اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۵۱ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۸

  سهم میانه از تسهیلات اشتغال زایی استان ناچیز است

  تبریز- ایرنا - معاون کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی از جذب 2 هزار میلیارد و 730 میلیون ریال برای طرح های اشتغال زایی در سطح استان خبر داد و سهم شهرستان میانه را از این تسهیلات ناچیز خواند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، یونس طاهری درکار گروه اشتغال و سرمایه گذاری دراین شهرستان افزود: از شهرستان میانه 6 طرح با 37 میلیارد و 980 میلیون ریال به استان ارسال شده بود که سه طرح دارای مشکل بوده و سه طرح دیگر نیز با 22 میلیارد و 680 میلیون ریال و اشتغال زایی برای 176 نفر مصوب شد.
  طاهری با بیان اینکه شهرستان میانه با توجه به وسعت، جمعیت و فرصت های شغلی و پتانسیل های موجود می تواند سهم بیشتری از این تسهیلات را به خود اختصاص دهد، افزود: ما محدودیتی در پرداخت تسهیلات نداشته و از مدیران دستگاههای اجرایی و بانک ها درخواست داریم تا طرح های اشتغال زایی و سرمایه گذاری خود را مصوب و به کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ارائه دهند تا پس از تصویب شاهد پرداخت تسهیلات به آنها از سوی بانک های عامل باشیم.
  وی افزود: در زمان حاضر تسهیلات مشاغل خانگی از 10 تا 50 میلیون ریال قابل پرداخت بوده و بازارچه هایی نیز در سطح شهرستان های مختلف استان برای عرضه محصول طرح های خرد و مشاغل خانگی به زودی راه اندازی می شود.
  طاهری در بحث اعتبارات روستایی افزود: به جای بردن امکانات به شهرها دولت سعی در بردن امکانات به روستاها با ایجاد واحدهای تولیدی در روستاها و مناطق محروم را دارد و درهمین راستا به طرح های انفرادی و مشارکتی که دارای توجیه اقتصادی و فنی باشند، تسهیلات ارائه خواهد شد.
  مدیراشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین از اقدام لازم برای ایجاد مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در شهرستان ها خبرداد و افزود: به افرادی با مدارک فوق لیسانس و دکتری در تمامی حوزه ها که متقاضی فعالیت دراین مرکز باشند با بررسی و صلاحدید استان مجوزلازم ارائه می شود تا سرمایه گذاران شهرستان بتوانند مشاوره و اطلاع درست را دریافت کرده و با آگاهی کامل اقدام به سرمایه گذاری کنند.
  وی ازکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و مسئولان دستگاه های اجرایی خواست تا پتانسیل ها و قابلیت های شهرستان را شناسایی و طرح های توجیهی اقتصادی و مالی را لحاظ کرده و در راهنمایی و ارائه مجوز به این افراد اقدام های لازم را به عمل آورند.
  معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه نیز با بیان اینکه دولت برای طرح های مشارکتی در مناطق روستایی 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات درکشور تخصیص داده است، گفت: تسهیلاتی که به طرح های مشارکتی روستایی ارائه می شود با نرخ سود 3 درصدی خواهد بود.
  حمید شکری اظهار داشت: در طرح های روستایی با مشارکت 25 خانواری برای آورده 40 درصدی اعضا، دولت 60 درصد اعتبار را تا سقف هفت میلیارد و 500 میلیون ریال ارائه می دهد و میزان تسهیلات با افزایش تعداد خانوارها بالاتر رفته و سهم آورده نیز کمتر می شود.
  شکری از مشکل فروش محصول های تولیدی صنایع دستی در شهرستان خبر داد و افزود: اگر از سوی استان برای رفع مشکل اقدام شود در ایجاد بازارچه مشکلی نخواهیم داشت.
  رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میانه نیز گفت: آمار بیکاری در شهرستان میانه بالاتر از نرخ بیکاری در سطح استان است.
  بابک کبیری افزود: در بخش مشاغل خانگی 216 شغل تعریف شده است اما باید با تشکیل کارگروه هایی به بومی سازی برخی از مشاغل خانگی که در شهرستان رواج ندارد، بپردازیم.
  شهرستان میانه با 180 هزار نفر جمعیت در فاصله حدود 180 کیلومتری جنوب شرق تبریز واقع شده است و ظرفیت های مناسبی برای توسعه مراکز آموزشی و دانشگاهی دارد.
  7231 / 3072/ 1495

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی