اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۱۰ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۸
  در بابلسر

  نخستین جشنواره کسب و کار خانگی استان مازندران برگزار شد

  نخستین دوره جشنواره کسب و کار خانگی استان مازندران با حضور دانشجویان و کارآفرینان بسیجی شهرهای مرکزی استان مازندران در شهرستان بابلسر برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بابلسر، کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران صبح امروز در مراسم افتتاحیه این جشنواره اظهار داشت: کارآفرینی در مشاغل کوچک و متوسط در حال رونق در کشور بوده و فلسفه ایجاد دانشگاه آموزش و ترویج فرهنگ کارآفرینی در جامعه عنوان است.

  وی با بیان اینکه دانشجویان زیادی در مقطع تحصیلی دکتری در استان مشغول تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: اعتبارات خوبی در بحث کارآفرینی و ایجاد و توسعه مشاغل خانگی و خوداشتغالی در دولت تدبیر و امید مصوب شده است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه تا سقف 300 میلیون ریال تسهیلات در قالب وام بانکی جهت حمایت در بحث خوداشتغالی و تا سقف 100 میلیون ریال تسهیلات در قالب وام بانکی برای توسعه مشاغل خانگی پرداخت می‌شود، گفت: دولت تدبیر و امید با حمایت از اشتغال آفرینان و کارآفرینان یک انقلاب بزرگی در ایجاد اشتغال و کارآفرینی کشور ایجاد کرده است.

  اصغری با بیان اینکه متأسفانه موانعی در ایجاد و توسعه مشاغل خانگی وجود دارد که با مدیریت بومی بسیاری از این موانع برطرف می‌شود، گفت: مدیران در راستای حمایت از  مشاغل خانگی و رونق کسب و کار با انعطاف پذیری بیشتری در جهت صدور مجوزهای قانونی گام بردارند.

  وی افزود: ایجاد و راه‌اندازی بازارچه و مراکز فروش تولیدات خانگی و صنایع دستی نقش به‌سزایی در توسعه کسب و کار خانگی داشته و بازارچه و نمایشگاه دائمی باید در شهرستان‍‌ها راه‌اندازی شود تا تولیدکنندگان مشاغل خانگی برای عرضه و فروش محصولات خود با مشکل روبه‌رو نشوند.

  سیدعلی اسد, فرماندار بابلسر با تأکید بر افزایش تعامل میان علم و صنعت و با اشاره به اهمیت نقش ارتباط بین کار و کارآفرین و کاربرد علم و صنعت در جامعه، گفت: بسیاری از بی برنامه‌گی‌ها و ناهنجاری‌هایی که در اجتماع به ویژه در زندگی بانوان وجود دارد ناشی از عدم مبادرت آنان به فعالیت‌های اجتماعی و جمعی و گرایش به سمت استفاده از فناوری‌های نوین و حرکت در مسیر فناوری‌های روز بوده است.

  وی با بیان اینکه برپایی این نمایشگاه‌ها علاوه بر تولید درآمد و کمک به چرخه اقتصادی خانواده نقش مهمی در استفاده درست و بهینه از انرژی و منابع دارد، بابلسر را به عنوان مرکزی برای پایلوت عرضه محصولات خانگی دانست و افزود: فضایی در خور شأن شهرستان فراهم تا نمایشگاه دائمی برای عرضه محصولات و صنایع دستی در بابلسر ایجاد شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی