اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۱۸ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۹
  استاندار چهارمحال و بختیاری:

  دانشگاه‌ها علم و عمل را همراه کنند

  شهرکرد - استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: دانشگاه ها باید علم و عمل را با یکدیگر همراه کنند و پایان نامه های کاربردی توسط فارغ التحصیلان تهیه شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر سه شنبه در همایش تجلیل از پژوهشگران دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: هر کشوری که علم آن توسعه یاید و پایه آن بر اساس علم برنامه ریزی شود، کشوری قدرتمند خواهد بود.

  وی افزود: تحقیق و پژوهش باید مورد توجه بیشتر در جامعه قرار گیرد و تلاش شود که پژوهش های محققان کشور جامعه عمل به خود بگیرد.

  استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هم اکنون طرح های مختلفی در کشور وجود دارد که بدون پایه تحقیق و پژوهش اجرایی شدند و مشکلات بسیاری ایجاد کرده اند، عنوان کرد: هدر رفت پول وزمان مهمترین دستاورد این طرح ها بوده است.

  قاسم سلیمانی دشتکی اظهار داشت: برای انجام هر طرح باید ابتدا تحقیق و پژوهش کرد و سپس در مسیر اجرای آن گام برداشت.

  استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: دانشگاه ها باید علم و عمل را با یکدیگر همراه کنند و پایان نامه های کاربردی توسط فارغ التحصیلان تهیه و به جامعه ارائه شود تا برای عمران و آبادانی کشور استفاده شود.

  توسعه کشور بر مبنای توسعه علم و فناوری محقق می شود

  رئیس دانشگاه شهرکرد نیز در این همایش اظهار داشت: توسعه کشور بر مبنای توسعه علم و فناوری محقق می شود.

  شایان شاهمحمدی با بیان اینکه پایانامه ها و پژوهش ها باید به سمت کاربردی شدن پیش برود، بیان داشت: پایان نامه و سند های علمی به جای اینکه در کتابخانه های دانشگاه بماند باید در مسیر کاربردی شدن قرار گیرد.

  وی عنوان کرد: کارآفرینی و خلاقیت باید در دانشگاه بیشتر مورد توجه قرار گیرد و دانشگاه ها باید روحیه کارآفرینی را در دانشجویان دانشگاه ها نهادینه کنند.

  شایان شاهمحمدی اظهار داشت: باید زمینه حمایت از محققان و پژوهشگران ایجاد شود.

  رئیس دانشگاه شهرکرد یادآور شد: در مدارس نیز معلمان باید در آموزش روحیه کارآفرینی و خلاقیت تلاش کنند.

  تجلیل از ۵۰ پژوهشگر دانشگاه فرهنگیان

  رئیس دانشگاه فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری نیز در این همایش با اشاره به اینکه در این همایش از ۵۰ پژوهشگر دانشگاه فرهنگیان تجلیل می شود، اظهار داشت: یک استاندارد توسط سازمان دانشگاه فرهنگیان کشور اعلام شد که طی این استاندارد پژوهشگران برتر دانشگاه فرهنگیان مشخص شدند.

  مسعود رحیمی عنوان کرد: پژوهشگران برتر این دانشگاه شامل دانشجوی برتر پژوهشی، دانشجوی برتر فرهنگی، برترین مولف ها و نویسنده کتاب و... هستند که مورد تجلیل قرار می گیرند.

  وی ادامه داد: برای انتخاب پژوهشگران برتر این دانشگاه فراخوان اعلام شد که دانشجویان در این فراخوان شرکت کردند.

  در پایان این همایش نیز از ۵۰ پژوهشگر برتر دانشگاه فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری در بخش دانشجو و استاد تقدیر شد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی