اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۹۸ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۷
  معاون آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر:

  مهارت آموزان فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت می‌کنند

  معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: تسهیلات کارآفرینی و اشتغال‌زایی به کسانی که دارای مهارت فنی و حرفه‌ای هستند پرداخت می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد لیراوی صبح امروز در نشست با مسئولان مراکز اقتصادی و بانک‌های استان بوشهر با بیان اینکه ارگانها و ادارات دولتی ظرفیت پاسخگوی جمعیت بیکار استان بوشهر نیستند، اظهار داشت: بهترین جایگزین برای رفع بیکاری در جامعه راه‌اندازی مشاغل کوچک کسب و کار و مشاغل خانگی است.

  وی راه‌اندازی کسب و کار کوچک و مشاغل خانگی را یکی از راهکارهای مناسب برای ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح جامعه دانست و تصریح کرد: ظرفیت‌های بزرگ و مهمی برای راه‌اندازی کسب و کار در سطح استان وجود دارد که با توانمندسازی افراد جویای کار فاقد مهارت زمینه ورود آنان به بازار کار فراهم می‌شود.

  معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به اهمیت هدفمند بودن پرداخت تسهیلات در راه‌اندازی کسب و کار بیان کرد: تسهیلات کارآفرینی و اشتغال‌زایی به کسانی که دارای مهارت فنی و حرفه‌ای هستند پرداخت می‌شود.

  لیروای افزود: تسهیلات کارآفرینی باید به افرادی پرداخت شود که دارای مهارت بوده و حداقل بتوانند برای خود شغلی ایجاد کنند.

  وی با تاکید بر فراگیری توانمندی مهارتی بیان کرد: جوانان جویای کار، فاقد هرگونه مهارت بوده و باید از طریق فراگیری آموزش فنی و حرفه‌ای این توانمندی مهارتی در افراد ایجاد تا با تخصص و مهارت بتوانند شغل پایدار و مولد ایجاد کنند.

  وی خاطرنشان کرد: آموزش نیروی ماهر و نیمه ماهر در بخش‌های خدمات، صنعت، کشاورزی و فناوری اطلاعات از رسالت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای است و با تمام تلاش در راستای توانمندسازی نیروهای بومی استان گام برداشته می‌‍شود.

  معاون آموزش پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر ارائه زمینه سازی اشتغال پایدار در استان است افزود: راه‌اندازی کسب و کار کوچک راهکاری مناسب برای ایجاد اشتغال است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی