اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۹۷ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۷

  راه‌اندازی پارک علم و فناوری خصوصی در دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور

  معاون مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی از راه‌اندازی پارک علم و فناوری خصوصی در مراکز دانشگاهی کشور خبر داد.

  معاون مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی از راه‌اندازی پارک علم و فناوری خصوصی در مراکز دانشگاهی کشور خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان شمالی، عبدالله محمدی در آیین اختتامیه نمایشگاه پژوهش، فناوری و کارآفرینان برتر استان و کنگره اولین جشنواره کارآفرینان برتر دانشگاهی و دهمین جشنواره کارآفرینان برتر استانی، اظهار کرد: با توجه به تاسیس اولین پارک علم و فناوری خصوصی در دانشگاه آزاد اسلامی کشور مقرر شده است این پارک در دیگر استان‌ها نیز راه اندازی شود.

  وی ادامه داد: با راه اندازی پارک علم و فناوری خصوصی در استان‌ها می‌توان از شرکت‌های دانش بنیان و افراد دارای ایده و خلاق حمایت کرد.

  محمدی با اشاره به راه اندازی شهرک فناوری آزاد(شفا) در دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: در این شهرک افراد می‌توانند ایده‌های بلندپروازانه خود را به نتیجه برسانند، هم اکنون نیز در مراکز دانشگاهی آزاد اسلامی افراد پژوهش‌هایی را به صورت ماموریت محور در حوزه صنایع انجام می‌دهند.

  وی با تاکید بر لزوم ارتقاء جایگاه واقعی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، خاطرنشان کرد: تا زمانی که دانشگاه ها در جایگاه واقعی قرار نگیرند هرگز به نتیجه نخواهیم رسید.

  وی عنوان کرد: باید در این حوزه به جایی برسیم که امضای یک عضو هیات علمی دانشگاه همانند امضای یک رئیس‌جمهور از قدرت کافی برخوردار باشد که در صورت تحقق این مهم رشد علمی کشور چندین برابر خواهد شد.

  محمدی با بیان این که در کشور 203 مرکز رشد وجود دارد، افزود: از مجموع این تعداد 71 مرکز رشد متعلق به دانش آزاد اسلامی است که این موضوع پتانسیل و ظرفیت مناسبی به منظور حمایت از واحدهای فناور محسوب می شود.

  وی با ذکر این که یکی از عوامل توسعه کارآفرینی توجه به نظام آموزشی است، خاطرنشان کرد: با توجه به این که در شرایط فعلی جامعه باید علم را به ثروت تبدیل کنیم، بنابراین باید دانشگاه‌های نسل سوم با افزودن کارآفرینی به رسالت آموزش در کشور توسعه یابد.

  محمدی یادآورشد: دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از ساختار مردم نهاد همواره انعطاف پذیر بوده بر این اساس بر آن شده که طی سال جاری در 31 استان کشور جشنواره کارآفرینان برتر را با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار کند که با برپایی این جشنواره بیش از پیش فرهنگ کارآفرینی و توجه به آن در جامعه گسترش خواهد یافت.

  علی فیروزنیا رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد نیز در این مراسم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص نقش دانشگاه ها در اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصاد دانش محور، اظهار کرد: تولید علم با دوره‌های کاردانی محقق نمی‌شود در این راستا باید تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های استان توسعه یابد.

  فیروزنیا افزود: دانشگاه آزاد اسلامی طی سال جاری عزم خود را بر افزایش تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری جذب کرده که هم اکنون گام های مناسبی نیز در این زمینه برداشته است.

  وی با اشاره به برپایی جشنواره تقدیر از کارآفرینان برتر در خراسان‌ شمالی، عنوان کرد: با همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان این جشنواره در محورهای گردشگری، صنعت، خدمات و کشاورزی برگزار شده و در پایان این مراسم از نفرات برتر آن تقدیر خواهد شد.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی