اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۶۷ انتشار : ۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۵
  کاتب در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد

  پیشنهاد نمایندگان مجلس برای سپرده‌گذاری 250 میلیون دلاری در صندوق کارآفرینی امید

  رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس از پیشنهاد نمایندگان برای سپرده‌گذاری 250 میلیون دلاری صندوق توسعه ملی در صندوق کارآفرینی امید به منظور حمایت از مشاغل کوچک و متوسط خبر داد.

  غلامرضا کاتب رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه این فراکسیون با علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و موضوعات مطرح شده در این جلسه پیرامون مسئله اشتغال اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال در کشور باید پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های هر بخش و به تفکیک در هر استان مشخص شده و سهم آنها در اشتغالزایی تعیین شود تا بتوان کار را به صورت عملیاتی پیش برد و به ایجاد اشتغال و رونق تولید در کشور کمک کرد.

  وی ادامه داد: طرح اولیه این موضوع در وزارت کار تدوین شده و در این جلسه نیز به بررسی این طرح پرداخته شد تا بتوان در احکام برنامه ششم توسعه و بودجه سال آینده نیز مواردی که نیاز به تصویب مجلس دارد، انجام شود و دولت بتواند برنامه‌های جدی و روشنی را در حوزه اشتغالزایی انجام دهد.

  رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس همچنین خاطرنشان کرد: توجه به کارآفرینی روستایی از دغدغه‌های جدی مجلس است که در این نشست نمایندگان مجلس بر ضرورت تدوین قوانین برای کارآفرینی روستایی و همچنین ایجاد اشتغال در روستاها تاکید کردند و قرار شد تا در برنامه ششم توسعه نیز این موضوع به شکل جامع دیده شود.

  کاتب تصریح کرد: بررسی برنامه‌های این وزارتخانه برای ایجاد اشتغال و ساماندهی وضعیت بیکاران کشور و همچنین بررسی سیاست‌های دولت برای حل این مشکلات در برنامه ششم توسعه و بودجه سال آینده، ساختارسازی توسعه کارآفرینی و برنامه‌های حوزه آموزش کاربردی از دیگر محورهای بررسی شده در این نشست بود.

  به گفته وی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه گفت: نظام بانکی ما گرایش زیادی به سمت بنگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ دارد و توجهی به شرکت‌های کوچک و متوسط نمی‌کند که این یکی از بزرگترین مشکلات امروز ما برای تولید و اشتغال است. هیچ راهی جز حمایت از مشاغل کوچک و متوسط نداریم و به همین منظور به دنبال این هستیم تا بانک توسعه تعاون را به بانک تعاون شرکت‌های کوچک و متوسط تغییر نام دهیم و رسالت اصلی این بانک را بر توجه جدی به کسب و کارهای و کوچک و متوسط متمرکز کنیم.

  رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس ادامه داد: وزیر کار در این جلسه تاکید کرد "اگر بتوانیم حدود 500 هزار شغل در کشور ایجاد کنیم، نرخ بیکاری تک رقمی خواهد شد و از سوی دیگر هر یک درصد رشد اقتصادی می‌تواند یکصد هزار شغل جدید ایجاد کند".

  کاتب با اشاره به دیگر مصوبات این جلسه یادآور شد: در این نشست مقرر شد نمایندگان پیشنهاد سپرده‌گذاری 250 میلیون دلاری صندوق توسعه ملی در صندوق کارآفرینی امید را به منظور حمایت از مشاغل کوچک و متوسط پیگیری کنند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی