اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۴۵ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۶
  دبیرکانون کارآفرینی قم در گفت‌وگو با تسنیم:

  6 درصد تولید ناخالص ملی کشوربه قم اختصاص دارد

  دبیرکانون کارآفرینی استان قم با اشاره به اینکه 6 درصد تولید ناخالص ملی کشور به قم اختصاص دارد، گفت: بخش اعظم این سهم توسط اعضای کانون کارآفرینی تأمین می‌شود.

  حمیدرضا بیگدلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اینکه امسال 99 نفر جز کانون کارآفرینان قم هستند، اظهار داشت: کانون کارآفرینی سال به سال درحال عضوپذیری است و در کل کشور هم بالغ بر 3 هزار نفر عضو دارد.

  دبیرکانون کارآفرینی استان قم با بیان اینکه تعدادی از کارآفرینان قم کارآفرینان ملی و کشوری هستند، افزود: کارآفرینان استان قم عرصه‌های مختلف از جمله بخش صنعت، کشاورزی و خدمات از کسانی هستند که بدنه این بخش‌ها را تشکیل داده و به پیش می‌برند.

  وی خاطرنشان کرد: از سال 87 دستورالعمل کانون‌های کارآفرینی رایزنی شد و بر این اساس کسانی که وارد این حوزه می‌شوند افرادی هستند که هم در حوزه خود صاحب سبک هستند و هم برترین‌های حوزه فعالیت خود هستند.

  بیگدلی با اشاره به اینکه بزرگترین بخش انرژی و تبدیل و تهویه‌های مطبوع، تولید انرژی‌ها خورشیدی، تولیدکنندگان نوآور در حوزه صنعت همه از اعضای کانون کارآفرینی هستند، خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از کسانی که تولید ناخالص ملی استان قم را تأمین می‌کنند اعضای کانون کارآفرینی هستند.

  بیگدلی با اشاره به اینکه استان قم 6 درصد از تولید ناخالص ملی کشور را تأمین می‌کند، تصریح کرد: از طرف دیگرتعاملی با دانشگاه‌های استان قم صورت گرفته و به دنبال تشکیل کارگروه‌هایی در سطح استان هستیم که بتوانیم با کمک گروه معاونت هماهنگی صنعت و دانشگاه در دانشگاه‌های مختلف هیئت علمی جمع کنیم.

  دبیرکانون کارآفرینی استان قم عنوان کرد: اعضای هیئت علمی کانون کارآفرینی در دانشگاه‌ها مانند یک پزشک که عوارض و نگرانی‌ها و بحث‌های پاراکلینیکی را کنارهم گذاشته و بهترین درمان را معرفی می‌کند، عارضه یابی کرده و بهترین روش و راهکار را در حوزه‌های کارآفرینی ارائه می‌دهند.

  وی خاطرنشان کرد: دربخش صنعت برای مثال ارزیابی می‌شود که چه توانایی‌ها در تولید ذوب آهن در قم داریم و به چه دلیل با 100 ملیارد تومان سرمایه گذاری ذوب آهن استان خوابیده، مانع چیست، چقدر می‌توانسته در بهترین وضعیت اشتغال ایجاد کند و درواقع کانون کارآفرینی به دنبال این است که برای همه این سؤالات پاسخی را پیدا کند.

  بیگدلی با بیان اینکه کانون کارآفرینی شروع به ثبت نام کارآفرینان حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات از طریق سایت مرکزی وزارت کار کرد، تصریح کرد: این افراد به وسیله 17 داور مورد ارزیابی قرار گرفتند، برترین‌ها انتخاب شده و درهر دوره 9 کارآفرین برتراز هر سه حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات، هر حوزه 3 نفر انتخاب شده و وارد مجموعه می‌شوند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی