اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۶۳ انتشار : ۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۲

  تشریح فعالیت‌های کانون کارآفرینی دانشجویان دانشگاه تهران

  دبیر و رییس هیات موسس کانون کارآفرینی دانشگاه تهران با اشاره به تاسیس این کانون توسط دانشجویان دانشگاه تهران از ابتدای سال تحصیلی، اهداف و برنامه‌های پیش روی این کانون دانشجویی را تشریح کرد.

  دبیر و رییس هیات موسس کانون کارآفرینی دانشگاه تهران با اشاره به تاسیس این کانون توسط دانشجویان دانشگاه تهران از ابتدای سال تحصیلی، اهداف و برنامه‌های پیش روی این کانون دانشجویی را تشریح کرد.

  سید رشید شاهچراغ در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در خصوص اهداف تشکیل این کانون که از آغاز سال تحصیلی جاری فعالیت خود را رسما آغاز کرده، گفت: ایجاد فرهنگ کارآفرینی در فضای دانشگاه ، برقراری ارتباط میان دانشگاه و فضای کسب و کار و کارآفرینی در راستای سیاست‌های وزارت علوم مبنی بر ارتباط صنعت و دانشگاه، کمک به دانشجویان جهت آمادگی ورود به بازار کار، کمک به صاحبان ایده جهت رساندن ایده به سطوح عملیاتی، انتقال تجربیات صنایع به دانشگاه و بررسی علمی حوزه‌های عملیاتی و فنی و تبادل تجربیات کارآفرینی در سطح ملی و بین‌المللی از اهداف کانون کارآفرینی دانشگاه تهران است.

  وی در مورد نوع فعالیت‌های کانون نیز توضیح داد: کانون اهداف خود را با برگزاری سمینارها و دوره‌های آموزشی، مسابقات و جشنواره‌ها ، برگزاری اردوهای دانشجویی برای بازدید از صنایع، جذب حامیان مالی و معنوی برای طرح‌ها و ایده‌های دانشجویی و مشاوره به صنایع و کسب و کار ملی جهت ارتقای سطوح علمی و عملیاتی پیگیری می‌کند.

  وی با بیان اینکه راه اندازی مرکز کاریابی دانشگاه تهران اقدام بعدی کانون کارآفرینی است،اظهار کرد:پس از تاسیس کانون کارآفرینی،آموزش‌های یکپارچه کارآفرینی در دانشگاه های سراسر کشور ارائه می‌شود.

  برگزاری جشنواره تجاری سازی ایده‌های دانشجویی

  دبیر کانون کارآفرینی دانشگاه تهران از برگزاری جشنواره تجاری سازی ایده‌های دانشجویی خبر داد و گفت: برنامه بعدی کانون کارآفرینی برگزاری جشنواره تجاری سازی ایده‌های دانشجویان در اسفندماه است.در این جشنواره،ایده‌های دانشجویان را جمع آوری شده و به آن‌ها آموزش داده می‌شود چگونه ایده خود را پردازش کرده و برای ایده خود "بیزینس مدل" بنویسند تا ایده های خود را به بلوغ رسانده و آنها را تجاری سازی کنند.

  شاهچراغ در پایان با تاکید بر اینکه این کانون زیرمجموعه معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران است،گفت: از حامیان مالی ومعنوی علاقه مند در جهت توسعه فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه دعوت می‌شود نسبت به همکاری با این کانون اقدام نمایند.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی