اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۷۰۰ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۶

  همایش ملی خرما در ایرانشهر آغاز شد

  زاهدان- ایرنا- همایش ملی خرما با هدف کمک به صادرات، توسعه فرآوری، بازاریابی و بسته بندی این محصول امروز /یکشنبه/ در دانشگاه ولایت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شد.

  دبیر نخستین جشنواره ملی خرمای ایرانشهر روز یکشنبه در حاشیه این همایش درگفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: حدود 70 مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شده که از این تعداد 31 مقاله پذیرفته شده است.
  حسین پیری اظهار داشت: بسته بندی، بازاریابی، بررسی چالش ها و راهکارهای توسعه صنعت خرما و چالشهای پیش روی صادرات این محصول در سیستان و بلوچستان از جمله مقالات ارسالی به این دبیرخانه است.
  وی گفت: سالانه بیش از یک میلیون تن خرما درکشور تولید می شود که سهم سیستان و بلوچستان بیش از 200 هزار تن است.
  دبیر نخستین جشنواره ملی خرمای ایرانشهر افزود: استفاده علمی در مراحل کاشت، داشت و برداشت خرما و فراهم کردن زمینه صادرات این محصول مهمترین اهداف این همایش است.
  پیری ادامه داد: 70 نوع خرما در نخلستانهای سیستان و بلوچستان تولید می شود که باید برای فرآوری و بسته بندی آن تلاش جدی صورت گیرد.
  معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه ایرانشهر نیز گفت: سالانه بیش از 50 هزارتن خرما در این شهرستان تولید می شود که سهم صادرات استان تنها کمتر از 10درصد است.
  نبی بخش داوودی اظهار داشت: نبود صنایع فرآوری و بسته بندی از عمده مشکلات نخلکاران ایرانشهر است که خرمای سیستان و بلوچستان بنام مناطق دیگر کشور صادر می شود.
  وی گفت: امروز خرمای سیستان و بلوچستان به مثابه نفت است که اگر به آن نگاه علمی و صنعتی شود شاهد اشتغالزایی در منطقه می شود.
  در حاشیه این همایش نمایشگاهی از تولیدات خرمای جنوب سیستان و بلوچستان بر پا شد.
  ایرانشهر در 340 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
  7314/8006 /8005 /6081

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی