اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۹۶ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۷

  راه اندازی 6 طرح تولید آجر، سفال و قطعات بتنی با مشارکت بنیاد برکت

  تهران- ایرنا- 6 طرح تولید آجر، سفال و قطعات بتنی با مشارکت مالی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در نقاط محروم کشور تأسیس و راه اندازی شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا از بنیاد برکت، این طرح ها در مناطق محروم و کم تر توسعه یافته استان های ایلام، کردستان، سیستان و بلوچستان، گلستان و سمنان راه اندازی شده است.
  در این 6 طرح که در مجموع در آنها 320 میلیارد و 271 میلیون ریال سرمایه گذاری شده، برای سه هزار و یکصد و ده نفر فرصت شغلی (به طور مستقیم و غیر مستقیم) ایجاد شده است.
  این بنیاد تلاش دارد با مشارکت در اینگونه طرح ها به توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی در مناطق محروم کشور کمک کند.
  برهمین اساس، بنیاد برکت که درآذرماه سال 86 تأسیس شد، تاکنون در حوزه کارآفرینی فردی و جمعی با تشکیل شرکت با افراد حقیقی یا حقوقی و برای راه اندازی طرح های اقتصادی در مناطق کم تر برخوردار کشور، تلاش گسترده ای داشته است.
  بنیاد برکت تاکنون از 4 مورد از طرح های یاد شده خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان واگذار کرده است تا فرصت سرمایه گذاری در پروژه های دیگر فراهم شود.
  خط مشی بنیاد برکت این است که پس از پایان پروژه و آغاز بهره برداری، ظرف مدت 3 تا 5 سال اقدام به فروش تدریجی سهام خود به سهام داران شریک براساس توافق حاصله به طور نقدی یا اقساطی می کند.
  بنیاد برکت با سرمایه گذاری در این طرح ها در کارآفرینی برای اهالی بومی این مناطق نیز موفق بوده و جمعاً 12 هزارو 638 شغل ایجاد کرده است.
  بنیاد اجتماعی و اقتصادی برکت تاکنون در 215 طرح کارآفرینی، بیش از 32هزار و 590 میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است. اجرای این طرح ها بیش از 875 روستا در کشور را پوشش قرار داده و نزدیک به 139 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.
  اجتمام**3377** 1724

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی