اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۰۹ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۸
  مدیر صندوق کارآفرینی استان اردبیل:

  240 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در اردبیل ارائه می‌شود

  مدیر صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل گفت: امسال 240 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در استان اردبیل در نظر گرفته شده است که تاکنون از این میزان 140 میلیارد ریال پرداخت شده و مابقی نیز تا پایان سال پرداخت می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محمدحسن شاهنده پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی روند اعطای تسهیلات به کشاورزان اردبیل اظهار داشت: با تعامل مناسب جهاد کشاورزی برای نخستین بار بیش از 11 میلیارد ریال تسهیلات یارانه‌ای به بادام زمینی‌کاران استان اردبیل پرداخت شد.

  وی افزود: در راستای شعار هر روستا یک محصول و هرخانه یک کارخانه منطقه  برندق خلخال برای کاشت و تولید بادام زمینی شناسایی و تعیین شده و به تعداد 110 نفر از اهالی همین روستا تسهیلات پرداخت شد تا بادام زمینی کاران  با خیال آسوده  هزینه‌های لازم برای تهیه بذر و آماده سازی بستر بذر و هزینه های داشت و برداشت را در اختیار داشته و اقدام به تولید این محصول کنند.

  شاهنده با قدردانی از استقبال شایسته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان برای حمایت‌های عملی از کشاورزان گفت: سعی و اهتمام ما بر این است که در آینده کارگاه‌های بسته بندی و فرآوری محصول بادام زمینی را نیز در این روستا ایجاد کنیم تا در کنار ایجاد کارآفرینی زمینه‌های لازم برای توسعه و کشت این محصول بیش از پیش فراهم شود.

  وی در مورد نحوه پرداخت تسهیلات  به کشاورزان بیان کرد: این تسهیلات بر اسال میزان سطح زیر کشت از 5 میلیون تا 20 میلیون تومان به کشاورزان پرداخت شده و به عبارتی دیگر متوسط پرداخت تسهیلات صندوق به ازای هر هکتار 10 میلیون تومان بوده است که این میزان تسهیلات در سال‌های آینده نیز به صورت قرض الحسنه به آن دسته از کشاورزانی که علاقمند هستند از این به بعد اقدام به تولید این محصول کنند، پرداخت خواهد شد.

  مدیر صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل با اشاره به مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات تصریح کرد: تمامی تسهیلات پرداختی به کشاورزان به صورت قرض‌الحسنه به مدت 5 سال در اقساط  سالانه خواهد بود.

  شاهنده در مورد پرداخت تسهیلات در سایر محصولات زراعی اظهار کرد: ما در صدد آن هستیم که در سایر بخش‌ها هم اگر کسی اقدام به کار تولیدی کند تسهیلات بیشتری پرداخت شود به طوری که در مغان و گرمی و بیله‌سوار به دنبال کشت‌های  اقتصادی محصولات از جمله چغندر قند و دانه‌های روغنی هستیم و در شهرستان خلخال نیز از دامداران و کشاورزانی که نسبت به تولید بادام زمینی رغبت بیشتر از خودشان نشان دهند، حمایت خواهیم کرد.

  وی افزود: امسال 240 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در نظر گرفته شده است که تاکنون از این میزان 140 میلیارد ریال پرداخت شده و مابقی نیز تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی