اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۶۰ انتشار : ۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۲

  نمایشگاه کارآفرینی در کازرون گشایش یافت

  شیراز- ایرنا- نمایشگاهی از ابتکارات و اختراعات دانشجویان کار آفرین و خلاق دانشگاه علمی کاربردی کازرون در این شهر گشایش یافت.

  رئیس دانشگاه علمی کاربردی کازرون، سه شنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: در این نمایشگاه آثار تولیدات صنعتی و فناوری دست ساخت دانشجویان این دانشگاه به نمایش گذاشته شده است.
  مهراد مومن زاده افزود: یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه، ارایه کار های تولید شده دانشجویان در زمینه های کار آفرینی و اشتغالزایی است .
  وی اظهار داشت: این نمایشگاه در دو بخش برگزارشده است، یک بخش متعلق به کارهای آزاد دانشجویان در زمینه تولید فناوری اطلاعات (IT) و بخش دوم در حوزه صنعت، جوشکاری و نقشه کشی است و در تلاش هستیم با ارتباط با شرکت های دانش بنیان این تولیدات را تجاری سازی کنیم.
  او گفت: این نمایشگاه تا روز سوم دی ماه جاری در سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی کازرون دایر است .
  مومن زاده در بخش دیگری از مطالب خود اظهار کرد: یکی از رسالت های دانشگاه علمی کاربردی این است که دانشجویان به این موضوع آگاه شوند که با بالا بردن سطح علمی و کارآفرینی خود دربخش های فناوری، صنعت و حتی کارهای آزاد نه تنها برای خودشان شغل ابجاد می شود بلکه برای دیگران هم ایجاد اشتغال و کارآفرینی می شود.
  اصغر رستمی، مدیرمرکز آموزش و پژوهش دانشگاه علمی کاربردی کازرون هم بیان کرد: این دانشگاه برای رشد و پیشرفت دانشجویان کار آفرین، اقداماتی انجام داده است که ازجمله آنهامقدمات راه اندازی شرکت های دانش بنیان و مرکز رشد است تا دانشجویان بتوانند فعالیت های عملی خود را در این مرکز علمی ارایه دهند.
  یکی از دانشجویان مبتکر دانشگاه علمی کاربردی کازرون در مورد دست ساخته اش که در این نمایشگاه عرضه کرده است
  اظهار داشت: دستگاهی که در این نمایشگاه ارائه کرده ام، ساخت کوره ای با توان حرارتی یک هزار و 200 درجه است.
  کامران مشایخ افزود: تفاوت این دستگاه با مشابه خارجی آن در این است که نوع خارجی این دستگاه از المنت های بیرونی در کوره استفاده شده است لیکن در ساخت دستگاهی که من ارایه کرده ام از المنت های مخفی استفاده شده است .
  وی اضافه کرد: این دستگاه در دندانپزشکی برای ساحت قالب دندان های مصوعی و همچنین برای ایجاد حرارت در ساخت شیشه و بلور کاربرد دارد.
  این دانشجوی مبتکر گفت: این دستگاه تا کنون در چند نمایشگاه ارایه شده و مقام برتر را کسب کرده است و برای شرکت در نمایشگاه صحن علنی مجلس شورای اسلامی نیز پذیرفته شده است .
  یکی دیگر از دانشجویان مبتکر دانشگاه علمی کاربردی کازرون در باره وسیله ابتکاری خود که در این نمایشگاه ارایه کرده است، بیان داشت: یک نوع تفلون ساخته ام که در آببندی و جلوگیری از نشتی های لوله در صنعت نفت از آن استفاده می شود.
  حسن ایلان افزود: در تولید این نوع تفلون دقت خاصی صورت گرفته و بهای آن بین 30 تا 50 درصد نسبت به مشابه خارجی آن ارزان تر است.
  شهرستان کازرون در فاصله 120 کیلومتری غرب شیراز واقع شده است.ک/3
  7372 /6118

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی