اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۹۳ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۵

  مدیر یک شرکت نفتی هند به اتهام همکاری با داعش دستگیر شد

  دهلی نو- ایرنا- پلیس ضد تروریسم ایالت راجستان هند روز جمعه یک مدیر بازاریابی شرکت نفتی هند (ایندین اویل) را به اتهام تبلیغ برای گروه تروریستی داعش دستگیر کرد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا؛ «محمد سراج الدین» از ساکنان «ام بی نگر» ایالت کارناتاکا در جنوب هند متهم شده است که جوانان را از طریق شبکه های اجتماعی به داعش جذب می کرده است.
  «سراج الدین» از فروردین سال گذشته تاکنون بعنوان مدیر بازاریابی شرکت نفتی ایندین اویل در شهر راجستان مشغول به کار بوده است.
  به گفته پلیس ضد تروریسم راجستان ، این فرد با ایجاد گروه ها و انجمن های در اینترنت جوانان را برای پیوستن به داعش تشویق می کرده است.
  یک نهاد اطلاعاتی ایالت راجستان اعلام کرد: پلیس تمام فعالیت های «سراج الدین » را در یک دوره زمانی مورد بررسی قرار داده است.
  'آلوک تریپاتی' یکی از مقامات بلندپایه پلیس ضد تروریسم جیپور نیز گفت که وی با تشکیل گروه های در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نظیر واتساپ ، فیسبوک و تلگرام برای جذب جوانان به داعش فعالیت می کرده است.
  وی با بیان اینکه «سراج الدین» اقرار به همکاری با داعش کرده است؛ افزود: تحقیقات برای شناسایی افراد مرتبط با وی ادامه دارد.
  به گفته وی پلیس با ضبط رایانه وی ، نسخه هایی از مجله الکترونیکی داعش «دابق » را کشف کرده است.
  منابعی در پلیس ضد تروریسم راجستان تایید کردند که متهم یکی از اعضای فعال داعش بوده که از طریق اینترنت با این گروه در ارتباط بوده است.
  یکی منبع در پلیس ضد تروریسم راجستان گفت که :«سراج الدین» تاکنون فعالیت تروریستی نداشته است. او به اتهام ترویج و گسترش افکار و ایدئولوژی داعش از طریق اینترنت در بین جوانان ؛ بازداشت شده است.
  تاکنون وی فیلم ها و پیامهای زیادی را از گروه تکفیری داعش که محتوای تبلیغاتی داشته و هدف اصلی آن جلب و جذب جوانان می باشد در اینترنت قرار داده است.
  *آساق*267*1600**1392

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی