اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۴۶ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۶

  راه‌اندازی کلینیک مشاوره کارآفرینی در پیام نور کرمان اقدامی برای تجاری‌سازی علم است

  13 پژوهشگر برتر دانشگاه پیام نور استان کرمان در سال 94 با حضور نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی معرفی شدند.

  13 پژوهشگر برتر دانشگاه پیام نور استان کرمان در سال 94 با حضور نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی معرفی شدند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار پژوهشی ایسنا منطقه کویر، دکتر محمدرضا پورابراهیمی، نایب رییس کمیسیون ویژه اقتصادی مجلس در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور استان کرمان که در تالار عاشورای پردیس شماره یک دانشگاه پیام نور استان کرمان برگزار شد، با تاکید بر نیاز کشور بر خلق ثروت از محل علم و دانش اظهار کرد: راه‌اندازی کلینیک مشاوره کارآفرینی در دانشگاه پیام نور کرمان اقدامی در جهت تجاری‌سازی علم است.

  وی افزود: بسیاری از جوانان توانمندی‌های بزرگی دارند که با کمی مشاوره دادن در حوزه‌های اجرایی می‌توان آنها را به سمت موفقیت راهنمایی کرد.

  پورابراهیمی تصریح کرد: حلقه بین دانشگاه و مراکز اجرایی که یک بخش آن صنعت است را باید به هم وصل کرد و راه‌اندازی کلینیک مشاوره کارآفرینی در دانشگاه پیام نور کرمان اقدامی در این زمینه است.

  وی با اشاره به اینکه از اقدامات تجاری‌سازی علم در کشور حمایت می‌شود، گفت: توسعه تجاری سازی علم به اندازه توسعه علم و دانش در کشور موثر است.

  وی با بیان اینکه اثر تجاری سازی علم در اقتصاد کشور نمایان می‌شود، افزود: پژوهش امروز کشور نباید فقط توسعه مرزهای دانش باشد، بلکه اولویت آن کاربردی کردن این علم است که منتهی به خلق ثروت از طریق علم شود.

  پورابراهیمی با اشاره به اینکه در حوزه طرح‌های پژوهشی آثار ناشی از خلق ثروت را هنوز در اقتصاد کشور نداریم، تصریح کرد: مجموع محصولات دانش‌بنیان در کشور هنوز یک دهم درصد درآمد فروش نفت هم نمی‌شود.

  نایب رییس کمیسیون ویژه اقتصادی مجلس با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان مورد تاکید مقام معظم رهبری را باید جدی گرفت و سرلوحه اقدامات پژوهشی قرار داد، گفت: درآمدهای نفتی کشور به شدت کاهش یافته و برای تامین هزینه‌های کشور به شدت نیازمند خلق ثروت از محل دانش هستیم.

  حسین رشیدی‌نژاد، رییس دانشگاه پیام نور استان کرمان نیز گفت: دانشگاه پیام نور استان کرمان همیشه با تمام توان می‌کوشد تا موانع پیشرفت پژوهشگران و فرهیختگان را رفع کند.

  رشیدی‌نژاد با اشاره به افتخارات دانشگاه پیام نور افزود: این دانشگاه در سال گذشته رتبه نخست کیفیت آموزشی را در بین دانشگاه‌های کشور بدست آورد.

  وی ادامه داد: همچنین دانشگاه پیام نور استان کرمان در سال جاری با افتتاح کلینیک مشاوره کارآفرینی می‌تواند کمک خوبی به دانشجویان به ویژه فارغ‌التحیلان این دانشگاه داشته باشد.

  رشیدی نژاد تصریح کرد: در سال جاری سومین مرکز نوآوری رشد کشور نیز در دانشگاه پیام نور استان کرمان افتتاح شد.

  بر اساس این گزارش، پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور در سال 94 در گروه‌های علوم انسانی، کشاورزی، فنی و مهندسی، علوم پایه، حوزه کارکنان و حوزه دانشجویان معرفی شدند، همچنین در این مراسم از علیرضا محدثی زرندی، عضو هیات علمی رشته شیمی دانشگاه پیام نور مرکز کرمان به عنوان یکی از کارآفرینان برتر کشور تقدیر شد.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی