اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۰۸ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۸
  رییس دانشگاه بوعلی‌سینا:

  30 درصد بودجه پژوهشی دانشگاه از کارآفرینی تأمین شود

  رییس دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: به لحاظ تعاملات بین‌المللی علمی در سطح خوبی نیستیم و متأسفانه تبادل دانشجو با کشورهای دیگر یک طرفه است.

  رییس دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: به لحاظ تعاملات بین‌المللی علمی در سطح خوبی نیستیم و متأسفانه تبادل دانشجو با کشورهای دیگر یک طرفه است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار علمی ایسنا منطقه همدان، دکتر منصور غلامی در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه بوعلی‌سینا از زحمات همه پژوهشگران و اساتیدی که باعث کسب افتخارات در سطح کشور و جهان شده‌اند، قدردانی کرد و افزود: ما در دوره‌ای به سرمی‌بریم که اگر خود را در سطح بین‌المللی مطرح نکنیم، محکوم به شکست خواهیم بود.

  وی با تأکید بر اهمیت تعاملات بین‌المللی اظهار کرد: به لحاظ تعاملات بین‌المللی علمی در سطح خوبی نیستیم و متأسفانه تبادل دانشجو با کشورهای دیگر یک طرفه است که برای یافتن علت، باید نقاط ضعف و قوت همچنین نحوه آموزش تحصیلات تکمیلی خود را بررسی کنیم.

  وی دانشجویان تحصیلات تکمیلی را به عنوان بازوی ارزشمندی در کنار اساتید معرفی کرد و گفت: اساتید باید با همکاری این دانشجویان بتوانند روند رو به رشدی برای تولیدات پژوهشی دانشگاه پیش گیرند.

  غلامی همچنین با اشاره به کمبودهای مالی دانشگاه خاطرنشان کرد: دانشگاه باید به سمت کارآفرینی پیش برود تا بتوانیم حداقل 30 درصد بودجه پژوهشی دانشگاه را از محل این گونه درآمدها تأمین کنیم.

  وی برنامه‌ریزی برای آینده را لازم و ضروری دانست و ادامه داد: در مقایسه دانشگاه با دانشگاه‌های با رتبه بالاتر و ارزیابی صحیح نقاط قوت و ضعف موفقیت‌های بهتری بدست می‌آید.

  وی در پایان به اساتید توصیه کرد: ارتباط‌های بین رشته‌ای را افزایش دهند تا با کنار زدن رشته‌های سنتی و ایجاد رشته‌های بین رشته‌ای رویکرد جدیدی را در علوم و آموزش عالی اتخاذ کنند.

  دکتر حسن ختن‌لو، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بو‌علی سینا نیز در این مراسم گزارشی در مورد جایگاه دانشگاه در بین دانشگاه‌های کشور و دنیا به لحاظ معیارهای پژوهشی از نظر پایگاه‌های استنادی، نرخ رشد علمی و پژوهشی دانشگاه از سال 1977 تا کنون، تعداد مقالات چاپ شده، میزان ارجاع به مقالات، دانشمندان پراستناد در ISI، سهم موضوعات مختلف علمی در تولید مقالات پژوهشی دانشگاه، سهم دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی مختلف در تولیدات پژوهشی دانشگاه و افق برنامه‌های پژوهشی در آینده و برنامه‌ریزی برای نیل به آن اهداف ارائه کرد.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی