزیت کانون‌های فرهنگی هنری شهرستان میامی اقتصادمحور، کارآفرینی و مستقل بودن آن‌ها است.

  مساجد محور هدایت مردم هستند

  دبیر شورای فرهنگ عمومی استان سمنان با بیان اینکه مساجد، محور و مرکز هدایت نیازهای مردم هستند، گفت: کانون‌های فرهنگی وهنری در کنار مساجد، نه‌تنها در امور فرهنگی وهنری نقش بسزایی داشته اند بلکه کارآفرینی و اقتصادی بودن یکی از محوریت‌های این مراکز است.

  سوقندی با اشاره به اینکه کارآفرینی و اشتغال‌زایی نه‌تنها خارج از کار مساجد کانون‌های فرهنگی هنری نیست بلکه کار اصلی و محوری آن‌ها است، ابراز داشت: برگزاری کارگاه‌ها، نمایشگاه‌ها و آموزش‌های لازم ازجمله مجموعه‌ای از الگوسازی فرهنگی و اقتصادی می‌تواند به معرفی و جایگاه واقعی کانون‌ها کمک فراوانی کند.

  وی افزود: اسلام یک دین جامع است و برای مسجد باید برنامه‌ریزی فرهنگی و اقتصادی در کنار کانون‌های فرهنگی و هنری کرده وپی گیر مطالبات روز مردم بود.

  نگاه فرهنگی خوبی بر میامی حاکم است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، با اشاره به اینکه نگاه خوبی بر فضای فرهنگی میامی حاکم است، گفت: امیدواریم با برگزاری این‌گونه نشست‌ها، آینده‌ای روشن برای کانون‌های فرهنگی وهنری شهرستان شاهد باشیم.

  سوقندی ضمن قدردانی از تلاش های فعالان حوزه فرهنگ شرقی ترین شهرستان استان سمنان، بیان داشت: نوآوری از ویژگی‌های کانون‌های فرهنگی هنری این شهرستان بوده و این خلاقیت‌ها نشان از حضور اعضای فعال و دارای پشتکار عظیمی در این شهرستان است.

  وی ضمن اشاره به فعالیت های خوب قرآنی موجود در میامی، افزود: قرآن نوری است که اگر در دلها به تابش و درخشش در بیاید معجزه می کند و این نور روشنایی بخش زندگی است لذا باید محور فعالیت های ما قرار گیرد.

  قرآن نور تابان بر دل های مومنان است

  دبیر شورای فرهنگ عمومی استان سمنان ضمن تبریک به مناسبت پذیرفته شدن بانوی روشندل اهل میامی در مسابقات کشوری حفظ و قرائت قرآن مجید، گفت: :نور قرآن از جانب خداوند بر دل های انسان می تابد واگر کسی این نور را در سینه خود نگه دارد، نعمتی بزرگ را برای خود اندوخته است لذا در محضر قرآن کریم هیچ چیز غیرمترقبه نیست و بدون شک خداوند هر که را بخواهد هدایت می‌کند و اگر خداوند اراده کند، یک انسان نابینا و بی‌سواد هم حافظ  قرآن خواهد شد.

  سوقندی زندگی با محوریت قرآن و سبک زندگی قرآنی را راه موفقیت جامعه برشمرد و افزود: اگر سبک زندگی قرآنی و محوریت تربیتی در خانواده حکم فرما شد، جامعه راه سعادت خود را پیدا خواهد کرد.

  وی بیان داشت: والدین اگر می‌خواهند برای آینده فرزندان خود مسیر کمال را پیش گیرند راهی بهتر از کلام وحی نیست.

  اشاعه فعالیت های فرهنگی در روستاها الزامی است

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی نیز در این دیدار با اشاره به پتانسیل های موجود فرهنگی در این منطقه، گفت: شهرستان میامی دارای ۱۳ کانون فرهنگی هنری فعال است که تمام فعالیت‌های فرهنگی و هنری را در ۱۱ روستا و دو کانون در مرکز شهرستان انجام می‌دهند.

  رضا مهدیان با اشاره به اینکه استفاده از پتانسیل‌های کانون‌های فرهنگی و هنری به‌ویژه در حوزه اقتصاد و کارآفرینی امروزه به یکی از برنامه‌های مهم و موردتوجه در شهرستان میامی قرار گرفته است، ابراز داشت: میامی از لحاظ پتانسیل فرهنگی در جایگاه خوبی قرار دارد.

  وی افزود: اشاعه فعالیت های فرهنگی در روستاهای این شهرستان خوشبختانه به خوبی پیگیری می شود و نکته قابل توجه در این بین آن است که گسترش این فعالیت ها در زمره مطالبات مردمی نیز قرار دارد و این بدان معناست که مردم فرهنگ دوست شهرستان علاوه بر مطالبات عمرانی به موضوعات فرهنگی نیز عنایت ویژه دارند.

  اوسانه های میامی بازخوانی می شوند

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی همچنین از برگزاری همایش اوسانه های قدیمی میامی خبر داد و گفت: برای اولین بار در این شهر، اوسانه های ماندگار و قدیمی در سالن نمایش‌های اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان میامی بازگو خواهد شد.

  مهدیان درباره اهداف برگزاری این همایش، توضیح داد:  به‌منظور گسترش فرهنگ قصه‌های ناب گذشتگان و مرور و انتقال آن به نسل‌های آینده این برنامه برگزار می شود.

  وی افزود: امروزه باوجود فضاهای مجازی و ارتباط نسل جوان با این فضا، متأسفانه فرهنگ ناب قصه‌گویی و داستان‌سرایی حتی برای اعضاء خانواده به دست فراموشی سپرده‌شده است به همین منظور مراسمی با حضور تعدادی از بزرگان و ریش‌سفیدان شهرمیامی برای نسل جوان و نوجوان با موضوع داستان‌های قدیمی که به لهجه شیرین میامی (اوسانه) گفته می شود برپا خواهد شد.

  مهدیان تصریح کرد: استفاده از لهجه شیرین میامی و به کار بردن از کلمات ناب این خطه که امروزه برای نسل جوان و نوجوان منطقه کمتر به گوش رسیده است از ویژگی‌های این برنامه خواهد بود، این برنامه سوم دی‌ماه رأس ساعت ۱۸ و با همکاری اداره ورزش و جوانان، شهرداری و اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان برگزار خواهد شد.

  قرآن عنایت ویژه خداوند بر من بود

  بانونی روشندل حافظ قرآن مجید نیز در این دیدار، ضمن قدردانی از برنامه های ویژه فعالان قرآنی در سطح شهرستان میامی، گفت: قرارگرفتن درمسیر قرآن یک معجزه الهی برایم به شمار می رود که خوشبختانه این مهم، عنایت الهی ویژه برای من بود.

  بتول لطفی، خانواده را یکی از عوامل موفقیت خود دانست و خطاب به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، بیان داشت: الحمدالله درخانواده ای قرار گرفتم که از کودکی به قرآن و آموزش آن توجه زیادی می شد و این عنایت خداوند را بزرگترین معجزه برای زندگی خود دانسته ام.

  وی در پایان افزود: حفظ قرآن بهانه ای است برای تدبر و عمل به آیات الهی و در این مسیر شاهد معنویات بسیار زیادی در زندگی شخصی خود بوده ام.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی