اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۰۶ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۸

  معاون دانشگاه چمران اهواز: هدف نسل سوم دانشگاه ها فناوری و کارآفرینی است

  اهواز – ایرنا – معاون پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به سه نسل دانشگاه گفت: هدف نسل سوم دانشگاه ها فناوری و کارآفرینی است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا دکتر ابراهیم حاجی دولو دوشنبه در آئین تجلیل از پژوهشگران و فن آوران برتر دانشگاه در سرسرای شهید مطهری دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: ویژگی اصلی این دانشگاه ها فناوری است و بر روی کارآفرینی تمرکز دارند.
  وی افزود: در دانشگاه های نسل سوم اهداف آموزش و پژوهش فراموش نشده و اتفاقا کامل تر شده است.
  حاجی دولو ادامه داد: ویژگی دانشگاه های نسل اول ظهور تحقیقات پایه و تمرکز آنها دانش محوری و هدف آنها آموزش و تربیت نیروی انسانی است.
  معاون دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: خصوصیت بیشتر دانشگاه های نسل دوم تحقیقات کاربردی و تمرکز آنها پژوهش محوری است و هدف آنها تولید علم و پژوهش است.
  وی گفت: رویکرد غالب ما در دانشگاه نسل اول، کارمند آفرین است که این رویکرد جوابگوی جامعه نیست و خروجی دانشگاه ها، دانش آموختگان بیکار است.
  حاجی دولو با اشاره به برگزاری هفته پژوهش اظهار کرد: در خوزستان کارگروه پژوهش و فناوری با حمایت استاندار و معاونت آن تشکیل شده و از برنامه های آن هدایت و رهبری هفته پژوهش است که بخشی از آن انجام تغییرات آئین نامه ای برای گسترش فرهنگ پژوهش است.
  معاون دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری هفته گذشته با استقبال خوبی برگزار شد.
  وی افزود: دانشگاه با درهای باز، همایش آشنایی با مرکز رشد فناوری، تور رسانه ای هفته پژوهش و جشنواره ایده های برتر از جمله برنامه های هفته پژوهش است.
  حاجی دولو اظهار کرد: حضور بیشتر کارشناسان سازمان ها در همایش های علمی از طریق فرصت ارائه نشست های نیاز سنجی پژوهشی از برنامه های همایش های نیاز سنجی پژوهشی است.
  وی گفت: امسال تاکنون چهار پروژه در دانشگاه به ارزش بیش از 10 میلیارد ریال منعقد شده است.
  وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دغدغه های رهبر معظم انقلاب، تحول در نظام آموزش عالی است افزود: محور دیدگاه های ایشان در دیدار با روسای دانشگاهی، جلوگیری از کاهش سرعت علمی، توجه به کیفیت، ارتباط جدی دانشگاه و صنعت و نقش آفرینی دانشگاه ها در اقتصاد مقاومتی است.
  حاجی دولو گفت: دیدگاه رئیس جمهوری نیز در خصوص پژوهش و فناوری مبنی بر نافع و مفید بودن این نوع فعالیت ها است یعنی همان چیزی که از آن به علم نافع یاد می شود.
  در آئین تجلیل از پژوهشگران و فن آوران برتر دانشگاه شهید چمران اهواز از 30 نفر تجلیل شد.
  3004/ 6037

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی