اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۲۸ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۹
  استاندار بوشهر:

  170 میلیارد تومان برای عمران روستاهای بوشهر پرداخت می‌شود

  استاندار بوشهر گفت: برای توسعه زیرساخت‌های عمران روستایی امسال 170 میلیارد تومان از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی در اختیار دهیاری‌های استان بوشهر قرار می‌گیرد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مصطفی سالاری صبح امروز در نشست با مسئولان صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه این صندوق نقش مهمی در رونق اقتصادی و کسب و کار در مناطق کم‌برخوردار و روستایی دارد اظهار داشت: تفاوت صندوق کارآفرینی امید با بانک‌ها در این است که این صندوق در پرداخت تسهیلات انعطاف پذیری بیشتری دارد.

  وی با تاکید بر حل مشکل اشتغال جوانان افزود: صندوق کارآفرینی امید در توسعه اشتغال در مناطق روستایی و ایجاد کسب و کار خرد نقش مهمی دارد.

  استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در توسعه زیرساخت‌های عمرانی روستاها توجه ویژه‌ای شده است، خاطرنشان کرد: برای توسعه زیرساخت‌های عمران روستایی امسال 170‌میلیارد تومان از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی در اختیار دهیاری‌های استان بوشهر قرار می‌گیرد.

  سالاری با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای زیرساخت‌های مهمی در روستا برای کسب و کار دارد گفت: این استان در زمانی که مناطق شمالی و غربی کشور یخبندان است محصول گوجه فرنگی آن به ثمر می‌نشیند که نقش مهمی در اقتصاد و رونق معیشت روستائیان دارد.

  وی با بیان اینکه بیش از 40‌درصد گوجه فرنگی خارج از فصل کشور در استان بوشهر تولید می‌شود افزود: این حوزه تولیدی، زمینه ایجاد کسب و کار در بخش‌های صنایع تبدیلی کوچک در روستاها فراهم می‌کند.

  استاندار بوشهر خرما را یکی از محصولات دیگر استان بوشهر دانست و افزود: به سبب نبود صنایع فرآوری این محصول، کشت تولید و فروش محصول خرما برای نخل‌داران مقرون به صرفه نیست که لازم است که دراین بخش سرمایه‌گذاری و راهکار لازم ارائه شود.

  سالاری از اجرای طرح منظومه روستایی در استان بوشهر خبرداد و گفت: در قالب منظومه روستایی ضمن اجرای طرح‌های عمران روستایی پروژه‌های دیگر از جمله ایجاد کارگا‌ه‌های تولیدی کوچک راه‌اندازی می‌شود.

  وی با تاکید بر ساماندهی کارآفرینی در حوزه بانوان استان بوشهر بیان کرد: بانوان در تولید انواع محصولات دارای خلاقیت‌های مهم و دراین حوزه کارآفرین هستند که برای فروش محصول و بازاریابی کالاهای آنها ایجاد شبکه توزیع و پخش محصولات آنان ضروری است.

  استاندار بوشهر با قدردانی از تلاش مسئولان صندوق کارآفرینی امید افزود: امید است با بهره‌مندی از ظرفیت‌های استان بوشهر زمینه کسب و کار در مناطق مختلف بیش از پیش با مشارکت صندوق کارآفرینی امید فراهم شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی