اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۱۷ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۹
  معاون کمیته امداد مطرح کرد:

  ایجاد بانک کارآفرینی محرومان در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شد

  بندرعباس - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: یکی از موارد پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه ایجاد بانک مختص کارآفرینی محرومان و تشکیل شورای عالی محرومان است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، محمد امید عصر سه شنبه در هشتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان هرمزگان با بیان اینکه استان هرمزگان در جذب منابع بانکی برای ایجاد اشتغال در بین سه استان برتر کشور قرار دارد، عنوان کرد: در هرمزگان این کار خوب در سال های ۹۳ و ۹۴ انجام شده که نشان دهنده جدیت مدیریت استان در جذب تسهیلات بانکی است.

  وی با اشاره به توجه ویژه دولت یازدهم به مشاغل کوچک و خرد، افزود: در این خصوص با اختصاص اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی ایجاد ۱۰ تا ۱۵ هزار شغل برای گروه های هدف تعریف و هدف گذاری شده است در حالی که برای ایجاد این تعداد شغل در صنایع بزرگ باید بیش از ۳۰ برابر این اعتبار هزینه شود.

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: هدف دولت توسعه مشاغل کوچک و کارآفرینی است که این امر مورد تاکید رئیس جمهوری بوده است و راهبردی منطقی برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده در کشور محسوب می شود و کشورهای توسعه یافته نیز به امر مشاغل کوچک توجه ویژه ای دارند.

  امید با بیان اینکه فرصت های بسیار زیادی در کشور برای توسعه مشاغل کوچک وجود دارد، تصریح کرد: کمیته امداد این امر را به عنوان هدف اصلی در توانمندسازی خانواده های تحت پوشش قرار داده است و سال گذشته ۱۰۰ هزار خانواده با ایجاد مشاغل خرد و کوچک، توانمند شده و از پوشش کمیته امداد خارج شدند.

  وی خاطرنشان کرد: اگر منابع مطمئن در اختیار این بخش قرار گیرد، سالانه تا ۲۵۰ هزار خانوار را می توان خودکفا کرد و طبق برنامه پنجم توسعه نیز نهادهای حمایتی موظف هستند سالانه ۱۰ درصد افراد مددجوی خود را با توانمندسازی از پوشش خارج کنند که این امر با تحقق منابع قابل انجام است.

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: سرجمع اعتباری که برای توانمندسازی این خانواده ها نیاز داریم به اندازه یک ماه پول یارانه نقدی نیست که به صورت ماهانه به همه مردم پرداخت می شود و اگر منابع درست مدیریت شود می توان کارهای بزرگی انجام داد.

  امید با بیان اینکه یکی از موارد پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه ایجاد بانک مختص کارآفرینی محرومان و تشکیل شورای عالی محرومان است، اضافه کرد: این امکان برای کمیته امداد فراهم است که مجتمع های اشتغال و سرمایه گذاری احداث و به صورت قرض الحسنه در اختیار خانواده های تحت پوشش ها قرار دهد.

  وی گفت: در بحث صنایع سنگین و زیربنایی هم کمیته امداد می تواند در زمینه ایجاد مجتمع های اقتصادی ورود پیدا کند و در بخش های اقتصادی همچون در زمینه های بنادر و نفت و گاز سرمایه گذاری و کار کند که بخشی از عملکرد و سودآوری آنها برای حمایت به افراد محروم اختصاص خواهد یافت.

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه عنوان کرد: طرح های اشتغال کمیته امداد در ۱۶ استان کشور به صورت پایلوت بررسی شد که نزدیک به ۹۰ درصد آنها در حال کار هستند و در این سال ها حدود ۴۰۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد به توان اقتصادی مطلوب رسیده اند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی