اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۳۳ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۰
  مشاور استاندار گلستان:

  همایش توسعه بر پایه ایده جوانان در گلستان برگزار می‌شود

  مشاور امور جوانان استاندار گلستان گفت: همایش توسعه بر پایه ایده جوانان در شهرستان‌های مختلف استان گلستان برگزار می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، علی نصیبی در همایش "کارآفرینی جوانان: چرا و چگونه" در سالن ارشاد شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: این همایش با هدف تشویق و ترغیب جوانان به کارآفرینی برگزار می‌شود و سعی ما بر این است که در برگزاری برنامه‌ها، جوانان حضور فعال داشته و زمینه استفاده از ایده‌های خلاقانه جوانان برای ایجاد کار و کارآفرینی فراهم شود.

  وی افزود: قرار است تا پایان سال در 10 شهرستان استان، همایش توسعه شهرستان بر پایه ایده جوانان برگزار شود که در گرگان مرکز استان گلستان این همایش 16 دی ماه برگزار خواهد شد.

  مشاور امور جوانان استاندار گلستان، اشتغال جوانان را یکی از دغدغه‌های کشور و خود جوانان دانست و گفت: قرار نیست پس از این همایش، جوانان کارآفرین شوند بلکه فرصت‌ها، پتانسیل‌ها و کلیات مطرح می‌شود و جوانان باید پیگیر این مسئله شوند و از آنان استفاده کنند.

  نصیبی عدم کارآفرینی دانشگاه‌ها را یکی از مشکلات قدیمی دانست و افزود: در دانشگاه‌ها تنها برای مدرک تحصیلی جوانان فارغ‌التحصیل می‌شوند که امیدواریم آموزش‌ها و مهارت‌های کارآفرینی نه تنها از دانشگاه‌ها بلکه از مدارس آغاز شود.

  وی اهداف کارآفرینی را ایجاد اشتغال، ایجاد ثروت و توسعه فناوری اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه مدل کسب و کار متفاوت شده، نیاز است جوانان برای موفقیت در حوزه کاری خلاقیت داشته باشند.

  فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس نیز گفت: روز به روز تغییرات ایجاد می‌شود و با توجه به افزایش جمعیت، منابع محدودی وجود دارد که اگر علم و خرد به‌کار گرفته نشود فضا به چالش کشیده خواهد شد.

  محمد حمیدی استفاده از عقل، خرد و دانایی را برای زندگی بهتر کارآفرینی تعریف کرد و افزود: برای توسعه پایدار و اشتغالزایی چاره‌ای جز استفاده حداکثری از فرصت‌ها در برابر منابع محدود نداریم.

  وی افزود: در هفته آینده مرکز و رشد و فناوری با همکاری شهرداری و شورا راه اندازی خواهد شد و جوانان می توانند ابداعات و اختراعات خود را از این طریق به سرانجام برسانند.

  فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: هم‌اکنون 7 هزار و 500 مهندس کشاورزی و 8 هزار مهندس ساختمان در 7 رشته در استان گلستان وجود دارد که این افراد برای کشوری توسعه یافته باید ایده و فکر بسازند.

  اعظم پاکدل مشاور جوان فرمانداری ویژه گنبدکاووس هم گفت: با توجه به افزایش نرخ بیکاری، پرورش افراد جویای کار با دانش و مهارت امکان‌پذیر است و کارآفرینی یک عامل کلیدی در توسعه و پیشرفت کشور محسوب می‌شود.

  وی افزود: جوانان پربهاترین سرمایه یک کشور محسوب می‌شوند و خلاقیت برای ایجاد کارآفرینی باید از سن جوانی مهیا شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی