اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۲۶ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۹
  سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمانشاه:

  تربیت دانشجوی کارآفرین مهمترین رسالت دانشگاه‌ها باشد

  کرمانشاه- سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری کرمانشاه گفت: تربیت دانشجوی کارآفرین مهمترین و اصلی‌ترین دسالت دانشگاه‌ها در این برهه است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، هدایت حاتمی در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور که امروز سه شنبه در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: کمبود اعتبار و حمایت‌های مالی از مشکلات پژوشگران در استان است و امیدواریم با وجود زیرساخت‌های مناسب و چشم اندازهای دولت این مشکلات برطرف و فرهنگ سازی مناسب انجام شود.

  سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری کرمانشاه خواستار برقراری ارتباط تنگاتنگ و متقابل میان دولت، دانشگاه، صنعت، تجارت، خدمات، کشاورزی و تمام دستگاه‌های اجرایی شد و گفت: زیرساخت‌های مناسبی در خصوص کارهای تحقیقاتی در کشور وجود دارد.

  حاتمی خواستار بازنگری در رویکرد بخش‌های مختلف در جهت کارآفرینی برای قشر جوان شد و گفت: در سالیان بعد با مشکل ناهماهنگی ورودی و خروجی دانشگاه‌ها مواجه خواهیم شد و در این راستا باید دانشگاه و دولت به سمت کارآفرینی تغییر رویه دهد.

  وی مهمترین رسالت دانشگاه را تربیت دانشجوی کارآفرین عنوان و بیان کرد: نباید تولید مدرک و یا محقق و پژوهشگر تنها هدف دانشگاه باشد بلکه اکنون به دانشجوی کار آفرین نیاز داریم و لذا اساتید ما نیز باید کارآفرین باشند.

  حاتمی در ادامه به مشلات گریبان‌گیر بخش اقتصاد، فرهنگ و سیاست کشور اشاره کرد و گفت: تولید محتوا باید اهم از توسعه زیرساخت‌ها باشد و ارتباط متقابل میان دانشگاه دولت و جامعه این مشکلات را برطرف می‌کند.

  وی از فعالیت  ۴۰ بنگاه اقتصادی در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: با توجه به رکود اقتصادی، کاهش نرخ اشتغال و مشکلات موجود اولویت و توجه ما به ایجاد کارآفرینی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود است.

  حاتمی با اشاره به وجود ۶۰ شرکت دانش ‌بنیان در استان کرمانشاه گفت: کارآفرینی یک الگو و روش خاص است و محدود به ایجاد اشتغال و بعد اقتصادی نیست بلکه ما در تمام ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و... به کارآفرین نیاز داریم.

   سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری کرمانشاه در پایان ابراز امیدواری کرد: دانشگاه پیام‌نور کرمانشاه  گروهی کارآفرین را ایجاد و از حمایت‌های استانداری و دریافت تسهیلات برخوردار شوند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی