اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۱۳ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۳
  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با مهر:

  حمایت از صنایع دستی عشایری اولویت دستگاه های مسئول این حوزه است

  کلیبر - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم حمایت دستگاه های ذیربط از صنایع دستی عشایری و بازاریابی مناسب تولیدات آنها تأکید کرد.

  ارسلان فتحی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: علاوه بر دامداری تولید صنایع دستی توسط جامعه عشایری بخصوص تولید ورنی یکی از شغل های اساسی دختران و زنان سخت کوش عشایر است و بر همین اساس سازمان های امور عشایری و صنعت، معدن و تجارت باید با ارائه تسهیلات بانکی کم بهره، آموزش های تخصصی و بازاریابی مناسب حمایت لازم از تولید عشایری را در اولویت امور قرار دهند.

  وی بااشاره به اینکه منطقه کلیبر، خداآفرین، هوراند و آبش احمد از مناطق مهم عشایر نشین استان بشمار می رود، افزود: از مسئولان دست اندرکار این حوزه خواستاریم در تأمین امکانات خدماتی و بهداشتی و درمانی و زیرساخت های ارتباطی، اهتمام ویژه ای داشته باشند.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایجاد صنایع تبدیلی گوشت و لبنی را برای افزایش درآمد عشایر و ایجاد ارزش افزوده برای تولیدات آنها مهم ارزیابی و تصریح کرد: سرمایه گذاران بخش خصوصی با حمایت دولت طرح های ویژه ای را برای اجرا در منطقه آزاد خداآفرین در حوزه صنایع تبدیلی تدارک دیده اند که امیدواریم با بهره برداری از آنها شاهد بهبود وضع معیشتی مردم این منطقه بویژه عشایر باشیم.

  وی بر ضرورت توجه بیشتر به زیرساخت های عشایری و امور مربوط به ارتقاء معیشت این قشر زحمت کش تأکید کرد و گفت: با وجود اینکه عشایر خدوم و زحمتکش  تنها دو درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند اما تلاش شبانه روزی و همت بلندشان در خدمت به نظام و انقلاب باعث شده که این عشایر همیشه بیدار و در صحنه بیش از ۲۰ درصد پروتئین و گوشت قرمز آذربایجان شرقی را تولید کنند.

  فتحی پور در پایان خاطر نشان شد: این امر نشان از توانمندی قشر زحمتکش عشایر و تأثیرگذاری آنها در خودکفایی در عرصه دامداری است که همیشه و در طول تاریخ، در استقلال و حفظ تمامیت ارضی کشور تأثیرگذار بوده اند و حضور شیر مردان و جوانان عشایر در دوران دفاع مقدس نشان از فاداری آن به نظام و انقلاب است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی